Turysci.pl
gabby

fot. Youtube/ ABC7

Zaginięcie Gabby Petito. Na kempingu w Wyoming znaleziono ciało młodej kobiety

20 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Jak poinformował w niedzielę na konferencji prasowej w Denver agent FBI Charles Jones, odnaleziono zwłoki młodej kobiety odpowiadające opisowi zaginionej blogerki i podróżniczki. Gabby Petito zaginęła podczas podróży furgonetką ze wschodniego wybrzeża USA na zachód. Towarzyszył jej narzeczony, który z wyprawy powrócił sam.

Zwłoki odpowiadające opisowi podróżniczki znaleziono na terenie kempingu w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming. Zaginięcie blogerki Gabby Petito zostało zgłoszone przez jej bliskich 11 września.

wulkan

Ewakuacja na wyspie La Palma. Polka zdradza szczegóły: „Ludzie nie wiedzieli, co mają robić"

CZYTAJ DALEJ

Ciało nie zostało jeszcze zidentyfikowane

- Pełna identyfikacja kryminalistyczna nie została zakończona, więc nie możemy jeszcze na 100 procent potwierdzić, że jest to ciało Gabby - poinformował na konferencji prasowej w Denver agent FBI Charles Jones.

Na ten moment nie wiadomo, co spowodowało śmierć kobiety, której ciało znaleziono na terenie kempingu po wschodniej stronie Parku Narodowego Grand Teton.

Zaginięcie podróżniczki Gabby Petito

Gabby Petito podróżowała furgonetką razem ze swoim partnerem, 23-letnim Brianem Laundriem, ze wschodniego wybrzeża na zachód. Para odwiedzała parki narodowe w tej części USA.

Podróżniczka regularnie publikowała zdjęcia z wyprawy w mediach społecznościowych. Jej ostatni wpis pochodzi z 25 sierpnia. Pod koniec sierpnia po raz ostatni też kontaktowała się ze swoją rodziną, która 11 września zgłosiła zaginięcie dziewczyny.

1 września Laundrie wrócił sam furgonetką swej przyjaciółki do domu na Florydzie. Następnie mężczyzna wynajął adwokata i odmówił składania zeznań. Po kilkunastu dniach zniknął i przepadł bez śladu. W piątek jego rodzina zgłosiła zaginięcie chłopaka.

Niepokojące nagranie z kontroli drogowej

Amerykańska policja opublikowała nagranie z kontroli drogowej, którą para przeszła 12 sierpnia w okolicach Moab w stanie Utah. Funkcjonariusze twierdzą, że narzeczeni byli pokłóceni i obydwoje zdawali się nosić ślady fizycznej walki.

- Zarówno on, jak i ona tłumaczyli, że są zakochani i zaręczeni oraz desperacko nie chcieli, by którekolwiek z nich zostało oskarżone o przestępstwo - napisano w raporcie jednego z policjantów, Erica Pratta.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia, TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Egipt. Blisko 50 gości hotelowych trafiło do szpitala z zatruciem

Czytaj więcej >

Świat

LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles

Czytaj więcej >

Świat

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Świat

Śmierć pasażera na pokładzie samolotu z Turcji. Był zakażony koronawirusem

Czytaj więcej >

Świat

12-latek zaatakowany przez krokodyla na rodzinnych wakacjach

Czytaj więcej >

Świat

USA podaje szczegóły otwarcia granic dla turystów z Europy

Czytaj więcej >