Turysci.pl
martwe ryby puck

fot. Facebook/ Dziennik Bałtycki, Flickr/ Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/ CC BY-NC 2.0

Setki martwych ryb w Zatoce Puckiej. „Sprawę zgłosiliśmy już wszędzie gdzie się dało"

5 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Setki martwych ryb odkryto w porcie jachtowym w Pucku. Odkrycia dokonali czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego", który jako pierwszy poinformował o sprawie. Urzędnicy badają, czy śmierć zwierząt spowodowana jest lokalną eko katastrofą, czy jest np. ubocznym efektem pracy rybaków.

Martwe ryby odkryto w poniedziałkowe przedpołudnie w porcie jachtowym w Pucku. Według relacji czytelników „Dziennika Bałtyckiego", na dnie Zatoki Puckiej, po wewnętrznej stronie falochronu widać grupę białych korpusów.

pogoda

TPN wydał ostrzeżenia przed halnym. „Przypatrzcie się, jakie to jest niebezpieczeństwo"

CZYTAJ DALEJ

Martwe ryby w porcie w Pucku

Martwe ryby leżą w porcie w grupach po kilkadziesiąt sztuk, a w nieco dalszej odległości wypatrzeć można również pojedyncze sztuki. Według relacji świadków jest ich na pewno ponad 200.

- Wygląda to fatalnie. Pojedyncze zdechłe ryby w zatoce widywało się zawsze. Ale taka masa.... porażające - mówi Maria z Pucka, która przesłała zdjęcia „Dziennikowi Bałtyckiemu". - Trudno powiedzieć, co się tam stało, ale nie robi to najlepszego wrażenia.

Sprawa trafiła do miejskich instytucji

Informacje o pokaźnej grupie martwych ryb w Zatoce Puckiej przekazano też do Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku, który zarządza portem.

- Wiemy, widzieliśmy, sprawę zgłosiliśmy już wszędzie gdzie się dało - komentuje w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim" Magdalena Kulas, główna księgowa w MOKSiR w Pucku. Jak dodała, poinformowano m.in. Urząd Miasta, Straż Miejska w Pucku, ochrona środowiska, czy starostwo.

Sprawą mają zająć się specjaliści od środowiska. Do poszczególnych jednostek MOKSiR przesłał zdjęcia i filmiki z puckiego portu. Jak przekazano, w ostatnim czasie nie zgłaszano żadnych wycieków paliwa lub podobnych substancji.

Urząd Miasta w Pucku jak na razie nie udzielił informacji o przyczynach masowego śnięcia ryb, podając, że jest na to jeszcze za wcześnie. W rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim" zobowiązali się jednak do wyjaśnienia sprawy tak szybko, jak jest to możliwe.

Możliwe przyczyny śmierci ryb

Według puckich urzędników ryby mogą jednak nie być śnięte, ponieważ w takim przypadku pływałyby po powierzchni. Jak wskazują, martwe zwierzęta na dnie portowego basenu mogą być "produktem ubocznym" rybackich połowów.

Sprawa wraz ze zdjęciami i filmikami została przekazana przez pucki urząd do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku.

- Teraz to ta wojewódzka instytucja zdecyduje, jak zakwalifikuje zdarzenie i co dalej będzie działo się w sprawie - mówi Piotr Ciskowski, zastępca burmistrz Pucka.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Dziennik Bałtycki

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nietrzeźwi turyści zgubili się w Beskidach. Interweniował GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >
fot. Lubuska Policja

Polska

Groźny wypadek na Śnieżce. Pomogli inni turyści

Czytaj więcej >