Turysci.pl

fot. Pixabay/ Free-Photos

Tajlandia wpisała Polskę na zieloną listę. Od 1 listopada wpuszczą zaszczepionych turystów

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

MSZ Tajlandii opublikował na swojej stronie internetowej listę 46 krajów, których zaszczepieni obywatele od 1 listopada będą zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny po przylocie. Wśród nich znalazła się również Polska.

Pierwotnie Tajlandia miała od 1 listopada wpuszczać tylko obywateli 10 krajów, wśród których znalazły się m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Chiny i USA. Tamtejszy rząd zmienił jednak decyzję i zwolni z kwarantanny obywateli 46 krajów.

Tajlandia zwolni zaszczepionych Polaków z kwarantanny

Premier Tajlandii Prayut Chan-o-Cha wytłumaczył zmianę decyzji koniecznością otwarcia się na turystów, którzy mogliby wybrać się do innych krajów.

– Jeśli będziemy czekać do momentu, aż wszystko będzie gotowe, spóźnimy się. A turyści wybiorą się do innych krajów […]. To jest ryzyko, które musimy podjąć. Myślę jednak, że Tajlandia jest na to gotowa. I musimy nauczyć się z tym żyć – czytamy w poście opublikowanym na facebookowym profilu premiera.

Na liście znalazło się 46 krajów, m.in. Australia i większość krajów Unii Europejskiej: Austria, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Holandia, Polska, Portugalia, Słowenia, Hiszpania i Szwecja.

Obywatele tych krajów wymienionych już od 1 listopada zwolnieni będą z kwarantanny na miejscu. W dalszym ciągu trzeba będzie spełnić kilka warunków.

Wpuszczane będą jedynie w pełni zaszczepione osoby. Dodatkowo turyści będą musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa wykonany na 72 godziny przed podróżą. Ponadto obywatele krajów z listy muszą przybyć do Tajlandii drogą lotniczą, a przy przekraczaniu granicy będą musieli przedstawić dowód rezerwacji w hotelu. Zobowiązani będą również do wykupienia polisy ubezpieczeniowej na wypadek zakażenia COVID-19

Turyści muszą również ściągnąć specjalną aplikację Mor Chana na telefon, a także wykonać drugi test PCR tuż po przylocie. Po otrzymaniu negatywnego wyniku testu można swobodnie poruszać się po terytorium Tajlandii bez żadnych ograniczeń.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Nawet 1000 zł mandatu. W tym kraju lepiej nie śmiecić
Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa kolejowa w Indiach. Zginęło ponad 300 osób
Czytaj więcej >

Świat

Znamy najmniej turystyczne kraje świata. Niewiele osób miało okazję je odwiedzić
Czytaj więcej >

Świat

Wielka katastrofa kolejowa. Ranne są setki osób. Trwa akcja ratunkowa
Czytaj więcej >

Świat

Celnikom "zaparło dech w piersiach", kiedy zobaczyli to na prześwietleniu. Nigdy nie pakuj tego do bagażu podręcznego
Czytaj więcej >

Świat

Wakacje all inclusive zmieniły się w horror. Wyjazd zrujnował "czarny cień" przechodzący przez pokój
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Świat

Świat

Magda Antoł

Długa walka z trzymetrowym gadem. Akcję traperów umieszczono w sieci
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Stewardessy zostaną uziemione, bo mają “nadwagę”. “Dyskryminacja w zatrudnieniu”
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Przeżyły prawdziwe piekło. Od ponad miesiąca dzieci walczyły o przetrwanie
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Płonie wschodnia część Kanady. Dym z pożarów dotarł już do USA
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Fatalna awaria podczas lotu. Zamiast na słonecznym wybrzeżu, samolot wylądował w Rosji
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Zaatakowała pracownika linii lotniczej. Pasażerka trafiła do więzienia
Czytaj więcej >