Turysci.pl
Polak zaginął na Maderze

fot. Zaginieni Cała Polska /facebook.com

Na Maderze zaginął polski turysta. Poszukiwania trwają dwa tygodnie

20 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

7 lipca na Maderze zaginął 35-letni Polak, rezydujący w Szwajcarii. Trwają poszukiwania prowadzone przez lokalne służby, a także jego brata oraz przyjaciela wraz z grupą ultrabiegaczy. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt z organizacją Zaginieni Cała Polska.

Polak wyjechał z rodziną na urlop na Maderę (pomiędzy Porto Moniz a Calheta), gdzie zakwaterowali się w hotelu Savoy Saccharum Resort & Spa. Rodzina na co dzień mieszka w Szwajcarii w Gockhausen.

EN 01335105 2730

Zdjęcie z misiem na Krupówkach może nas słono kosztować. „Podeszli do nas znienacka"

CZYTAJ DALEJ

Trwają poszukiwania Polaka, który zaginął na Maderze

W środę dnia 7 lipca 2021 r. około godziny 18:00 mężczyzna wyszedł z hotelu, żeby pobiegać. Wsiadł w taksówkę i podjechał nią na koniec trasy, którą wyznaczył sobie aplikacji Strava. Chciał wrócić nią biegnąc do hotelu.

Znajdujący się na miejscu Christopher Kozek, brat zaginionego, w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że ostatni raz mężczyzna widziany był w rejonie miasta Porto Moniz na Maderze.

- Mój brat Michał wyjechał z hotelu w miejscowości Calheta taksówką ok. godz. 18.30. Planował bieg, który miał zakończyć się przed 1.00 w nocy. Samodzielnie miał dotrzeć do hotelu - wyjaśnił brat zaginionego.

Jak poinformowała organizacja Zaginieni Cała Polska, która nagłośniła sprawę, do tej pory nie powrócił ani nie skontaktował się z bliskimi. Miał ze sobą telefon, jednak próby jego namierzenia skończyły się niepowodzeniem ze względu na górzysty teren.

W poszukiwaniach bierze udział także turysty włączyła się ambasada RP w Lizbonie, która po zgłoszeniu zaginięcia mężczyzny natychmiast nawiązała kontakt z władzami Madery.

Rzecznik prasowy polskiej ambasady Bogdan Jędrzejowski w rozmowie z PAP dodał, że w poszukiwaniach Polaka bierze udział także kilka formacji służb porządkowych regionu Madery.

Lokalny dziennik „Diario de Noticias” poinformował, że ostatni ślad po polskim turyście pochodzi z anteny, która zarejestrowała ok. godz. 20 w dniu zaginięcia mężczyzny sygnał emitowany przez jego telefon komórkowy w okolicach szczytu Pico da Urze.

- Ktokolwiek z Państwa posiada informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionego proszony jest o kontakt z policją pod numerem alarmowym 112 - przekazała za pośrednictwem Facebooka organizacja Zaginieni Cała Polska.

- Mogą się Państwo kontaktować również z nami poprzez wiadomość prywatną lub e-mail: zaginienicalapolska@gmail.com - dodają.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Zaginieni Cała Polska

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >