Turysci.pl
aircraft-464296 1280 (1)

fot. Pixabay/ albert22278 (zdjęcie ilustracyjne)

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Etiopii. Wcześniej w maszynie pojawił się dym przed startem

13 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Samolot linii Enter Air lecący z Mombasy do Warszawy awaryjnie wylądował na lotnisku w Addis Abebie w nocy z piątku na sobotę. Na pokładzie było około 200 osób. Jak poinformował Onet, przed startem z Kenii z maszyny wydobywał się dym.

Samolot z polskimi turystami na pokładzie miał wylecieć z Mombasy w piątek wieczorem. Tuż przed startem pasażerowie zostali jednak poinformowani przez załogę o problemach technicznych, przez które musieli jak najszybciej opuścić pokład.

Pasażerowie widzieli dym w samolocie przed startem z Mombasy

Jeden z turystów znajdujących się na pokładzie przekazał w rozmowie z Onetem, że "wszyscy wysiadający z samolotu widzieli, że wydobywa się z niego dym".

Pasażerowie otrzymali informację, że problemy zostały rozwiązane po około trzech godzinach oczekiwania. Część podróżnych nie chciała jednak wrócić na pokład z obawy o swoje bezpieczeństwo.

Turyści w rozmowie z Onetem poinformowali, że doszło do kłótni z załogą samolotu. Personel miał zapowiedzieć nawet, że w razie oporu pasażerów wezwie lokalną policję.

Awaryjne lądowanie w Etiopii

Samolot ostatecznie wystartował z Kenii w kierunku Warszawy, jednak po ok. dwóch godzinach w powietrzu pilot miał przekazać informację o treści: "straciliśmy jeden silnik". Maszyna awaryjnie wylądowała w etiopskiej Addis Abebie.

- Obecnie jesteśmy w ok. 200 osób na lotnisku. Nie dostajemy żadnej pomocy. Nie wiemy, gdzie są nasze bagaże. Słyszeliśmy, że mamy dostać jakiś hotel, ale na razie nie mamy żadnego potwierdzenia - przekazał w rozmowie z Onetem w sobotę rano jeden z pasażerów lotu.

Oświadczenie Enter Air

Przewoźnik potwierdził redakcji TVN24, że doszło do lądowania w stolicy Etiopii. Poinformowano również, że "wszystko odbyło się zgodnie z zasadami". Linia wydała oświadczenie w tej sprawie.

- Samolot Boeing 737 800 ze 167 pasażerami z powodu błędnych wskazań w czasie lotu na jednym z silników musiał zgodnie z procedurą wylądować w Etiopii. Aktualnie sprawdzane są dokładne przyczyny problemu, ale komunikacja z Addis Abebą jest bardzo utrudniona. Ponieważ nie wiemy jeszcze, jaka była przyczyna i czy samolot jest sprawny do lotu, po pasażerów wysyłamy z Polski drugi samolot - czytamy w oświadczeniu Enter Air.

W oświadczeniu przekazano również, że na lotnisku w Mombasie przed wylotem maszyny miał miejsce osobny przypadek. Jak wskazano, dym pojawił się w bagażniku i pochodził najprawdopodobniej z jednego z bagaży.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >