Minister zdrowia o hotelachFot. pixabay.com/ Alexandra_Koch

Minister Zdrowia właśnie potwierdził w programie na żywo. Hotele i pensjonaty zamknięte na dłużej, padła data

Minister zdrowia udzielił wywiadu w poniedziałek rano, podczas którego powiedział, do kiedy mają być zamknięte hotele. Potwierdziły się spekulacje, że nie stanie się to przed 17 stycznia 2021. Adam Niedzielski zaznaczył, że taki jest plan.

Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem radia RMF FM w poniedziałek rano. Dziennikarze zadawali mu pytania odnośnie nowych restrykcji. Okazuje się, że w 2021 roku nie ma co liczyć na ferie zimowe. Hotele i pensjonaty mają być zamknięte do 17 stycznia.

Minister zdrowia o zamkniętych hotelach

- Zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia; ferie będą skumulowane w jednym okresie między początkiem stycznia - 4 stycznia - a 17-18 stycznia - ogłosił w sobotę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Podczas spotkania z mediami premier nie wypowiedział się jednak na temat branży turystycznej. Hotelarze liczyli na możliwość przyjęcia turystów w sezonie zimowych, a skumulowanie ferii w jednym terminie nie zapowiadało niczego dobrego.

Niestety, obawy wielu przedsiębiorców z branży turystycznej, jak i samych turystów, potwierdziły się. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas poniedziałkowego programu w radiu RMF FM rozwiał wszelkie wątpliwości.

- Do 17 stycznia zamknięte wszystkie hotele, pensjonaty? - zapytał Niedzielskiego dziennikarz prowadzący programu "Poranna rozmowa w RMF FM". - Tak. Taki jest plan - odpowiedział minister zdrowia.

Słowa Niedzielskiego nie spotkały się z pozytywnym odbiorem. Na Twitterze szybko pojawiły się negatywne komentarze w stronę partii rządzącej. Wiele osób zauważyło zagrożenie dla branży turystycznej.

"Świetny plan na bankructwo tychże", "Nie zazdroszczę branży. Oby tylko środków z tarczy wystarczyło", "Na Podhalu niech nie szukają głosów" - to tylko niektóre z wielu komentarzy, które można znaleźć.

Już trwały przygotowania

Decyzja o zamknięciu hoteli aż do końca ferii zimowych w przyszłym roku jest tragiczna dla osób, które utrzymują się z turystyki. Szczególnie odczują to hotelarze z gór, gdzie sezon zimowy jest najważniejszym czasem w roku.

Wiadomo było, że tym razem święta Bożego Narodzenia, Sylwester, Nowy Rok i ferie zimowe będą wyglądały inaczej. Pandemia koronawirusa doprowadziła do wielu zmian, co można było zauważyć już w wakacje.

1. Nie możemy uwierzyć. Zbadali śnieg na Mount Evereście i ujawnili, co w nim było
2. Pekao przekazał fatalne wieści. Wiele osób będzie mocno zawiedzionych, także klienci innych banków
3. Polsat ujawnia: jednak nie będzie zakazu. Gigantyczna nadzieja dla tysięcy Polaków na zimowy sezon urlopowy

W Zakopanem oraz innych popularnych miejscach w Polskich górach trwały już przygotowania do sezonu narciarskiego. Zapowiadano, że na turystów będzie czekał szereg restrykcji, które zapewnią im bezpieczeństwo podczas wypoczynku. Tak się jednak nie stanie.

Źródło: Onet

Następny artykuł