Mieszkańcy nadmorskich Gąsek protestują przeciwko planowanej inwestycji, która zakłada powstanie betonowej opaski wokół plaży. Jak twierdzą, budowa może mieć katastrofalny wpływ na środowisko oraz odstraszyć turystów.Gąski słyną z pięknej, piaszczystej plaży, na której każdego roku wypoczywają tłumy turystów. Lokalne władze planują jednak budowę opaski brzegowej o długości 2,9 km, która ma na celu ochronę plaży zabieranej przez morze. Budzi to jednak sprzeciw mieszkańców.
Turystka spędzająca urlop w Trzęsaczu udowadnia, że nad morzem można zjeść nie tylko smacznie, ale również tanio. Przesłała redakcji o2 paragon za obiad dla pięciu osób na kwotę niższą niż 80 złotych.Trzęsacz słynie przede wszystkim z ruin kościoła, znajdujących się u szczytu klifu nad brzegiem morza. Okazuje się, że przybywający tam turyści mogą zjeść posiłek w bardzo przystępnej cenie.
Dla górali na Podhalu mijające wakacje były bardzo dobre jeżeli chodzi o frekwencję turystyczną – ocenił Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej (TIG). Niestety, nie dla wszystkich - restauratorzy skarżą się na „cenoczułość gości".Podhale w tym roku może cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Jak ocenił Karol Wagner z TIG, sezon należy uznać za satysfakcjonujący pod względem frekwencji turystycznej, a obawy przed wyjazdem gości za granicę się nie sprawdziły.
W Międzyzdrojach trzy „łańcuchy życia" poszukiwały 9-letniej dziewczynki, która nagle zniknęła z pola widzenia rodziców. Poszukiwania trwały 40 minut. Na szczęście dziecko udało się odnaleźć.Międzyzdroje są jednym z najpopularniejszych kurortów w Polsce, a na tamtejszych plażach gromadzą się tłumy ludzi. W takich warunkach spuszczenie dziecka z oka chociaż na chwilę może zakończyć się dramatem. W sobotę ratownicy wraz z plażowiczami poszukiwali 9-letniej dziewczynki, która zgubiła się na niestrzeżonym kąpielisku.
69-letni mieszkaniec Krakowa utonął w Jeziorze Czorsztyńskim. Mężczyzna miał spaść z deski surfingowej, na której pływał. Ratownicy WOPR natychmiast ruszyli na ratunek, niestety bezskutecznie.Jezioro Czorsztyńskie cieszy się bardzo dużą popularnością w sezonie wakacyjnym, kiedy przybywają tam tłumy turystów. Niestety, od czasu do czasu dochodzi tam do tragedii. Wczoraj utonął tam 69-letni surfer.
W Łebie doszło do ataku na handlarza kukurydzą, który został zaatakowany przez dwóch młodszych sprzedawców. Na miejsce wezwano policję. Mężczyzna trafił do szpitala.Policjanci w miniony czwartek zostali wezwani do bójki na plaży w Łebie. Dwóch sprzedawców kukurydzy napadło na trzeciego.
Polak spędzający urlop na Krecie pokazał zdjęcie z drogi do Balos. Widać na nim 1,5-kilometrowy sznur samochodów zaparkowanych przy jezdni, około 3 metry od przepaści. Balos na Krecie to cud natury, który odwiedzają tłumy turystów. Na miejsce prowadzą tylko dwie drogi. Pierwsza z nich prowadzi od morza, na zatłoczonym statku, natomiast druga - lądem, krawędzią przepaści.Niestety, jeżeli nie przyjedzie się odpowiednio wcześnie, na miejscu może nie być gdzie zaparkować. Pan Andrzej przesłał redakcji O2 zdjęcie, na którym widać sznur samochodów zaparkowany zaledwie kilka metrów od przepaści.
Na Mazurach doszło do wybuchu łodzi motorowej. Znajdowały się na niej trzy osoby, które doznały poważnych oparzeń. Wszyscy zostali przetransportowani do iławskiego szpitala.Do wybuchu łodzi na mazurskim jeziorze Jeziorak doszło w niedzielę 25 lipca. Na pokładzie znajdowały się trzy osoby, które po pojawieniu się ognia, wyskoczyły z łodzi. Ich obrażenia były jednak na tyle poważne, że musieli zostać przetransportowani do szpitala.
56-letni turysta z województwa śląskiego utonął w Bałtyku. Wszedł do morza na niestrzeżonej plaży w Chłopach. Reanimacja okazała się bezskuteczna – poinformowała oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec. Nad Bałtykiem odpoczywają każdego roku tłumy turystów. Niestety w okresie wakacyjnym dochodzi zbyt często do przypadków utonięć. Dzisiaj media obiegła informacja o śmierci mężczyzny, który kąpał się na niestrzeżonym kąpielisku.
Turystka z Bliżyna, która chciała spędzić urlop nad morzem, padła ofiarą oszustwa. Po przelaniu pieniędzy za nocleg do obiektu nad polskim morzem okazało się, że jej apartament nie istnieje. Portal Nocowanie chce sfinansować jej wakacje i radzi, jak nie dać się oszukać.Wielu turystów decyduje się na wakacje nad morzem, jednak próbując zaoszczędzić na noclegach, czasami padają ofiarami oszustwa. Tak było w przypadku 45-latki z województwa świętokrzyskiego, która znalazła w sieci tanią ofertę nad Bałtykiem.
23-letni Polak wyławiał zagrożone wyginięciem przyszynki szlachetne z Adriatyku w Chorwacji. Jest to gatunek ściśle chroniony. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku, a w jego sprawie wszczęto postępowanie.Policja chorwackiego półwyspu Istria w piątek otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który wyciąga z morza znacznych rozmiarów małże chronionego gatunku. Jak się później okazało, był to Polak.
Służby w Sopocie przez cztery godziny poszukiwały 20-letniego turysty, który z kolegą wybrał się do Sopotu. Miał wejść do wody i już z niej nie wypłynąć, a na brzegu znaleziono jego rzeczy. Jak się okazało, oszukiwany w tym czasie spał w hotelu.W Sopocie doszło do wielkiej akcji poszukiwawczej turysty, który zniknął w tajemniczych okolicznościach. Prawda okazała się zaskakująca dla wszystkich.
Jezioro Turkusowe i Osadnik Gajówka nazywane są polskimi Malediwami lub Karaibami dzięki rzadko spotykanej barwie wody oraz białemu piaseczkowi na brzegu. Miejsca te są jednak bardzo niebezpieczne dla turystów.Jezioro Turkusowe i Osadnik Gajówka w województwie wielkopolskim kuszą turystów pięknym odcieniem, ale w rzeczywistości są jednak bardzo niebezpieczne. Co roku przekonuje się kilku śmiałków, których straż pożarna musi wyciągać linami.
Pan Piotr odwiedził restaurację we Władysławowie, jednak nie otrzymał „paragonu grozy", jak pewnie wielu by się spodziewało. Zaledwie 200 metrów od plaży zjadł dobry obiad składający się z zupy i drugiego dania za mniej niż 30 złotych.W sezonie letnim media społecznościowe podbijają tzw. paragony grozy, czyli rachunki z polskich restauracji na niewyobrażalnie wysokie kwoty. Okazuje się jednak, że nad polskim morzem da się zjeść smacznie i tanio. Pan Piotr zdał relację ze swojej wizyty we Władysławowie.
Na Krupówkach roi się od osób, które próbują sprzedać turystom swoje produkty lub usługi. Mama Jasia ostrzega inne osoby odwiedzające Zakopane przed osobami przebranymi za misie. Jak tłumaczy, za zdjęcie z takim przebierańcem trzeba słono zapłacić.Nie od dzisiaj wiadomo, że na Krupówki lepiej wybrać się z pełnym portfelem. Ceny za niektóre usługi jednak wciąż zaskakują turystów. Mama Jasia opowiedziała redakcji eDziecko, jak została zaczepiona przez osoby przebrane za misie.
Ratownicy nad Bałtykiem zwracają uwagę na nieodpowiedzialne zachowanie turystów, którzy mimo wywieszonych czerwonych flag, pakują się do wody. Nawet jeśli dojdzie do utonięcia, refleksja nie trwa dłużej niż kwadrans.Na wielu plażach nad Bałtykiem w województwie zachodniopomorskim zawisły w ostatnią niedzielę czerwone flagi, oznaczające zakaz kąpieli. Tego dnia warunki nie dopisywały, a na morzu powstawały wysokie fale. Mimo to niektórzy plażowicze nie czuli się zniechęceni.
7 lipca na Maderze zaginął 35-letni Polak, rezydujący w Szwajcarii. Trwają poszukiwania prowadzone przez lokalne służby, a także jego brata oraz przyjaciela wraz z grupą ultrabiegaczy. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt z organizacją Zaginieni Cała Polska.Polak wyjechał z rodziną na urlop na Maderę (pomiędzy Porto Moniz a Calheta), gdzie zakwaterowali się w hotelu Savoy Saccharum Resort & Spa. Rodzina na co dzień mieszka w Szwajcarii w Gockhausen.
Na morzu w okolicy Kołobrzegu doszło do akcji ratowniczej. Około 60-letni obywatel Niemiec wypadł za burtę jachtu, a jego córka, która nie potrafiła sterować, dryfowała po morzu. Mężczyzny nie udało się odnaleźć.Kołobrzeg był miejscem wypadku z udziałem obywatela Niemiec. Mężczyzna wypadł za burtę jachtu po uderzeniu bomem.
Islandia od najbliższego poniedziałku zaostrza przepisy dotyczące przekraczania granicy. Osoby, które przeszły pełne szczepienie zostaną zobligowane go okazania negatywnych wyników testów w stronę COVID-19. Islandia staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnym również wśród Polaków. Niestety, aby dostać się do tego niezwykłego kraju potrzebny będzie negatywny wynik testu, nawet jeżeli wcześniej się zaszczepiliśmy.
Plażowicze w Sopocie we wtorek utworzyli tzw. żywy łańcuch po tym, gdy ratownicy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 4-letniej dziewczynki. Ta historia zakończyła się szczęśliwie, jednak ratownicy ostrzegają rodziców.Sopot jest jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Polsce. W szczycie sezonu tamtejsza plaża jest bardzo zatłoczona. W takich sytuacjach rodzice muszą szczególną uwagę poświęcić swoim dzieciom. We wtorek doszło do zaginięcia 4-letniej dziewczynki.
Tatrzański Park Narodowy poinformował, że szlak od Czarnego Stawu Gąsienicowego na Skrajny Granat będzie zamknięty od środy, 14 lipca do odwołania. Powodem zamknięcia trasy jest planowany remont.Szlak prowadzący na Orlą Perć od Czarnego Stawu Gąsienicowego na Skrajny Granat zostanie od jutra zamknięty do odwołania - taką informację przekazał dzisiaj Tatrzański Park Narodowy.
Para polskich turystów spędzających urlop w Turcji została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Informację potwierdziła potwierdza dyżurna konsul ambasady Polski w Ankarze. Wakacje w Turcji zakończyły się tragicznie dla dwójki polskich turystów, którzy ulegli wypadkowi w Alanyi. Para nie przeżyła.
Od dzisiaj osoby przylatujące do Polski powinny wypełnić kartę lokalizacji podróżnego. Weszła w życie nowelizacja rządowego rozporządzenia dotyczącego m.in. ograniczeń w czasie epidemii.Osoby podróżujące do Polski samolotem od dzisiaj zobowiązane są do wypełnienia specjalnego formularza lokalizacyjnego. Dotyczy to także Polaków powracających z zagranicznych wakacji.
Malta od 14 lipca będzie wpuszczać wyłącznie osoby zaszczepione na COVID-19. Wyjątek stanowią dzieci do 12 roku życia, które będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Ograniczenia dotkną zarówno turystów, jak i mieszkańców Malty.Malta jest coraz chętniej wybieranym kierunkiem wśród turystów, również tych z Polski. Niestety, wiele osób będzie musiało zrezygnować ze swoich wyjazdów - od 14 lipca kraj ten nie będzie wpuszczał osób niezaszczepionych.
Tragedia nad Bałtykiem. Nie udało się uratować mężczyzny, który topił się 200 m od brzegu, mimo użycia drona, motorówek i utworzenia tzw. żywego łańcucha. Poszukiwania trwały dwa dni. Bałtyk w sezonie wakacyjnym przeżywa prawdziwe oblężenie, a turyści czasem zapominają o zachowaniu ostrożności. We wtorek w Sopocie doszło do tragedii.
Podczas rodzinnego wypoczynku w Mielnie 4-letnia dziewczynka zniknęła rodzicom z oczu. Dziecko zostało odnalezione kilometr dalej - poinformował w środę st. asp. Rafał Skoczylas z zespołu prasowego koszalińskiej policji.Mielno jest częstym wakacyjnym wyborem rodziców z dziećmi, jednak zawsze trzeba pamiętać, żeby nie spuszczać swoich pociech z oczu. We wtorek o mały włos nie doszło do nieszczęścia, kiedy 4-letnia dziewczynka niepostrzeżenie oddaliła się od rodziców.
Bałtyk ponownie nawiedziła plaga sinic, przez którą zamknięta została część kąpielisk musiała zostać zamknięta. Główny Inspektorat Sanitarny zaktualizował listę miejsc, w których tymczasowo nie można się kąpać.W Morzu Bałtyckim oraz kilku zbiornikach śródlądowych doszło do zakwitu sinic. Kąpiel w takiej wodzie może mieć negatywne skutki dla ludzkiego zdrowia.
Nad polskim morzem nie tylko ryby potrafią być drogie. Turystka wysłała redakcji O2 paragon za skorzystanie z toalety w jednej z sopockich restauracji, na którym widać kwotę 5 złotych. Restauracje nad polskim morzem tętnią życiem, chociaż turyści ostatnio narzekają na zbyt wygórowane ceny posiłków. Jedna z turystek chciała jednak tylko skorzystać z toalety, a cena zwaliła ją z nóg.