Turysci.pl
szlak

fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Szlak na Skrajny Granat zamknięty od jutra z powodu remontu

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tatrzański Park Narodowy poinformował, że szlak od Czarnego Stawu Gąsienicowego na Skrajny Granat będzie zamknięty od środy, 14 lipca do odwołania. Powodem zamknięcia trasy jest planowany remont.

Szlak prowadzący na Orlą Perć od Czarnego Stawu Gąsienicowego na Skrajny Granat zostanie od jutra zamknięty do odwołania - taką informację przekazał dzisiaj Tatrzański Park Narodowy.

Szlak na Orlą Perć będzie nieczynny do odwołania

Tatrzański Park Narodowy poinformował w dzisiejszym wpisie na Facebooku, że od jutra do odwołania żółty szlak od Czarnego Stawu Gąsienicowego na Skrajny Granat będzie zamknięty z powodu remontu.

- Zwracamy uwagę, że terminy remontów uzależniane są m.in. od warunków pogodowych, dlatego zazwyczaj możemy podawać informacje o zamknięciach z niedużym wyprzedzeniem - informuje TPN w komunikacie na Facebooku.

Przypomniano także, że listę aktualnie zamkniętych szlaków można stale sprawdzać w komunikacie turystycznym na oficjalnej stronie internetowej TPN.

Inne zamknięte szlaki

Jak czytamy na stronie TPN, utrudnienia spowodowane remontem występują także na szlakach turystycznych odchodzących z Doliny Pięciu Stawów w kierunku Świstówki Roztockiej, Koziego Wierchu oraz Szpiglasowej Przełęczy.

Zamknięta dla ruchu turystycznego pozostaje także Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej, której remont planowany jest aż do 2022 roku.

Z dniem 1 czerwca 2021 r. został otwarty jednak szlak turystyczny pomiędzy Zawratem a Świnicą. Od tej pory obowiązuje tam jednak ruch jednokierunkowy (Zawrat ➔ Świnica).

Co ważne, od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte od zmierzchu do świtu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TPN

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Górale ostrzegają przed niedźwiedziem na Gubałówce. „To młode zwierzę"

Czytaj więcej >

Polska

Turystka zostawiła psa w samochodzie i poszła do Morskiego Oka. Zwierzę uratowała policja

Czytaj więcej >

Polska

Szlak turystyczny w Beskidach zalany betonem. Turyści oburzeni, urząd tłumaczy

Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje mężczyzna pobity przy Krupówkach. Sprawcy wciąż są poszukiwani

Czytaj więcej >

Polska

Góry śmieci w Tatrach. „Osoba przyjeżdżająca w góry nie jest turystą, jest klientem"

Czytaj więcej >

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >