Turysci.pl
bałtyk

fot. Facebook/ Polska z Sentinela

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

6 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Fala wezbraniowa, która we wrześniu przeszła przez cały kraj, dotarła pod koniec tygodnia do Bałtyku. Została uchwycona na zdjęciu satelitarnym wykonanym przez satelitę ESA w ramach programu obserwacji Ziemi Copernicus.

Zdjęcia satelitarne Bałtyku pokazują moment dotarcia tam fali wezbraniowej spowodowanej przez ulewne deszcze, które na początku września wystąpiły w południowej części Polski.

Anglia

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

CZYTAJ DALEJ

Intensywne ulewy na początku września

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na początku września wydał ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego, drugiego i pierwszego stopnia dla kilku regionów Polski.

Stan alarmowy został przekroczony w województwach: małopolskim, łódzkim, opolskim i świętokrzyskim.

IMGW poinformował w alercie, że w niektórych miejscach całkowita suma opadów może wynieść do 90 do nawet 110 litrów wody na mkw.

1 września rzecznik małopolskiej PSP przekazał w rozmowie z mediami, że w ciągu poprzedniej doby straż pożarna interweniowała z powodu ulewnych deszczy blisko 500 razy.

Fala wezbraniowa przeszła przez cały kraj i dotarła do Bałtyku

Na początku ubiegłego tygodnia fala wezbraniowa pojawiła się w Krakowie, gdzie spowodowała liczne szkody na bulwarach wiślanych. W poniedziałek 6 września dotarła również do Warszawy, a pod koniec tygodnia również do Bałtyku.

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie wykonane przez satelitę Europejskiej Agencji Kosmicznej. Widać na nim, że fala wezbraniowa dotarła do ujścia Wisły w czwartek i wpadła do Morza Bałtyckiego.

Zdjęcie powstało w ramach programu obserwacji Ziemi Copernicus. Jest on realizowany przez Komisję Europejską we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >