Boże Narodzenie zagrożone za granicąunsplash.com/ Marina Khrapova

Nowe restrykcje na Boże Narodzenie. Ministerstwo zdrowia za granicą wprowadza ograniczenia dla przyjezdnych

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas na całym świecie. W tym roku jedno z wydarzeń powiązanych z tych świętem, będzie wyglądało inaczej. Mowa o obchodach w Betlejem. W związku z lokalnymi restrykcjami, zostaną zorganizowane w formie wirtualnej.

Boże Narodzenie kojarzy się z Betlejem. Niestety, w tym roku obchody w tym mieście nie odbędą się w takiej formie jak zawsze. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Władze nałożyły restrykcje, więc postanowiono zrobić wydarzenie online.

Wirtualne Boże Narodzenie w Betlejem

Jak ogłosił burmistrz Betlejem Anton Salman, ministerstwo zdrowia Palestyny zaleciło ścisłe ograniczenie obchodów Bożego Narodzenia w Betlejem w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa.

Decyzja ta jest zrozumiała, ponieważ Betlejem jest obecnie jednym z najbardziej dotkniętych chorobą miast palestyńskich z dzienną liczbą nowych przypadków przekraczają 50. Odwołanie wydarzenia w tradycyjnej formie ma na celu zadbanie o zdrowie uczestników.

Salman cytowany przez palestyńską agencję WAFA powiedział, że święto zostanie zorganizowane w formie wirtualnej, a więc widzowie z całego świata obejrzą wydarzenie na ekranach swoich telewizorów.

- Nie będziemy ryzykować życia naszych ludzi, aby świętować. Życie i zdrowie jest dla nas ważniejsze, a gromadzenie się ludzi na ulicach zwiększy ryzyko infekcji - podkreślił burmistrz.

Ograniczenia dotyczą także zbliżającej się ceremonii zapalenia świateł na choince na placu między Meczetem Omara a Bazyliką Narodzenia Pańskiego. Zalecono, aby nie było na niej więcej niż 50 osób.

Gospodarka Betlejem, pełnego hoteli, sklepów z pamiątkami i restauracji, w dużej mierze opiera się na okresie Bożego Narodzenia. Odwołanie lub ograniczenie obchodów będzie kolejnym ciosem dla lokalnej branży turystycznej.

Kryzys także w Polsce

Z podobnym problemem zmagają się osoby, które utrzymują się z turystyki w Polsce. Mowa przede wszystkim o tych, którzy mają swoje biznesy w górach. W tym roku sezon nie przyniesie korzyści. Powodem są nowe restrykcje.

- Zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia; ferie będą skumulowane w jednym okresie między początkiem stycznia - 4 stycznia - a 17-18 stycznia - ogłosił w sobotę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki .

1. Zrobił zdjęcie z Krakowa. Wszyscy patrzyli tylko na jedno. Nie do wiary
2. Wigilia do 5 osób nowym pomysłem rządu? Polacy nie mają co liczyć na normalne święta?
3. Całe polskie miasto w rozpaczy. "Stanęliśmy w obliczu klęski finansowej". Kurort w ferie przyjmuje tłumy

Dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że wszystkie hotele i pensjonaty mają być zamknięte do 17 stycznia 2018. Oznacza to zakaz turystyki w sezonie świątecznym oraz w ferie zimowe. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: Onet

Następny artykuł