Turysci.pl
Zaginięcie samolotu w Indonezji

unsolash.com Nick Morales (zdjęcie poglądowe)

Nieoficjalne: samolot pasażerski zniknął z radaru. Podobno miało nim lecieć 59 osób

9 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Samolot, który wystartował z lotniska w Indonezji, mógł mieć wypadek. Obsługa lotniska straciła kontakt z maszyną. Chodzi o lot krajowy, który miał trwać 95 minut. Miejscowe służby przeprowadzają akcję w celu odnalezienia samolotu. Lo

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile osób było na pokładzie

  • Kto poinformował o potencjalnej katastrofie samolotu

  • Do jakiej innej tragedii doszło w tym miejscu przed laty

Samolot należący do linii lotniczych Sriwijaya Air, zniknął z radarów niedługo po starcie z lotniska w Dżakarcie. Miejscem docelowym podróży był Pontianak na wyspie Borneo. Informacje przekazuje agencja prasowa Reuters. Indonezyjskie media news.detik.com podają, że doszło do katastrofy lotniczej.

Zaginięcie samolotu w Indonezji

Maszyna, która zaginęła, to Boeing 737. Zanim wieża kontrolna straciła kontakt z samolotem, przeleciał nad Morzem Jawajskim. Według nieoficjalnych informacji samolot znacznie obniżył wysokość lotu w ciągu minuty. Miało to być nawet 10 tysięcy stóp.

Sriwijaya Air Boeing 737, fot. wikimedia.commons/Eka viation/ CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Portal freepressjournal.in podaje, że na pokładzie rzekomo miało być 59 pasażerów, z czego 6 to dzieci, w tym jedno niemowlę - informacje te nie zostały wciąż potwierdzone przez oficjalne służby. Sprawę skomentowała rzeczniczka indonezyjskiego Ministerstwa Transportu, która rozmawiała z South China Morning Post.

- W tym momencie badamy i koordynujemy sprawę z Basarnas i KNKT. Podamy więcej informacji, gdy tylko pojawią się zmiany - powiedziała Adita Irawati. Sriwijaya Air nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie.

Według Reutersa zwlekanie z komunikatem wynika z faktu, że najpierw trzeba zebrać i sprawdzić wszystkie dane. Indonezyjskie media przekazują na razie tylko nieoficjalne informacje o katastrofie lotniczej.

News.detik.com, powołując się na regenta Wysp Seribu, podaje, że rzekomo samolot miał rozbić się w okolicach wyspy Laki. Polityk miał dostać taką informację o godzinie 14:30 czasu lokalnego. Maszyna miała spaść, a następnie eksplodować - podkreślamy, że to również nie jest informacja oficjalnie potwierdzona przez służby.

[EMBED-2984]

Wyspy Seribu to archipelag znajdujący się na Morzu Jawajskim niedaleko Dżakarty. Obecnie najważniejszą wyspą jest Panggang, która utrzymuje się między innymi z ruchu turystycznego. Archipelag tworzy park morski Kepulauan Seribu National Park. Więcej o Indonezji pisaliśmy tutaj.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy taki przypadek w tamtych stronach. W październiku 2018 roku na Morzu Jawajskim rozbił się samolot, na pokładzie którego znajdowało się 189 osób.

Katastrofa u polskiego sąsiada

Jakiś czas temu do wypadku samolotu doszło także na Ukrainie. Wydarzyło się to w okolicach miasta Czuhuji w obwodzie charkowskim. Chodziło o lot maszyny wojskowej. Na pokładzie były 24 osoby. 

- Na pokładzie znajdowali się piloci wojskowi i kadeci z Akademii Sił Powietrznych im. Kożeduba - podawało wówczas ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Więcej informacji na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet, Interia, News.detik.com, freepressjournal.in

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >