Turysci.pl
tatry-g71c81d49f 1280

fot. Pixabay/ BogdanJab

Turysta pogryziony przez niedźwiedzia w Tatrach. Trafił do szpitala

5 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

72-letni turysta podczas spaceru Doliną Chochołowską w Tatrach napotkał niedźwiedzia. Spotkanie źle się dla niego skończyło. Ranny został przetransportowany do szpitala.

Niedźwiedzie naturalnie występują w Tatrach, jednak w przypadku spotkania nie należy pod żadnym pozorem do nich podchodzić. Turysta, który chciał zrobić sobie zdjęcie ze zwierzęciem, zlekceważył jednak ten zakaz.

Turysta napotkał niedźwiedzia w Tatrach

Turysta podczas wycieczki w Tatry napotkał przy szlaku niedźwiedzia.

– Podszedł jednak zbyt blisko drapieżnika i został ugryziony w nogę – relacjonuje w rozmowie z RMF24 lekarz Jerzy Toczek z zakopiańskiego szpitala.

Mężczyzna miał jednak sporo szczęścia, ponieważ rana nogi nie była zbyt groźna. Po opatrzeniu rany turysta wyszedł ze szpitala o własnych siłach.

Niedźwiedzie żerują przed okresem zimowym

O tej porze roku niedźwiedzie w Tatrach intensywnie żerują, żeby nasycić się przed zimą. Okres zimowy spędzą bowiem w gawrach, przez co muszą zgromadzić odpowiednie zapasy tłuszczu.

- W razie spotkania z niedźwiedziem należy spokojnie (bez gwałtownych ruchów) oddalić się w przeciwnym kierunku - indtruuje Tatrzański Park Narodowy.

TPN: "atak człowieka na niedźwiedzia"

Władze TPN potwierdziły w rozmowie z mediami, że takie zdarzenie miało miejsce, jednak na razie nie komentują sprawy. W rozmowie z RMF FM zastępca dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego Filip Zięba odniósł się do sprawy.

- Nieprawdą jest, że ta osoba robiła sobie zdjęcia z niedźwiedziem. Nieprawdą jest, że przebywała na szlaku turystycznym na spacerze - tłumaczył. - Nieprawdą jest, że w Dolinie Chochołowskiej, prawie na szlaku, siedzi niedźwiedź i poluje na ludzi. To raczej było w drugą stronę - atak człowieka na niedźwiedzia.

Jak tłumaczył, człowiek znalazł się w miejscu, w którym się nie powinien znaleźć, czym zaskoczył niedźwiedzia. Doszło do bezpośredniego spotkania, w wyniku którego ta osoba została pogryziona.

Dodał, że nie wyklucza, że pogryziony mężczyzna zostanie ukarany za złamanie przepisów obowiązujących na terenie parku narodowego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >