Sierpień może być w Tatrach miesiącem rekordowym - wynika z wyliczeń Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na szlaki mogło wyjść nawet milion turystów. Niestety, sytuacja ma również swoje ciemniejsze strony - zagrożenie dla środowiska oraz zwiększoną liczbę wypadków.Tatry w tym roku biły rekordy popularności. W poprzednim miesiącu naliczono aż 987 tys. turystów w górach, co do tej pory było rekordową liczbą. Wszystko wskazuje jednak na to, że frekwencja w sierpniu była jeszcze wyższa.
Abu Zabi złagodzi zasady wjazdu dla osób zaszczepionych. Podróżni ci nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. W dalszym ciągu obowiązują jednak pewne warunki, które należy spełnić przed przyjazdem.Władze Abu Zabi poinformowały w czwartek o nowych przepisach wjazdowych dla osób zaszczepionych. Wejdą one w życie już w najbliższą niedzielę. Warunkiem wjazdu wciąż jest jednak okazanie negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa.
Turecka Antalya cieszy się w tym roku trzykrotnie większym zainteresowaniem turystów z Polski niż w 2020. Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie drugim pod względem liczby turystów z naszego kraju.Turecka Antalya od lat jest jednym z ulubionych wakacyjnych kurortów Polaków, którzy wykupują urlopy w biurach podróży. W rekordowym 2019 roku wśród 15 mln zagranicznych turystów wypoczywało tam aż 535 tysięcy turystów z Polski - podaje Fly4Free.Turecka branża turystyczna, a także sama Antalya, boleśnie odczuła jednak skutki pandemii COVID-19. W 2020 słynny kurort odwiedziło 3,3 mln ludzi, w tym 81 tysięcy turystów z Polski. Wygląda jednak na to, że zainteresowanie kierunkiem nie minęło.
Albania, jako jedno z nielicznych państw na świecie zdecydowała się na wpuszczanie turystów bez żadnych ograniczeń. Okres ten się jednak zakończył i już od 6 września podróżni będą potrzebować dodatkowych dokumentów na granicach.Albański Komitet Ekspertów ds. Szczepień 30 sierpnia ogłosił, że od 1 września w kraju obowiązywać będzie godzina policyjna od godziny 23:00. Nie jest to jednak jedyna zmiana - od 6 września na granicy wymagane będą dodatkowe dokumenty.
Wizz Air ogłosił w czwartek wznowienie sześciu połączeń z pięciu polskich miast. Niektóre z nich idealnie nadadzą się na kilkudniowy city break. Turyści podróżujący z Wizz Air mogą być zadowoleni. Już we wrześniu wznowione zostaną trasy w sześciu kultowych kierunkach.
Turyści w Tatrach, gdy tylko sprzyja pogoda, tłumnie ruszają w góry. Niestety wiąże się to również z przykrymi konsekwencjami. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia kilkusetmetrowej kolejki w stronę Giewontu oraz porozrzucanych śmieci na szlakach.W środę nad Tatrami pojawiło się słońce po kilku dniach deszczu i chłodu. Tysiące turystów postanowiło więc skorzystać z pogody i wyruszyć w góry. Niestety, tłumy mają również swoje przykre konsekwencje.
Podróżni wybierający się do Grecji, którzy są niezaszczepieni przeciw COVID-19 i nie są ozdrowieńcami, od 13 września nie będą mogli korzystać z restauracji, barów i kawiarni, a także lokali rozrywkowych. Będą też musieli wykonywać regularnie testy na koronawirusa.Minister zdrowia Grecji ogłosił we wtorek nowe restrykcje. Powodem ich zaostrzenia jest fakt, że obecnie 90 procent pacjentów z COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii to osoby niezaszczepione.
Grupa Bieszczadzka GOPR pomogła turystce, która doznała urazu podczas wycieczki w góry i nie mogła samodzielnie zejść ze szlaku. Ratownicy opublikowali zdjęcia z interwencji, a internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół.Bieszczady nie są najwyższym polskim pasmem, jednak również tam może dojść do poważnych urazów. Przekonała się o tym turystka, której w miniony weekend ratownicy musieli pomóc zejść ze szlaku.
Polscy turyści chętnie spędzają tegoroczne wakacje w Polsce. Właściciele obiektów turystycznych mówią o rekordowym sezonie. Specjaliści z portalu Nocowanie sprawdzili, które miasta w lipcu cieszyły się największym zainteresowaniem.Wielu turystów w związku z niepewną sytuacją na świecie, zdecydowało się na urlop w Polsce. Według danych portalu Nocowanie, pierwsze zapytania o noclegi spływały już zimą. Największy boom nastąpił jednak po oficjalnym ogłoszeniu luzowania obostrzeń w turystyce.
Śnieżka w tym roku jest wyjątkowo oblegana przez turystów. Przewodnik górski zwraca uwagę, że tłumy na szlakach mogą mieć katastrofalne skutki dla tamtejszej przyrody. - Musimy znać umiar, bo stracimy część walorów, które posiadamy.Przewodnik górski Piotr Jochymek z niepokojem patrzy na Śnieżkę. Jego zdaniem liczba wizytujących w Karkonoszach, w szczególności na najwyższym szczycie, jest rekordowa. Swoimi przemyśleniami podzielił się we wpisie na facebookowym profilu bloga „Wyszedł z domu".
Pomimo reanimacji nie udało się uratować mężczyzny, który w niedzielne popołudnie wraz z sześcioletnią córką wypadł z pontonu do jeziora. Służby podały, że stan zdrowia dziewczynki, która topiła się na zalewisku Jeziorsko jest ciężki.Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 18 na jeziorze Jeziorsko w miejscowości Kościanki (pow. turecki, woj. wielkopolskie), w okolicy ośrodka wypoczynkowego.
Trzy kąpieliska w województwie zachodniopomorskim musiały zostać zamknięte z powodu wystąpienia tam groźnych dla zdrowia bakterii. Sanepid wydał zakaz kąpieli w Sianożętach i Ustroniu Morskim oraz Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim.Na kąpieliskach w Sianożętach i Ustroniu Morskim sanepid stwierdził przekroczenie dopuszczalnego stężenia bakterii Escherichia coli, natomiast Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim nie można się kąpać m.in. przez enterokoki.
Turyści wypoczywający nad Bałtykiem mieli ostatnio okazję zaobserwować niecodzienne zjawisko - w okolicach Jastarni na Półwyspie Helskim wytworzyła się trąba wodna. Zjawisko zauważane jest w Polsce coraz częściej.
Ceny na Helu niestety nie należą do najniższych. Turysta podzielił się w mediach społecznościowych cennikiem „jednego z tańszych campingów w Chałupach". Jak się okazuje, w niższej cenie można wynająć obiekt na Sardynii.Hel jest prawdziwą Mekką dla miłośników sportów wodnych, co niestety miało wpływ na tamtejsze ceny - z powodu wysokiego popytu, koszty pobytu na półwyspie poszybowały w górę. Widać to m.in. po cenniku jednego z tamtejszych kempingów.
Turyści wypoczywający nad Bałtykiem skarżą się na chrząszcze, które można zobaczyć wszędzie. Niektórzy widzieli je nawet w wodzie. Specjalistka uspokaja - oprzędziki pręgowate nie stanowią zagrożenia dla człowieka.Turyści w Karwi nad Bałtykiem skarżą się, że owady obsiadają ludzi i nie dają się strząsnąć. Wielu obawia się, że chrząszcze mogą je ugryźć lub zarazić jakąś chorobą. Jak się jednak okazuje, są całkiem niegroźne.
Polacy na wakacjach za granicą nie zawsze spodziewają się, że ktoś w najbliższej okolicy ich zrozumie, przez co dochodzi czasem do niezręcznych sytuacji. Dwie turystki wyliczyły największe grzechy rodaków podczas zagranicznych wyjazdów.Dwie turystki, które w tym roku wybrały się na wakacje za granicą, wróciły z nich zażenowane zachowaniem rodaków. W listach do redakcji Onetu opowiedziały, jak wyglądała ich styczność z innymi Polakami.
Grecki rząd wprowadził nowe restrykcje sanitarne w kolejnym regionie - Retimno, z powodu rosnącej liczby zakażeń na Krecie. Oznacza to, że ograniczenia covidowe obowiązują już na większej części wyspy.Restrykcje sanitarne obowiązują na Krecie w regionach Chanii i Heraklionu już od tygodnia i zostały przedłużone o kolejnych siedem dni - przekazała agencja dpa. Obecnie jedynie wschodnia część wyspy nie jest objęta ograniczeniami.
Media obiegło nagranie z Giewontu, na którym widać jak mężczyzna wspina się na krzyż znajdujący się na szczycie. Tatrzański Park Narodowy rozpoczął poszukiwania turysty. Grozi mu mandat karny w wysokości 500 zł.Giewont jest jednym z najpopularniejszych szczytów w polskich Tatrach, a znajdujący się na nim krzyż stał się swego rodzaju symbolem tego miejsca. Każdego dnia wędrują tam tłumy turystów, jednak nie wszyscy zachowują się odpowiedzialnie.
Turyści coraz chętniej wybierają Karkonosze. Jak przekazała Anna Mitek z KPN, do 15 sierpnia Karkonoski Park Narodowy odwiedziło prawie 170 tysięcy osób. Tegoroczne lato jest zatem rekordowe pod względem liczby turystów.Karkonosze w tym roku cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem wśród turystów, którzy na wakacje zdecydowali się zostać w kraju. Chociaż Tatry wciąż są zdecydowanym numerem jeden, inne pasma górskie zaczynają je gonić pod względem popularności.
W Dolinie Chochołowskiej wioząca turystów kolejka z wagonikami uderzyła jadącego na rowerze 11-latka. Chłopiec trafił do szpitala z połamanymi rękoma. Nie jest to pierwszy wypadek z udziałem traktora przerobionego na kolejkę.Do zdarzenia doszło w sobotę 14.08. w Dolinie Chochołowskiej, gdzie rodzina z 11-letnim dzieckiem spędzała urlop. Podczas wycieczki rowerowej 11-latek zderzył się z traktorem przerobionym na kolejkę przewożącą turystów. Dziecku pomogli m.in. ratownicy TOPR. Obrażenia okazały się jednak poważne, a pogotowie ratunkowe przetransportowało chłopca do szpitala w Zakopanem. 11-latek miał połamane obie ręce.
81 osób, które brało udział w koloniach na Mazurach, ma objawy zakażenia norowirusami - poinformował warmińsko-mazurski sanepid. Są one częstą przyczyną występowania nieżytu żołądka i jelit u ludzi. Wśród chorych jest 68 dzieci i 13 osób z personelu.81 osób związanych z koloniami w miejscowości Kruklanki w powiecie giżyckim na Mazurach ma objawy zakażenia norowirusami - poinformował warmińsko-mazurski inspektorat sanitarny.
W schronisku na Klimczoku doszło do włamania z kradzieżą. Pracownicy udostępnili na Facebooku post z prośbą o pomoc w znalezieniu sprawcy. Złodzieja uchwyciła kamera monitoringu.Schronisko Klimczok udostępniło na swoim Facebooku sylwetkę osoby, która włamała się tam kilka dni temu. Pracownicy proszą o pomoc w znalezieniu sprawcy.
Ratownicy WOPR i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe musiały interweniować dziś rano na plaży w Międzyzdrojach. Chwilę po godzinie 9:00, z wody wyciągnięto mężczyznę, który niespodziewanie zasłabł. Niestety nie udało się go uratować.W niedzielę po godzinie 9 na plaży w Międzyzdrojach doszło do nagłego wypadku. Mężczyzna wszedł do wody, po czym niespodziewanie zasłabł i nie był w stanie wyjść na brzeg o własnych siłach.
Mazury w tym roku są szczególnie oblegane przez turystów, a korkują się już nie tylko drogi - również rzeki czasem robią się nieprzejezdne. Chociaż gości jest mniej niż w rekordowym zeszłym roku, sezon ma potrwać aż do jesieni.Ogromną liczbę turystów na Mazurach można zobaczyć gołym okiem przez korki w mazurskich miasteczkach. Na tę samą trasę DK 16 przez Mrągowo, którą zwykle można przejechać ok. 5-10 minut, trzeba przeznaczyć nawet 40 minut.
Na Bałtyku doszło do interwencji Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Na wysokości Jastarni w Zatoce Puckiej przewrócił się katamaran. Na szczęście nikomu nic się nie stało.Bałtyk jest popularnym wakacyjnym kierunkiem wśród turystów, jednak wiąże się to niestety z większą liczbą interwencji służb. Wczoraj straż graniczna pomogła pasażerom katamaranu, który przewrócił się w okolicach portu w Jastarni.
Katastrofa śmigłowca turystycznego w Rosji. Na pokładzie było 16 osób, z których dziewięć przeżyło katastrofę - poinformowały lokalne władze. Do zdarzenia doszło czwartek rano czasu miejscowego.Rosja. Podczas lotu turystycznego nad Kamczatką śmigłowiec wpadł do jeziora. Jak przekazały lokalne władze, dziewięć osób przeżyło katastrofę.
Prof. Krzysztof Simon kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w ostrych słowach skomentował zachowanie turystów nad Bałtykiem. Jak twierdzi, trudno, żeby w takim tłumie nie doszło do zakażeń.Wielu Polaków zdecydowało się w tym roku na wypoczynek nad Bałtykiem, co zresztą widać gołym okiem. Na plażach spotkać można tłumy wypoczywających turystów. Niestety, nie wszyscy pamiętają, że pandemia się jeszcze nie skończyła.
Turyści po przyjeździe do Sopotu dowiedzieli się, że apartamenty, które wynajęli nie istnieją, są już zajęte lub nie są przeznaczone dla gości. Oszuści coraz częściej korzystają z platform ogłoszeniowych, gdzie podszywają się pod właścicieli obiektów noclegowych.Sopocka policja otrzymała zgłoszenia od oszukanych turystów, którzy dali się złapać na fałszywe ogłoszenia na portalach. Oszuści wyłudzają kwoty rzędu kilkaset złotych, jednak zdarzają się również wyższe sumy.