Turysci.pl
Giewont

fot. Pixabay/ davorsky

Tłumy na Giewoncie w drugą sobotę października. Zdjęcie w sieci

11 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W minioną sobotę na Giewoncie zobaczyć można było tłumy turystów. Zdjęcie pojawiło się na profilu "Aktualna sytuacja w Tatrach" na Facebooku.

Giewont jest jednym z najbardziej znanych szczytów w Tatrach. Wyróżnia go przede wszystkim charakterystyczny kształt oraz znajdujący się na szczycie krzyż. W minioną sobotę "Śpiącego Rycerza" odwiedziły prawdziwe tłumy.

samolot

Samochód wjechał na niemieckie lotnisko. Samolot Ryanair przerwał lądowanie

CZYTAJ DALEJ

Tłumy na Giewoncie w drugą sobotę października

Zdjęcie tłumu na Giewoncie autorstwa pani Barbary pojawiło się na profilu "Aktualna sytuacja w Tatrach" na Facebooku. Zostało wykonane podczas pogodnej soboty 9 października.

Wpis bardzo szybko zgromadził kilkadziesiąt komentarzy. Większość osób ubolewała nad tłumami w Tatrach, chociaż obecnie nie są już one żadną nowością.

- Cieszę się, że byłam na Giewoncie w czasach gdy było przy ładnej pogodzie z 5 osób - wspomniała w komentarzu pani Joanna. - Dlatego w Tatrach nie szybko się zjawię, chociaż zimowy warun najlepszy, bo eliminuje tłumy.

Obecne warunki w Tatrach

W dzisiejszym komunikacie turystycznym opublikowanym przez Tatrzański Park Narodowy czytamy, że na wielu szlakach występują oblodzenia, zwłaszcza w miejscach zacienionych po stronie północnej oraz w godzinach porannych.

Władze parku ostrzegają również przed oblodzeniami między innymi na odcinku szlaku prowadzącego wokół Morskiego Oka, przy wypływie Czarnostawiańskiej Siklawy.

Natomiast na niżej położonych szlakach jest miejscami mokro i ślisko a na odcinkach leśnych zalega gdzieniegdzie błoto. TPN przypomina, że poślizgnięcie się na oblodzonych odcinkach szlaków, grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Facebook, TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nietrzeźwi turyści zgubili się w Beskidach. Interweniował GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >
fot. Lubuska Policja

Polska

Groźny wypadek na Śnieżce. Pomogli inni turyści

Czytaj więcej >