Turysci.pl
travel-5219496 1280

fot. Pixabay/JoshuaWoroniecki

Biuro podróży ogłosiło upadłość. Za granicą pozostaje 69 turystów

25 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Biuro podróży Mouzenidis Travel złożyło wniosek o niewypłacalności do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Obecnie na zorganizowanych przez touroperatora wycieczkach w Grecji i Turcji nadal przebywa 69 osób.

9 września do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego wpłynął wniosek o niewypłacalności biura podróży Mouzenidis Travel. Poza granicami kraju przebywa obecnie 69 klientów touroperatora.

Hiszpania

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

CZYTAJ DALEJ

Biuro podróży Mouzenidis Travel upadło

Jak czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, obecnie trwa uruchamianie gwarancji ubezpieczeniowej biura.

Według wstępnych ustaleń biuro posiada trzy gwarancje. Urząd poinformował również, że pozostaje w kontakcie z ubezpieczycielem.

Według informacji przekazanych przez przedstawicieli biura podróży urzędowi marszałkowskiemu, poza granicami kraju przebywa obecnie 69 osób, którzy przebywają na wycieczkach w Grecji i Turcji.

- Biuro poinformowało urząd, że pobyt tych osób jest w pełni opłacony i turyści powinni wrócić do kraju od 10 do 15 września, zgodnie z planowanym terminem zakończenia swojego wyjazdu - czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Biuro poinformowało również, że sprzedaż wycieczek na kolejne miesiące została już zablokowana.

Około 250 turystów, których wycieczki nie odbędą się z powodu upadku firmy, będzie miało możliwość odzyskiwania wpłat w ramach gwarancji ubezpieczeniowej.

Osoby, które chcą uzyskać informacje, mogą skontaktować się z ubezpieczycielem Signal Iduna Polska, dzwoniąc na numer telefonu (022) 50-56-100.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >