Turysci.pl
Australia

fot. Pixabay/ Skitterphoto

Zagraniczni turyści nie odwiedzą Australii przed końcem 2021 roku

5 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Premier Australii Scott Morrison zapowiedział podczas wtorkowej konferencji, że zagraniczni turyści nie odwiedzą tego kraju przed końcem 2021 roku. Proces otwarcia granic ma rozpocząć się jeszcze w listopadzie, jednak priorytet będą mieli Australijczycy, a po nich zagraniczni studenci i wykwalifikowani pracownicy.

Australia od samego początku pandemii pozostaje niedostępna dla zagranicznych turystów. Według zapowiedzi tamtejszego rządu będzie mogło się to zmienić dopiero w przyszłym roku.

pogoda

TPN wydał ostrzeżenia przed halnym. „Przypatrzcie się, jakie to jest niebezpieczeństwo"

CZYTAJ DALEJ

Australia stopniowo otworzy granice

Morrison poinformował, kraj osiągnie we wtorek pułap zaszczepienia populacji przeciwko Covid-19, który umożliwi powolne otwieranie granic. Jak dodał 80 proc. mieszkańców powyżej 16. roku życia zostało już w pełni zaszczepionych.

Z rozluźnienia zasad wjazdowych skorzystają najpierw Australijczycy, a następnie zagraniczni, wykwalifikowani pracownicy, którzy są bardzo ważni dla gospodarki tego kraju. Co ważne, będą musieli być zaszczepieni dwiema dawkami.

- Priorytetem są też studenci z zagranicy, którzy rozpoczną lub będą kontynuowali studia w Australii - mówił premier tego kraju w rozmowie z telewizją Seven Network.

Kiedy Australia otworzy się na zagranicznych turystów?

Premier stwierdził, że turyści zagraniczni prawdopodobnie będą mogli wjechać do kraju w przyszłym roku. Tymczasem Australijska Rada ds. Eksportu Turystyki chce, aby turyści wrócili najpóźniej w marcu. Warto dodać, że sektor ten przed pandemią przynosił rocznie 33 miliony dolarów (45 mln dolarów australijskich).

Spodziewa się, że jako pierwszy ze stanów Australii swoje lotniska może otworzyć Nowa Południowa Walia. Region ten jest liderem jeśli chodzi o odsetek zaszczepionych mieszkańców.

Przypomnijmy, że Australia wprowadziła jedne z najostrzejszych na świecie restrykcji granicznych już 20 marca 2020 r. Od tego czasu do kraju mogą wrócić tylko obywatele i stali mieszkańcy. Po powrocie czeka ich jednak obowiązkowa dwutygodniowa kwarantanna hotelowa, a liczba osób, które mogą skorzystać z takiego rozwiązania jest z góry ograniczona.

Większość połączeń lotniczych z Australią została zawieszona, a wielu obywateli tego kraju utknęło za granicą. Obcokrajowcy natomiast nie mogli wylecieć. Ponadto niektóre rodziny zostały podzielone i rozsiane po kilku kontynentach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Nie żyje co najmniej 15 osób

Czytaj więcej >

Świat

Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku. Jeden z pasażerów został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >

Świat

Wyspy Kanaryjskie luzują restrykcje w hotelach. Certyfikat szczepień nie będzie już potrzebny

Czytaj więcej >

Świat

Lotnisko na wyspie La Palma nieczynne. Powodem zbyt duże nagromadzenie popiołu wulkanicznego

Czytaj więcej >

Świat

Kolejna linia lotnicza wpuści na pokład tylko zaszczepionych. „Decyzja wchodzi natychmiastowo"

Czytaj więcej >
gdzie kupić tanio USD

Świat

Za garść dolarów nie tylko do USA… gdzie kupić tanio USD?

Czytaj więcej >