Turysci.pl
Orla Perć

fot. Pixabay/ jarekgrafik, Facebook/ Tatromaniak

Ojciec zabrał 12-latkę na Orlą Perć. „Dziecko bardzo się bało i czuło się niepewnie"

19 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turysta wspinający się na Orlą Perć spotkał na trasie ojca z około 12-letnią córeczką. Dziecko wydało mu się przestraszone i zupełnie nieprzygotowane do takiej wyprawy. O sprawie poinformował portal Tatromaniak. Sytuację skomentował również ojciec dziewczynki.

Orla Perć jest jednym z najniebezpieczniejszych szlaków w Tatrach - od czasu otwarcia szlaku w roku 1906 zginęło na nim 140 osób. Wybierają się tam przede wszystkim doświadczeni taternicy, jednak zdarza się, że trafiają tam również turyści przeceniający swoje możliwości.

9 września zaraz za zejściem ze Żlebu Honoratka, miejsca słynącego z wielu wypadków, turyści natknęli się na ok. 12-letnią dziewczynkę i jej tatę. O sprawie zawiadomili portal Tatromaniak.

aircraft-464296 1280 (1)

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Etiopii. Wcześniej w maszynie pojawił się dym przed startem

CZYTAJ DALEJ

Ojciec zabrał córeczkę na Orlą Perć

- Po kilku minutach obserwacji, kiedy dziecko bardzo się bało i czuło się niepewnie na szlaku przyczepione do łańcucha, bez kasku i żadnej asekuracji oraz w adidasach dotarło do nas, że sytuacja jest bardzo niebezpieczna z uwagi na stopień trudności szlaku oraz tego kto na nim jest - pisze pan Michał w wiadomości dla portalu Tatromaniak.

Turysta zaproponował ojcu dziecka przekazanie swojej lonży z uprzężą dla dziewczynki do czasu zejścia ze szlaku, jednak ten odmówił podkreślając, że dziecko ma już doświadczenie w górach.

Pan Michał nie chciał jednak zostawić sprawy obojętnie i stanowczo odradził ojcu dziecka wyprawę na drabinkę, czy Kozi Wierch. Na szczęście ojciec z córką mieli inne plany i zeszli pierwszym możliwym sposobem do Doliny Pięciu Stawów, czyli żółtym szlakiem z Koziej Przełęczy.

Świadek zdarzenia zaapelował również do wszystkich turystów, aby nie zabierali na Orlą Perć małych dzieci, ponieważ może to skończyć się tragedią. Zwrócił się również do zarządcy szlaku o wprowadzenie ograniczeń wiekowych na Orlej Perci.

Ojciec dziecka komentuje sprawę

List do redakcji portalu Tatromaniak nie uszedł uwadze również ojcu dziecka, który zdecydował się przedstawić sytuację ze swojej perspektywy.

- Tak, szliśmy powoli, przepuszczając co jakiś czas szybciej idących turystów. Ze względu na ekspozycję szliśmy dużo wolniej, niż córka by dała radę. Jednak uparłem się, żeby asekurować każdy jej krok. Moja Karolina denerwowała się, że trochę blokuje ruch i ta sytuacja ją zestresowała. Ale to ja jestem odpowiedzialny za jej bezpieczeństwo, a nie postronni widzowie, którym się tylko wydaje, że tak trafnie oceniają sytuację - pisze w wiadomości ojciec dziecka.

Ojciec w wiadomości twierdzi również, że doskonale zna szlak, na który wybrał się z córką, a wejście na niego było pomysłem dziewczynki. Podkreślił również, że inne szlaki są dla niej za proste.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tatromaniak

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >