Kwarantanna wydłużona w HongkonguPixabay.com/biblioteka publiczna

Podjęli decyzję. Wydłużają kwarantanne do 21 dni. Popularny wśród turystów region zaostrza restrykcje

Kwarantanna to coś, czego obawia się wiele turystów. Niektórzy nawet rezygnują z podróży z powodu konieczności odbycia izolacji. Teraz w popularnym miejscu w Azji wydłużono kwarantannę dla turystów z 14 do 21 dni. Mowa o Hongkongu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Z jakiego powodu podjęto taką decyzję
  • Czy w jakimś kraju obowiązuje dłuższa kwarantanna
  • Jakie zmiany wprowadzono w innych krajach azjatyckich

Wydłużona kwarantanna czeka na wszystkich podróżujących do Hongkongu w okresie świątecznym. Taką decyzję podjęły władze kraju z powodu pogorszenia statystyk zachorowań na koronawirusa. To niejedyny kraj w Azji, który zaostrzył restrykcje na granicach.

21-dniowa kwarantanna w Hongkongu

Do tej pory Hongkong był uznawany za jedno z miejsc, w którym najlepiej wyglądała sytuacja epidemiologiczna. Był to wynik drastycznych obostrzeń, z którymi musiały zmierzyć się osoby przebywające w tym regionie. Ostatnio się to zmieniło.

W ciągu ostatnich tygodni w Hongkongu można było zaobserwować nagły skok liczby osób zakażonych na koronawirusa. Władze postanowiły więc wprowadzić kolejne obostrzenia, które tym razem dotyczą turystów. Wprowadzono nowe zasady izolacji.

Kwarantanna, która ma trwać 21 dni, to najdłuższa izolacja jaka czeka na turystów na całym świecie. Zazwyczaj trwa ona dwa tygodnie, a niektóre państwa - w tym Polska - zdecydowały się na jej skrócenie do 10 dni.

Poinformowano również, że izolacja odbędzie się w specjalnie wyznaczonych hotelach. Zakazano także wjazdu wszystkim, którzy 3 tygodnie przed przekroczeniem granicy przebywali na terytorium RPA. Co więcej, wszystkie zmiany zostały wprowadzone godzinę po ich ogłoszeniu.

Zmiany na azjatyckich granicach

Hongkong to niejedyne miejsce, gdzie z powodu gorszej sytuacji epidemiologicznej, wprowadzono nowe restrykcje. Jednym z takich miejsc jest Tajlandia. Stało się to po wykryciu nowych ognisk zakażeń. Zaostrzono kontrole na granicach.

- Ponieważ sytuacja poza Tajlandią jest zła, największym ryzykiem jest obecnie przeniesienie choroby przez osoby przylatujące do kraju. Może to doprowadzić do tragedii naszej służby zdrowia i mieć katastrofalny wpływ na gospodarkę - wyjaśnił premier kraju, generał Prayuth Chan-ocha.

Władze dodały, że należy zachować ostrożność z rozluźnianiem restrykcji szczególnie w przypadku osób przyjezdnych z innych części świata. To wielkie utrudnienie dla turystów. W Tajlandii można znaleźć wiele ciekawych zabytków, jak np. Wielki Pałac Królewski. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Obrazy turysci.pl

Wielki Pałac Królewski, źródło zdjęć: pxhere.com/ CC0 Domena publiczna

Pojawiło się także państwo, które postanowiło całkowicie zamknąć ruch międzynarodowy. Mowa o Indonezji. Władze kraju obawiają się nowej fali zachorowań. Turyści, którzy planowali podróż do tego kraju na początku roku, będą musieli anulować swoje rezerwacje.

O decyzji poinformował indonezyjski Minister Spraw Zagranicznych, Retno Marsudi. Jak powiedział w poniedziałek, granica będzie zamknięta od 1 stycznia dla wszystkich osób przyjezdnych z zagranicy. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł