Turysci.pl
babia-gora-921945 1280 (1)

fot. Pixabay/ DzidekLasek, Facebook/ Tygodnik Podhalański

Turyści ruszyli w góry. Na szlakach formują się korki

24 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Weekend przyciągnął turystów w góry. Zarówno w Tatrach jak i w Beskidach parkingi są zapełnione, a na szlakach formują się korki. W mediach pojawiły się zdjęcia tłumów oblegających Babią Górę i Małołączniak.

Góry cieszą się dużym zainteresowaniem turystów również po sezonie. Najlepiej obrazują to zdjęcia przedstawiające długie kolejki na szczyt. W ten weekend popularnością cieszyły się nie tylko Tatry, ale także Beskidy.

242675601 256418949696086 6999970623075934749 n

Utonięcie w Międzyzdrojach. Mężczyzna „dla zabawy" skoczył z molo

CZYTAJ DALEJ

Tłumy na szczycie Babiej Góry

Tygodnik Podhalański opublikował na swojej stronie zdjęcie z Babiej Góry, na którym widać tłumy turystów odpoczywających na szczycie. Jak poinformowało lokalne medium, na Przełęczy Krowiarki próżno szukać miejsca na parkingu.

- Piękna pogoda przyciągnęła tłumy ludzi, którzy idą na Babią Górę. Korki tworzą się przed Przełęczą Krowiarki - zarówno od strony Zubrzycy Górnej, jak i od strony Zawoi - przekazał Tygodnik Podhalański.

Turyści wybierający się na Babią górę muszą jednak pamiętać, że pogoda na najwyższym szczycie Beskidów jest bardzo kapryśna i może się zmienić z minuty na minutę. Nie bez powodu góra nazywana jest też Matką Niepogód.

Tłumy również w Tatrach

W weekend popularny był również Małołączniak. Według relacji pana Kuby, który podzielił się zdjęciem w grupie "Tatromaniacy" na Facebooku, aby dostać się na szczyt w sobotę po południu, należało najpierw odstać 40 minut w kolejce.

https://www.facebook.com/sytuacjawtatrach/posts/4326956584092146

- W Tatrach panuje bardzo duży ruch turystyczny. W miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy) mogą tworzyć się kolejki - informuje Tatrzański Park Narodowy w dzisiejszym komunikacie.

TPN ostrzega jednak, że w graniowych partiach Tatr, powyżej około 2200m n.p.m., zalega cienka warstwa śniegu. Występują także oblodzenia, zwłaszcza w miejscach zacienionych po stronie północnej, a na szlakach jest ślisko.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP, Facebook/Tatromaniacy, TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >