Turysci.pl
city-street-g10102fd17 1280

fot. Pixabay/ Free-Photos

Tajlandia wpisała Polskę na zieloną listę. Od 1 listopada wpuszczą zaszczepionych turystów

24 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

MSZ Tajlandii opublikował na swojej stronie internetowej listę 46 krajów, których zaszczepieni obywatele od 1 listopada będą zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny po przylocie. Wśród nich znalazła się również Polska.

Pierwotnie Tajlandia miała od 1 listopada wpuszczać tylko obywateli 10 krajów, wśród których znalazły się m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Chiny i USA. Tamtejszy rząd zmienił jednak decyzję i zwolni z kwarantanny obywateli 46 krajów.

pool-g3d47ed1d0 1280

Kołobrzeg. Cztery osoby zatruły się chlorem w hotelowym basenie

CZYTAJ DALEJ

Tajlandia zwolni zaszczepionych Polaków z kwarantanny

Premier Tajlandii Prayut Chan-o-Cha wytłumaczył zmianę decyzji koniecznością otwarcia się na turystów, którzy mogliby wybrać się do innych krajów.

– Jeśli będziemy czekać do momentu, aż wszystko będzie gotowe, spóźnimy się. A turyści wybiorą się do innych krajów […]. To jest ryzyko, które musimy podjąć. Myślę jednak, że Tajlandia jest na to gotowa. I musimy nauczyć się z tym żyć – czytamy w poście opublikowanym na facebookowym profilu premiera.

Na liście znalazło się 46 krajów, m.in. Australia i większość krajów Unii Europejskiej: Austria, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Holandia, Polska, Portugalia, Słowenia, Hiszpania i Szwecja.

Obywatele tych krajów wymienionych już od 1 listopada zwolnieni będą z kwarantanny na miejscu. W dalszym ciągu trzeba będzie spełnić kilka warunków.

Wpuszczane będą jedynie w pełni zaszczepione osoby. Dodatkowo turyści będą musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa wykonany na 72 godziny przed podróżą.

Ponadto obywatele krajów z listy muszą przybyć do Tajlandii drogą lotniczą, a przy przekraczaniu granicy będą musieli przedstawić dowód rezerwacji w hotelu. Zobowiązani będą również do wykupienia polisy ubezpieczeniowej na wypadek zakażenia COVID-19

Turyści muszą również ściągnąć specjalną aplikację Mor Chana na telefon, a także wykonać drugi test PCR tuż po przylocie. Po otrzymaniu negatywnego wyniku testu można swobodnie poruszać się po terytorium Tajlandii bez żadnych ograniczeń.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >