Turysci.pl
turysci

fot. Pixabay/ LuidmilaKot

Blogerka o polskich turystach: „Jesteśmy kojarzeni z alkoholem"

10 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turyści z Polski kojarzeni są piciem alkoholu w dużych ilościach. - Znam przykłady hoteli, które zmieniały rodzaj alkoholu w all inclusive - pisze blogerka Marta Knasiecka, która od 10 lat związana jest z branżą turystyczną.

Turyści z Polski w wielu krajach mają raczej złą opinię z powodu nadużywania alkoholu podczas wakacji. Problem poruszyła w swoim niedawnym wpisie Marta Knasiecka, prowadząca bloga „Specjalistka od wakacji".

Turyści z Polski kojarzeni są przede wszystkim z alkoholem

Marta w swoim wpisie na Instagramie zwraca uwagę, że w wielu miejscach Polacy są kojarzeni z alkoholem, a nawet „piciem na umór".

Jak twierdzi, zna nawet przykłady hoteli, które na przyjazd Polaków zmieniały rodzaj alkoholu w all inclusive, ponieważ nie były w stanie podołać finansowo zaopatrywania barów w droższe trunki.

- Nie zapomnę transferu na lotnisko z pijanymi turystkami, które na lotnisku w Omanie nie mogły się utrzymać na nogach. Przerażona obsługa lotniska (w Omanie panuje prohibicja) myślała, że to udar i przygotowała dla kobiet wózki inwalidzkie - wspomina Marta.

- Jasne, piją też Brytyjczycy, piją inne nacje, ale wolę być kojarzona raczej z nacjami, które nie pozostawiają po sobie zgliszczy. Nacje, które NAM kojarzą się z piciem alkoholu nie robią tego tak, jak robimy to MY - tłumaczy Marta w swoim wpisie.

Blogerka zwraca również uwagę, że odpowiedzialność i konieczność egzekwowania konsekwencji często spada na rezydentów, którzy muszą „ogarniać” turystów i bałagan po nich.

Marta w swoim wpisie zachęciła do dyskusji swoich obserwatorów, którzy w większości zgodzili się z jej obserwacjami. Wielu komentujących zwróciło uwagę na niski poziom kultury picia alkoholu w Polsce.

- To nie jest problem tylko w wakacjach tylko w naszej mentalności. Żadna impreza nie może się obyć bez alkoholu, żaden sylwester, żadne Andrzejki. To się przenosi za granice - pisze w komentarzu pani Agata, która od 16 lat mieszka w Turcji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Instagram/ Specjalistka od wakacji

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >