Zaginięcie samolotu w Indonezjiunsolash.com Nick Morales (zdjęcie poglądowe)

Nieoficjalne: samolot pasażerski zniknął z radaru. Podobno miało nim lecieć 59 osób

Samolot, który wystartował z lotniska w Indonezji, mógł mieć wypadek. Obsługa lotniska straciła kontakt z maszyną. Chodzi o lot krajowy, który miał trwać 95 minut. Miejscowe służby przeprowadzają akcję w celu odnalezienia samolotu. Lokalne media potwierdzają katastrofę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile osób było na pokładzie
  • Kto poinformował o potencjalnej katastrofie samolotu
  • Do jakiej innej tragedii doszło w tym miejscu przed laty

Samolot należący do linii lotniczych Sriwijaya Air, zniknął z radarów niedługo po starcie z lotniska w Dżakarcie. Miejscem docelowym podróży był Pontianak na wyspie Borneo. Informacje przekazuje agencja prasowa Reuters. Indonezyjskie media news.detik.com podają, że doszło do katastrofy lotniczej.

Zaginięcie samolotu w Indonezji

Maszyna, która zaginęła, to Boeing 737. Zanim wieża kontrolna straciła kontakt z samolotem, przeleciał nad Morzem Jawajskim. Według nieoficjalnych informacji samolot znacznie obniżył wysokość lotu w ciągu minuty. Miało to być nawet 10 tysięcy stóp.

Sriwijaya Air Boeing 737

Sriwijaya Air Boeing 737, fot. wikimedia.commons/Eka viation/ CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Portal freepressjournal.in podaje, że na pokładzie rzekomo miało być 59 pasażerów, z czego 6 to dzieci, w tym jedno niemowlę - informacje te nie zostały wciąż potwierdzone przez oficjalne służby. Sprawę skomentowała rzeczniczka indonezyjskiego Ministerstwa Transportu, która rozmawiała z South China Morning Post.

- W tym momencie badamy i koordynujemy sprawę z Basarnas i KNKT. Podamy więcej informacji, gdy tylko pojawią się zmiany - powiedziała Adita Irawati. Sriwijaya Air nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie.

Polka wyjechała na Bali na leczenie do szamana. Opowiedziała całą prawdę. Coraz więcej ludzi decyzuje się na podobny krokPolka wyjechała na Bali na leczenie do szamana. Opowiedziała całą prawdę. Coraz więcej ludzi decyzuje się na podobny krokCzytaj dalej

Według Reutersa zwlekanie z komunikatem wynika z faktu, że najpierw trzeba zebrać i sprawdzić wszystkie dane. Indonezyjskie media przekazują na razie tylko nieoficjalne informacje o katastrofie lotniczej.

News.detik.com, powołując się na regenta Wysp Seribu, podaje, że rzekomo samolot miał rozbić się w okolicach wyspy Laki. Polityk miał dostać taką informację o godzinie 14:30 czasu lokalnego. Maszyna miała spaść, a następnie eksplodować - podkreślamy, że to również nie jest informacja oficjalnie potwierdzona przez służby.

Wyspy Seribu to archipelag znajdujący się na Morzu Jawajskim niedaleko Dżakarty. Obecnie najważniejszą wyspą jest Panggang, która utrzymuje się między innymi z ruchu turystycznego. Archipelag tworzy park morski Kepulauan Seribu National Park. Więcej o Indonezji pisaliśmy tutaj.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy taki przypadek w tamtych stronach. W październiku 2018 roku na Morzu Jawajskim rozbił się samolot, na pokładzie którego znajdowało się 189 osób.

Katastrofa u polskiego sąsiada

Jakiś czas temu do wypadku samolotu doszło także na Ukrainie. Wydarzyło się to w okolicach miasta Czuhuji w obwodzie charkowskim. Chodziło o lot maszyny wojskowej. Na pokładzie były 24 osoby.

- Na pokładzie znajdowali się piloci wojskowi i kadeci z Akademii Sił Powietrznych im. Kożeduba - podawało wówczas ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Więcej informacji na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Onet, Interia, News.detik.com, freepressjournal.in

Następny artykuł