Turysci.pl
poland-1678557 1280

fot. Pixabay/ DzidekLasek

Tłok w Tatrach mimo zakończenia wakacji. Kolejki formują się od 6 rano

1 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tatry mimo końca wakacji cieszą się niesłabnącą popularnością. Gazeta Krakowska pokazała zdjęcia, na których widać kolejki przy wejściu na szlak w Kuźnicach. Turystów do przedłużenia wakacji zachęciła m.in. słoneczna pogoda.

Turyści, którzy zdecydowali się na przedłużenie wakacji, chętnie wybierają Tatry. W weekend od samego rana na szlakach formują się długie kolejki.

Hiszpania

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

CZYTAJ DALEJ

Kolejki w Tatrach formują się od 6 rano

Kolejki przy kasie biletowej w Kuźnicach na szlaku w kierunku Hali Gąsienicowej ustawiały się od godziny 6 rano. Według Gazety Krakowskiej ciągnęły się na kilkadziesiąt metrów i były porównywalne z tymi widzianymi w sierpniu, w czasie wakacji.

- Tyle że w wakacje kolejka ustawiała się o godz. 10-11. Teraz już od szóstej rano - mówi Gazecie Krakowskiej jeden z kierowców busów dowożących turystów do Kuźnic.

Górale twierdzą, że we wrześniu do Zakopanego i w Tatry przyjeżdżają "prawdziwi" turyści, którzy planują ambitniejsze cele górskie - np. w wyższe partie gór. Takie wyprawy należy zaczynać wcześnie rano, stąd kolejki o takiej porze.

Słoneczny weekend w Tatrach

TPN w dzisiejszym komunikacie turystycznym przypomina, że duży ruch turystyczny w dalszym ciągu panuje również na popularnych szlakach.

- W miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry) tworzą się kolejki - dotyczy to zwłaszcza kopuły szczytowej Giewontu, Świnicy oraz rejonu Orlej Perci - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Turystom, którzy zaplanowali wyjazd w Tatry na ten weekend, mogą liczyć na pogodę, która zapowiada się dzisiaj wyśmienicie. Trzeba jednak pamiętać, że w górach może ona ulec gwałtownej zmianie, a warunki na szlakach mogą diametralnie różnić się od tych w Zakopanem.

Jak czytamy w dzisiejszym komunikacie turystycznym TPN, w wyższych partiach Tatr, w godzinach porannych, zwłaszcza po stronie północnej, w miejscach zacienionych mogą występować oblodzenia. TPN ostrzega również, że szlaki są miejscami mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych gdzieniegdzie zalega błoto.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Krakowska

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >