Turysci.pl
palazzo-pamphili-1342282 1280

fot. Pixabay/ serghei_topor

Pola pojechała do Rzymu z koleżanką z pracy. Wakacji nie będzie wspominać dobrze

12 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pola wybrała się na wymarzone wakacje do Rzymu. Towarzyszyła jej koleżanka z pracy, Eliza, która okazała się kiepską towarzyszką podróży. „Ona świetnie się bawiła, ja się załamałam".

To, czy wakacje są udane, często zależy od towarzystwa, z którym spędzamy czas. Pola po kilku miesiącach znajomości z koleżanką z pracy, Elizą, zdecydowała się na wspólną wycieczkę do Rzymu. Jak się potem okazało, był to błąd.

Lotnisko Chopina

Awantura na Lotnisku Chopina. Estoński ambasador nie chciał włożyć maseczki

CZYTAJ DALEJ

Rzymskie wakacje zamieniły się w koszmar

Pierwsze problemy pojawiły się jeszcze przed wylotem. Pola zgodziła się przenocować Elizę, ponieważ z jej mieszkania dojazd na lotnisko jest znacznie łatwiejszy. Zgrzyt pojawił się, gdy koleżanka nie posprzątała po sobie w łazience. Po dotarciu na lotnisko było jeszcze gorzej.

- Znajoma zamówiła śniadanie, usiadła przy stoliku i kompletnie nie zwracała na mnie uwagi. Przeglądała coś na telefonie, potem wyciągnęła książkę. Podobnie było, gdy czekałyśmy na samolot. Czułam się, jakbym nie istniała - relacjonuje Pola w liście do redakcji Onet.

Na miejscu okazało się, że nie tylko towarzystwo było nie do końca trafione, ale również termin - Rzym na początku lipca jest upalny, co może być dla niektórych dużym problemem. Podczas gdy Poli dokuczała pogoda, Eliza czuła się jak ryba w wodzie.

- Mieszkanie z Airbnb znajdowało się w Watykanie. Dzieliło nas od niego jakieś 30-40 minut drogi. Zamiast wziąć taksówkę, Eliza zdecydowała, że pokonamy tę odległość na piechotę - wspomina Pola.

Podczas zwiedzania Watykanu Elizie nie chciało się czekać w kolejce do Bazyliki św. Piotra - zamiast tego wolała sesję zdjęciową na placu. Ciągnęło ją również do innych atrakcji Rzymu oraz licznych knajp. W efekcie kobiety biegały od atrakcji do atrakcji.

Jedynym momentem, w którym Pola poczuła się dobrze na wakacjach był posiłek w restauracji, gdzie kobiety spotkały parę Polaków, z którymi mogła swobodnie porozmawiać.

- Powrót do domu okazał się więc dla mnie wybawieniem, chociaż nie obyło się bez przygód... Na lotnisku Eliza wysłała mnie po makaron i kawę dla naszej znajomej, ale nie zapytała, ile jest mi winna - wspomina Pola.

Po powrocie do Polski Pola zdecydowała się zakończyć znajomość z Elizą, która niedługo później odeszła z pracy. Czytelniczka Onetu chce dać jednak stolicy Włoch jeszcze jedną szansę, na pewno jednak w innym towarzystwie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >

Na topie

Wyprzedaż w Ryanair i urodzinowa promocja WizzAir. Tanie linie prześcigają się w ofertach

Czytaj więcej >