Turysci.pl
Słowacja

fot. Flickr/ viandistoo/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Absurdalne zasady wjazdu na Słowację. Żeby przejechać przez granicę, trzeba nakłamać w formularzu

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Osoby, które planują wjechać na Słowację jedynie na kilka godzin muszą skłamać w formularzu lokalizacyjnym - poinformował Onet. Również słowaccy policjanci zapytani przez tę redakcję o legalny wjazd w słowacką część Tatr namawiali do naginania prawdy.

Zasady wjazdu na Słowację są bardzo skomplikowane przez liczne zmiany wprowadzone w bardzo krótkim czasie. Obecnie, żeby przekroczyć granicę w górach na jedynie kilka godzin, konieczne może okazać się minięcie z prawdą w formularzu lokalizacyjnym.

dzieci na Mazurach

Przestraszone dzieci wróciły z kolonii po trzech dniach. „Tam był kosmos, jeśli chodzi o warunki"

CZYTAJ DALEJ

Zasady wjazdu na Słowację są coraz bardziej skomplikowane

Obecnie możliwość wjazdu na Słowację mają osoby zaszczepione, które wciąż mają jednak obowiązek wypełnienia formularza lokalizacyjnego. I tu pojawia się problem, ponieważ nie zakłada on opuszczenia kraju jeszcze tego samego dnia.

- Kilka dni temu chciałam wybrać się na słowacką część Tatr, by zdobyć szczyt Krywania. Zaczęłam wypełniać ten słowacki formularz i okazało się, że muszę w nim podać adres, pod którym będę spała w tym kraju - opowiada Maria Tobosko, turystka z Poznania.

Słowackie ministerstwa zdrowia nie sprecyzowało do tej pory, jak należy zachować się w takiej sytuacji.

Reporter Onetu w poniedziałek sam pojechał na polsko-słowackie przejście graniczne w Jurgowie (położone w sercu Tatr), aby zaczerpnąć informacji z pierwszej ręki.

Słowaccy policjanci, którzy sprawdzali dokumenty podróżnych na granicy, na pytanie o formularz lokalizacyjny, mieli jedynie wzruszyć ramionami i odpowiedzieć, że i tak nikt ich nie sprawdza i można w takiej sytuacji wpisać cokolwiek.

- Jak idziemy na Rysy, to wpiszmy tam adres w pobliskim Starym Smokowcu (słow. Starý Smokovec) - mówił słowacki funkcjonariusz. Na stwierdzenie, że to oszustwo, miał tylko się uśmiechnąć. - Ten dokument jest, jaki jest.

Oznacza to, że aby legalnie wjechać na Słowację na jeden dzień, konieczne może być podanie nieprawdziwych informacji w formularzu lokalizacyjnym.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Europa

Niemcy dopisały Portugalię na czerwoną listę. Nowe zasady przy przekraczaniu granicy

Czytaj więcej >

Europa

Polscy turyści utknęli na kwarantannie na Cyprze

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja poluzuje restrykcje dla zagranicznych turystów. Polacy są na liście

Czytaj więcej >
Litwa łagodzi przepisy graniczne dla Polaków

Europa

Litwa łagodzi przepisy wjazdowe dla Polaków

Czytaj więcej >
Góry w Austrii szturmowane przez turystów

Europa

Młodzi Europejczycy szturmują Austrię. Będą kontrole policji

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >