Turysci.pl
Sopot

fot. Pixabay/ molochszczecin

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

25 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Sopot. Ratownicy wodni zostali zaatakowani przez nietrzeźwego plażowicza. Chwilę wcześniej uratowali go przed utonięciem. Z pomocą ruszyła im przebywająca tam na urlopie policjantka.

Sopot mimo końca wakacji wciąż cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Ratownicy mają z tego powodu pełne ręce roboty. Niestety, 4 września doszło tam do awantury z udziałem nietrzeźwego turysty.

Hiszpania

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

CZYTAJ DALEJ

Ratownicy pomogli nietrzeźwemu turyście w Sopocie

Turystka znajdująca się na plaży w Sopocie zawiadomiła ratowników wodnych o nietrzeźwym mężczyźnie, który postanowił wejść do wody i odpływał coraz dalej od brzegu. Ratownicy niezwłocznie ruszyli na miejsce i przystąpili do akcji.

Ratownicy wezwali mężczyznę do wyjścia z wody, jednak ten nie reagował na ich wołania i odpływał coraz dalej. Ratownikom udało się przejąć turystę, gdy ten zbliżał się do mariny (przystani morskiej).

Mężczyzna po podjęciu z wody chciał ponownie do niej wejść. Kiedy ratownicy próbowali go powstrzymać, mężczyzna stał się agresywny i zaczął szarpać jednego z ratowników.

Pomogła policjantka na urlopie

Całą sytuację zauważyła kobieta znajdująca się w tym czasie na molo. Natychmiast zdecydowała się pomóc ratownikom obezwładnić agresora.

Jak się później okazało, turystka była poznańską funkcjonariuszką policji przebywającą w Sopocie na urlopie.

Ustalono, że napastnik to 36-latek z Warszawy. Według relacji świadków, wchodząc do wody ledwo trzymał się na nogach. Miał zatem szczęście, że kąpiel nie skończyła się tragicznie.

Według policyjnych statystyk w 2020 roku na terenie Polski odnotowano 483 wypadków tonięcia, z czego utonęło 460 osób. 117 osób przed utonięciem spożywało alkohol.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP, Policja

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >