Nie żyje co najmniej 26 osób po kolizji promu pasażerskiego z kontenerowcem na rzece Shitalakshya. Do zdarzenia doszło w niedzielę na południe od stolicy kraju Dhaki - poinformowały w poniedziałek władze. Łącznie promem podróżowało 50 osób.Prom pasażerski zderzył się z kontenerowcem na rzece Shitalakshya na południe od stolicy kraju Dhaki. Do zdarzenia doszło dzień przed wprowadzeniem ogólnokrajowego lockdownu, w związku z którym część pasażerów próbowała pospiesznie opuścić Narajangondźo.
Korea Północna buduje ogromny kurort dla zagranicznych turystów. W Wonsan-Kalma znajdzie się tysiące pokoi hotelowych, wiele centrów handlowych, parków wodnych i dziesiątki innych atrakcji.Korea Północna już wkrótce może otworzyć ogromny kurort turystyczny stworzony z myślą o turystach z zagranicy. Kim Dzong Un początkowo domagał się otwarcia w kwietniu 2019 r., jednak termin ten uległ przesunięciu.
Wyspa Phuket zostanie ponownie otwarta dla turystów od 1 lipca. Władze Tajlandii ogłosiły, że od tego dnia zniosą wymóg kwarantanny dla zaszczepionych gości. Otwiera to również drogę do ewentualnej turystyki do innych miejsc kraju. Turystyka odpowiada za 20 proc. gospodarki kraju.Phuket jest największą wyspą Tajlandii i jednym z jej najważniejszych ośrodków turystycznych. Władze państwa zapowiedziały, że od 1 lipca zaszczepieni turyści nie będą musieli odbywać tam obowiązkowej kwarantanny.
Polka Wiola Błazucka, przeprowadziła się do Korei prawie cztery lata temu i mieszka tam z mężem i synkiem. Niedawno otworzyła swój własny kanał na YouTube „Pierogi z Kimchi", w którym stara się przybliżyć Polakom koreańską kulturę, kuchnię i samą Koreę. W rozmowie z Onetem zdradziła, jak się tam znalazła i przybliżyła różnice, jakie napotkała na swojej drodze.
Szczyt K2 położony w Karakorum jest drugim co do wysokości na świecie. Do tej pory był jedynym, którego nie udało się zdobyć zimą. Nepalczycy jako pierwsi dotarli na górę, a na ostatnim odcinku, idąc ramię w ramię, zaśpiewali hymn.
Szerpowie są ludem zamieszkującym niższe partie Himalajów w Indiach i Nepalu. Tradycyjnie zajmują się hodowlą jaków, owiec i kóz, a także uprawą zbóż, herbaty czy cytrusów. Od wielu lat pracują dla turystów - jako tragarze górscy i przewodnicy.Domy Szerpów zamieszkujących zbocza gór na wysokości 3 do 6 tys. metrów n.p.m. mają specyficzną budowę. Na parterze zwykle mieści się obora, w której zwierzęta znajdują schronienie. Ciągłe przebywanie na dużych wysokościach sprawia, że mieszkańcy świetnie radzą sobie ze wspinaczką.Na znacznych wysokościach powietrze bywa rozrzedzone. Z tego powodu turyści pochodzący z nizinnych terenów, mają problemy ze złapaniem oddechu w górach. Mieszkańcom Nepalu nie sprawia kłopotu wchodzenie pod górę z ogromnym bagażem, dlatego są najlepszymi tragarzami.
Góry to miejsce zarówno piękne, jak i niebezpieczne. Szczególnie zimą oraz w tych najwyższych pasmach. Przekonał się o tym turysta, który próbował wejść na sześciotysięcznik w Himalajach. Zginął w nieszczęśliwym wypadku.
Wyspa Sri Lanka już w ciągu kilku dni przyjmie turystów z całego świata. Postanowiono otworzyć granice. Kraj był zamknięty przez 10 miesięcy. Powodem była pandemia koronawiursa. O czym należy wiedzieć przed podróżą?
Wulkan Semeru jest zarówno najwyższy jak i najbardziej aktywny na wyspie Jawa. Ostatni wybuch miał miejsce w grudniu zeszłego roku, przez co konieczna była ewakuacja mieszkańców (ok. 550 osób).
Samolot rozbił się w sobotę, krótko po starcie z lotniska Soekarno-Hatta w Dżakarcie. Media podały nowe informacje, zgodnie z którymi wśród 62 osób na pokładzie było 10 dzieci, w tym troje niemowląt. Pojawiły się również zdjęcia ofiar krótko przed katastrofą.
Z tego artykułu dowiesz się:Jak wygląda wesele w PakistanieJakie perspektywy mają pakistańskie kobietyKto w tamtejszej kulturze opiekuje się rodzicamiPakistan ciekawi turystów z całego świata. Jedna z Polek nie tylko odwiedziła ten kraj turystycznie, ale także poślubiła mężczyznę, który stamtąd pochodzi. Maja Klemp opowiedziała o tym w książce "Pakistańskie wesele" oraz w wywiadzie dla portalu ofeminin.pl. Relacje prowadzi także na Instagramie na profilu miloscwczasachstrefowych.
Z tego artykułu dowiesz się:Ile osób było na pokładzieKto poinformował o potencjalnej katastrofie samolotuDo jakiej innej tragedii doszło w tym miejscu przed latySamolot należący do linii lotniczych Sriwijaya Air, zniknął z radarów niedługo po starcie z lotniska w Dżakarcie. Miejscem docelowym podróży był Pontianak na wyspie Borneo. Informacje przekazuje agencja prasowa Reuters. Indonezyjskie media news.detik.com podają, że doszło do katastrofy lotniczej.
Z tego artykułu dowiesz się:Z jakiego powodu powstaje tak duże zanieczyszczenie powietrzaJaki to może mieć wpływ na życie człowiekaJak nepalskie władze zareagowały na zagrożenieZdjęcie wykonane w Katmandu, stolicy Nepalu, jest szokujące. Wiele osób nie zdawało sobie sprawy, jak dużo smogu może pojawić się w jednym miejscu. Aktualna sytuacja w mieście jest niebezpieczna dla zdrowia. Warto wziąć to pod uwagę podczas planowania podróży. Na końcu artykułu znaleźć można nagranie pokazujące skalę problemu, która dotknęła Neapol.
Japonia od dawna jest upragnionym celem wielu podróżników. Odległy kraj fascynuje i zdumiewa swoją kulturą, którą Europejczycy nie zawsze potrafią zrozumieć. Pan Emil Truszkowski od lat mieszka w Kraju Kwitącej Wiśni, a o życiu codziennym cudzoziemca w egzotycznym miejscu opowiada na swoim kanale Aiko i Emil w serwisie Youtube. W wywiadzie z Wirtualną Polską opowiedział o tym, jak Japończycy świętują Nowy Rok.
Z tego artykułu dowiesz się:Z jakiego powodu podjęto taką decyzjęCzy w jakimś kraju obowiązuje dłuższa kwarantannaJakie zmiany wprowadzono w innych krajach azjatyckichWydłużona kwarantanna czeka na wszystkich podróżujących do Hongkongu w okresie świątecznym. Taką decyzję podjęły władze kraju z powodu pogorszenia statystyk zachorowań na koronawirusa. To niejedyny kraj w Azji, który zaostrzył restrykcje na granicach.
Z tego artykułu dowiesz się:Jakie restrykcje wprowadzonoKogo nie obowiązuje zamknięcie granicJakie atrakcje przyciągają turystów do IndonezjiGranica Indonezji zostanie zamknięta z powodu nowego typu koronawirusa. Władze kraju obawiają się nowej fali zachorowań. Turyści, którzy planowali podróż do tego kraju na początku roku, będą musieli anulować swoje rezerwacje.
Z tego artykułu dowiesz się:Kto oprócz Polaków wybrał się na szczyt K2Co o wyprawie mówi jej uczestniczka Dlaczego jeden z blogerów skrytykował pomysłPolacy wybrali się do Azji, aby zdobyć ośmiotysięczny szczyt. Co roku tego zadania zimą podejmuje się wiele osób, ale do tej pory nikomu to się nie udało. Góra była zdobywana jedynie w lepszych warunkach pogodowych. Trzymamy kciuki, aby Polakom udało się osiągnąć ten niesamowity cel.
Polacy mieszkający w Azji również obchodzą Boże Narodzenie. W zależności od kraju mają różny dostęp produktów czy kościoła, ale starają się na swój sposób przygotować do świąt. Bez kompromisów się nie uda.
Z tego artykułu dowiesz się:z jakiego powodu wprowadzono utrudnieniajak wygląda sytuacja epidemiologiczna w krajujaki zabytek warto zobaczyć w stolicy krajuGranica Tajlandii będzie trudniejsza do przekroczenia. Zapowiedziano większe restrykcje. To znacznie wpłynie na turystykę, ponieważ Tajlandia jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków na świecie. Nic dziwnego, ponieważ kraj jest piękny i pełen atrakcji. O decyzji poinformowały władze państwa.
Z tego artykułu dowiesz się:co powiedział prezes AirAsiajaka inna linia lotnicza planuje podobne zasadyktóre linie przywróciły połączenia z PolskąSzczepionka na koronawirusa wywołuje wiele emocji. Jedni uważają, że jest bezpieczna, inni się jej boją. Wiadomo jednak, że nie będzie obowiązkowa. Mimo tego niezaszczepienie się może wiązać się z wieloma utrudnieniami. Przewoźnicy mogą wymagać zaświadczenia jako forma restrykcji.
Z tego artykułu dowiesz się:dlaczego rejs został skróconyjak wygląda kwarantanna na statkuco myślą o tej sytuacji podróżniWiadomości na temat 2 tysięcy pasażerów statku, którzy musieli poddać się kwarantannie w swoich kabinach, podały światowe media. Sytuacja miała miejsce na statku Quantum of the Seas odbywającym rejs "donikąd". Podróżni powrócili już do Singapuru.
TVP Info przekazało wieści na temat erupcji wulkanu w Indonezji. Mowa o górze, która wybucha kilka razy w roku. Sytuacja spowodowała duże utrudnienia dla turystów. Pojawiły się ostrzeżenia, zamknięto także lotnisko.
Martyna Wojciechowska podzieliła się na Instagramie zdjęciem szczura. Wiele osób nie spodziewało się, że podróżniczka jest fanką tych zwierząt. Opowiedziała niesamowitą historię, która ma zmienić pogląd ludzi na tych gryzoni.
Zakaz będzie obowiązywał od 20 listopada do 3 grudnia. Dotyczy on linii Air India, ponieważ na pokładzie ich samolotu znajdowało się kilka pasażerów zakażonych koronawirusem. To już piąty zakaz w ciągu czterech miesięcy.
Boże Narodzenie kojarzy się z Betlejem. Niestety, w tym roku obchody w tym mieście nie odbędą się w takiej formie jak zawsze. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Władze nałożyły restrykcje, więc postanowiono zrobić wydarzenie online.
Na zdjęciu widzimy byłą żonę króla. Ma ogolone włosy i w białym stroju pracuje w ogrodzie. Jeszcze do niedawna myślano, że kobieta nie żyje. Te fotografie obalają taką teorię. Ustalono też, gdzie znajduje się posiadłość, w której przebywa. Z Bangkoku miała wybrać się w podróż.
Zdjęcie zostało udostępnione przez media na całym świecie. Wywołało międzynarodowy skandal. Ustalono jednak, że to nic nowego w filipińskiej kulturze. Turyści powinni być przygotowani na zetknięcie się z takim zjawiskiem w czasie wakacji na Filipinach. ONZ skrytykowało tę sytuację.
Wyspa Sentinel Północny znajduje się w archipelagu Andamanów w Zatoce Bengalskiej. Uważa się ją za jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie, bowiem od lat nikt na niej nie bywa i żyje tam jedynie populacja nazywana Sentinelczykami.Interesujące jest zwłaszcza to, że choć wyspa ta prawnie należy do Indii, to państwo to nie sprawuje nad nią żadnej kontroli, nie wiedząc nawet, ilu ludzi na niej mieszka. Choć wydaje się do podejrzane, a samo pojdeście skrajnie nieodpowiedzialne, istnieją ku temu konkretne przesłanki. Okazuje się, że mieszkańcy tej części świata są wyjątkowo wrogo nastawieni do ludzi "z zewnątrz". Właśnie z tego powodu wszelkie próby ingerencji i prowadzenia badań w tym rejonie, skończyć się mogą tragicznie.