Turysci.pl
gabby

fot. Youtube/ ABC7

Zaginięcie Gabby Petito. Na kempingu w Wyoming znaleziono ciało młodej kobiety

9 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Jak poinformował w niedzielę na konferencji prasowej w Denver agent FBI Charles Jones, odnaleziono zwłoki młodej kobiety odpowiadające opisowi zaginionej blogerki i podróżniczki. Gabby Petito zaginęła podczas podróży furgonetką ze wschodniego wybrzeża USA na zachód. Towarzyszył jej narzeczony, który z wyprawy powrócił sam.

Zwłoki odpowiadające opisowi podróżniczki znaleziono na terenie kempingu w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming. Zaginięcie blogerki Gabby Petito zostało zgłoszone przez jej bliskich 11 września.

wulkan

Ewakuacja na wyspie La Palma. Polka zdradza szczegóły: „Ludzie nie wiedzieli, co mają robić"

CZYTAJ DALEJ

Ciało nie zostało jeszcze zidentyfikowane

- Pełna identyfikacja kryminalistyczna nie została zakończona, więc nie możemy jeszcze na 100 procent potwierdzić, że jest to ciało Gabby - poinformował na konferencji prasowej w Denver agent FBI Charles Jones.

Na ten moment nie wiadomo, co spowodowało śmierć kobiety, której ciało znaleziono na terenie kempingu po wschodniej stronie Parku Narodowego Grand Teton.

Zaginięcie podróżniczki Gabby Petito

Gabby Petito podróżowała furgonetką razem ze swoim partnerem, 23-letnim Brianem Laundriem, ze wschodniego wybrzeża na zachód. Para odwiedzała parki narodowe w tej części USA.

Podróżniczka regularnie publikowała zdjęcia z wyprawy w mediach społecznościowych. Jej ostatni wpis pochodzi z 25 sierpnia. Pod koniec sierpnia po raz ostatni też kontaktowała się ze swoją rodziną, która 11 września zgłosiła zaginięcie dziewczyny.

1 września Laundrie wrócił sam furgonetką swej przyjaciółki do domu na Florydzie. Następnie mężczyzna wynajął adwokata i odmówił składania zeznań. Po kilkunastu dniach zniknął i przepadł bez śladu. W piątek jego rodzina zgłosiła zaginięcie chłopaka.

Niepokojące nagranie z kontroli drogowej

Amerykańska policja opublikowała nagranie z kontroli drogowej, którą para przeszła 12 sierpnia w okolicach Moab w stanie Utah. Funkcjonariusze twierdzą, że narzeczeni byli pokłóceni i obydwoje zdawali się nosić ślady fizycznej walki.

- Zarówno on, jak i ona tłumaczyli, że są zakochani i zaręczeni oraz desperacko nie chcieli, by którekolwiek z nich zostało oskarżone o przestępstwo - napisano w raporcie jednego z policjantów, Erica Pratta.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia, TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >