Turysci.pl

fot. Pixabay/ serghei_topor

Pola pojechała do Rzymu z koleżanką z pracy. Wakacji nie będzie wspominać dobrze

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Pola wybrała się na wymarzone wakacje do Rzymu. Towarzyszyła jej koleżanka z pracy, Eliza, która okazała się kiepską towarzyszką podróży. „Ona świetnie się bawiła, ja się załamałam".

To, czy wakacje są udane, często zależy od towarzystwa, z którym spędzamy czas. Pola po kilku miesiącach znajomości z koleżanką z pracy, Elizą, zdecydowała się na wspólną wycieczkę do Rzymu. Jak się potem okazało, był to błąd.

Rzymskie wakacje zamieniły się w koszmar

Pierwsze problemy pojawiły się jeszcze przed wylotem. Pola zgodziła się przenocować Elizę, ponieważ z jej mieszkania dojazd na lotnisko jest znacznie łatwiejszy. Zgrzyt pojawił się, gdy koleżanka nie posprzątała po sobie w łazience. Po dotarciu na lotnisko było jeszcze gorzej.

- Znajoma zamówiła śniadanie, usiadła przy stoliku i kompletnie nie zwracała na mnie uwagi. Przeglądała coś na telefonie, potem wyciągnęła książkę. Podobnie było, gdy czekałyśmy na samolot. Czułam się, jakbym nie istniała - relacjonuje Pola w liście do redakcji Onet.

Na miejscu okazało się, że nie tylko towarzystwo było nie do końca trafione, ale również termin - Rzym na początku lipca jest upalny, co może być dla niektórych dużym problemem. Podczas gdy Poli dokuczała pogoda, Eliza czuła się jak ryba w wodzie.

- Mieszkanie z Airbnb znajdowało się w Watykanie. Dzieliło nas od niego jakieś 30-40 minut drogi. Zamiast wziąć taksówkę, Eliza zdecydowała, że pokonamy tę odległość na piechotę - wspomina Pola.

Podczas zwiedzania Watykanu Elizie nie chciało się czekać w kolejce do Bazyliki św. Piotra - zamiast tego wolała sesję zdjęciową na placu. Ciągnęło ją również do innych atrakcji Rzymu oraz licznych knajp. W efekcie kobiety biegały od atrakcji do atrakcji.

Jedynym momentem, w którym Pola poczuła się dobrze na wakacjach był posiłek w restauracji, gdzie kobiety spotkały parę Polaków, z którymi mogła swobodnie porozmawiać.

- Powrót do domu okazał się więc dla mnie wybawieniem, chociaż nie obyło się bez przygód... Na lotnisku Eliza wysłała mnie po makaron i kawę dla naszej znajomej, ale nie zapytała, ile jest mi winna - wspomina Pola.

Po powrocie do Polski Pola zdecydowała się zakończyć znajomość z Elizą, która niedługo później odeszła z pracy. Czytelniczka Onetu chce dać jednak stolicy Włoch jeszcze jedną szansę, na pewno jednak w innym towarzystwie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Na topie

Przez błąd załogi pokładowej musieli przełożyć pogrzeb. Żałobnicy popadli w rozpacz
Czytaj więcej >

Na topie

Nowa tania linia lotnicza w Polsce. Dopiero zaczęli, a już uruchamiają kolejną hitową trasę
Czytaj więcej >

Na topie

Wysyła nietypowe prośby do hoteli. Jego zachcianki są słynne w sieci
Czytaj więcej >

Na topie

Lecisz Ryanairem czy Wizz Airem? Uważaj przy odprawie na tych lotniskach
Czytaj więcej >

Na topie

Dla pupili taka podróż to katorga. Nagranie z samolotu poruszyło internautów
Czytaj więcej >

Na topie

To prawdziwy skarb z plaży! Turystka żałowała, że go wyrzuciła
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Na topie

Na topie

Magda Antoł

Absolutna nowość w Ryanair. Otwiera trasy do ulubionego kraju Polaków
Czytaj więcej >
Na topie

Magda Antoł

Wzruszająca historia w Dolinie Pięciu Stawów. Do schroniska dotarły porzucone przyjaciółki
Czytaj więcej >
Na topie

Magda Antoł

Ta praktyka tanich linii lotniczych może zrujnować ci wakacje. Jak nie paść jej ofiarą?
Czytaj więcej >
Na topie

Marlena Kaczmarek

Wizz Air właśnie potwierdził hitową trasę z Krakowa. Polecimy tam już zimą
Czytaj więcej >
Na topie

Marlena Kaczmarek

Horror w turystycznym raju uwielbianym przez Polaków. Rekin na oczach plażowiczów zaatakował mężczyznę
Czytaj więcej >
Na topie

Marlena Kaczmarek

Orki staranowały 21-tonowy jacht. To nie pierwszy taki przypadek
Czytaj więcej >