Turysci.pl
EN 01494271 0002

fot. HANDOUT/AFP/East News

Zabójstwo podróżniczki Gabby Petito. Znaleziono szczątki jej narzeczonego

18 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Znaleziono i zidentyfikowano szczątki 23-letniego Briana Laundriego, partnera zamordowanej wcześniej blogerki Gabby Petito - poinformowało Federalne Biuro Śledcze (FBI). W okolicy znajdowały się też osobiste przedmioty mężczyzny, m.in. plecak i notatnik.

Sprawa zaginięcia młodej podróżniczki i blogerki Gabby Petito wstrząsnęła światem w połowie września. Dziewczyna wyruszyła w podróż po amerykańskich parkach narodowych ze swoim narzeczony, Brianem Laundriem. Chłopak z wyprawy powrócił sam.

Zabójstwo Gabby Petito i zaginięcie jej narzeczonego

Zaginięcie Gabby Petito zostało zgłoszone przez jej rodziców 11 września, czyli dwa tygodnie od ostatniej wiadomości otrzymanej z jej telefonu.

Wkrótce po zgłoszeniu znaleziono ciało dziewczyny w pobliżu kempingu Spread Creek na obrzeżu Parku Narodowego Grand Teton, w stanie Wyoming. Lekarze stwierdzili, że została uduszona.

Brian wrócił do domu swoich rodziców w North Port, na Florydzie 1 września - podaje NBC News. Odmówił rozmowy na temat miejsca jej pobytu, a 13 września sam zniknął bez śladu. Wkrótce mężczyzna został oskarżony o korzystanie z karty płatniczej Gabby po jej śmierci.

Według zeznań rodziców Briana chłopak wybrał się na wyprawę do pobliskiego rezerwatu dzikiej przyrody Carlton Reserve. Jest to rozległy bagnisty teren, na którym żyją m.in. aligatory, kojoty, rysie i węże.

Śledczy przeszukiwali dokładnie teren rezerwatu, jednak bezskutecznie. Śledztwo utrudniała jednak zalegająca woda. Po jej opadnięciu, na bagnistym terenie odnaleziono rzeczy osobiste Briana, a wkrótce później ludzkie szczątki.

- Przedmioty odkryto na terenie, który do niedawna był pod wodą - wyjaśnił agent FBI Michael McPherson.

Na podstawie badań stomatologicznych potwierdzono, że szczątki znalezione na terenie rezerwatu należały do Briana Laundriego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24,

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >