Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Tajlandia wpisała Polskę na zieloną listę. Od 1 listopada wpuszczą zaszczepionych turystów
Ania Radke
Ania Radke 22.10.2021 16:45

Tajlandia wpisała Polskę na zieloną listę. Od 1 listopada wpuszczą zaszczepionych turystów

city-street-g10102fd17 1280
fot. Pixabay/ Free-Photos

MSZ Tajlandii opublikował na swojej stronie internetowej listę 46 krajów, których zaszczepieni obywatele od 1 listopada będą zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny po przylocie. Wśród nich znalazła się również Polska.

Pierwotnie Tajlandia miała od 1 listopada wpuszczać tylko obywateli 10 krajów, wśród których znalazły się m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Chiny i USA. Tamtejszy rząd zmienił jednak decyzję i zwolni z kwarantanny obywateli 46 krajów.

Tajlandia zwolni zaszczepionych Polaków z kwarantanny

Premier Tajlandii Prayut Chan-o-Cha wytłumaczył zmianę decyzji koniecznością otwarcia się na turystów, którzy mogliby wybrać się do innych krajów.

– Jeśli będziemy czekać do momentu, aż wszystko będzie gotowe, spóźnimy się. A turyści wybiorą się do innych krajów […]. To jest ryzyko, które musimy podjąć. Myślę jednak, że Tajlandia jest na to gotowa. I musimy nauczyć się z tym żyć – czytamy w poście opublikowanym na facebookowym profilu premiera.

Na liście znalazło się 46 krajów, m.in. Australia i większość krajów Unii Europejskiej: Austria, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Holandia, Polska, Portugalia, Słowenia, Hiszpania i Szwecja.

Obywatele tych krajów wymienionych już od 1 listopada zwolnieni będą z kwarantanny na miejscu. W dalszym ciągu trzeba będzie spełnić kilka warunków.

Wpuszczane będą jedynie w pełni zaszczepione osoby. Dodatkowo turyści będą musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa wykonany na 72 godziny przed podróżą. Ponadto obywatele krajów z listy muszą przybyć do Tajlandii drogą lotniczą, a przy przekraczaniu granicy będą musieli przedstawić dowód rezerwacji w hotelu. Zobowiązani będą również do wykupienia polisy ubezpieczeniowej na wypadek zakażenia COVID-19

Turyści muszą również ściągnąć specjalną aplikację Mor Chana na telefon, a także wykonać drugi test PCR tuż po przylocie. Po otrzymaniu negatywnego wyniku testu można swobodnie poruszać się po terytorium Tajlandii bez żadnych ograniczeń.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free