Turysci.pl
Wyspa otwiera się dla turystów

unsplash.com/@ollivves

Sri Lanka wznawia loty i otwiera się na turystów. Są jednak pewne warunki

19 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Azjatycka wyspa wreszcie otworzy się dla turystów. Sri Lanka w ostatnich latach cieszyła się coraz większym zainteresowaniem. Teraz podróżni znów będą mogli ją odwiedzić, jednak spełniając pewne restrykcje.

Wyspa Sri Lanka już w ciągu kilku dni przyjmie turystów z całego świata. Postanowiono otworzyć granice. Kraj był zamknięty przez 10 miesięcy. Powodem była pandemia koronawiursa. O czym należy wiedzieć przed podróżą?

Wyspa Sri Lanka wreszcie otwarta

Jak poinformowały władze lankijskie, państwo otworzy swoje granice w czwartek 21 stycznia. Decyzja jest niespodziewana, ponieważ sytuacja epidemiologiczna na miejscu nadal jest skomplikowana. Ostatnio odnotowano wzrost liczby nowych zakażeń. 

Władze wytłumaczyły jednak powód takiej decyzji. Okazuje się, że Sri Lanka nie mogła dłużej być zamknięta dla turystów, ponieważ pandemia koronawirusa zdewastowała krajowy sektor turystyczny. To jeden z najważniejszych elementów tamtejszej gospodarki.

Biuro Promocji Turystyki Sri Lanki wydało komunikat, w którym poinformowano o restrykcjach, jakie trzeba będzie spełnić, aby móc wjechać na teren wyspy. Koniecznie trzeba się z nimi zapoznać przed wyjazdem. 

Jak czytamy, wjazd będzie możliwy tylko, jeśli dana osoba otrzyma wizę. Ubiegać się o nią należy w wersji internetowej na stronie ambasady. Kolejnym wymaganiem jest przeprowadzenie testu na obecność COVID-19. Jego wynik musi być negatywny.

W przypadku zarezerwowania pierwszych 14 dni pobytu w jednym z 55 wyznaczonych hoteli, będzie można go zmienić na inny z dopuszczalnej kategorii. Co więcej, nie będzie można go opuszczać.

Jednym motywem, który pozwoli na opuszczenie terenu hotelu jest udział w wycieczce fakultatywnej. Będą one jednak organizowane tylko w formie tak zwanej „bańki turystycznej". 

W przypadku wyjazdu na 7 dni, konieczne będzie opłacenie dwóch testów PCR. Jeżeli ktoś decyduje się na dłuższy wyjazd, testów będzie więcej. Dodatkowo obowiązuje wykupienie ubezpieczenia. Więcej o Sri Lance pisaliśmy tutaj.

Sigiriya, Sri Lanka, fot. pixabay.com/Poswiecie

Wielkie otwarcie innego kierunku

Sri Lanka nie jest jedyną egzotyczną wyspą, która postanowiła otworzyć swoje granice. Seszele dołączyły do krajów, które przyjmują turystów, ale wczasowicze będą musieli okazać dokument potwierdzający, że otrzymali preparat przeciwko koronawirusowi. Podróżować na rajskie wyspy można od czwartku 14 stycznia.

Jak pisaliśmy wcześniej, aby bezpiecznie podróżować na Seszele, konieczne jest przyjęcie dwóch dawek szczepionki na SARS-CoV-2. Minister turystyki, Sylvestre Radegonde, ma nadzieję, że otwarcie na zaszczepionych podróżnych pomoże zminimalizować straty branży. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Seszele, fot. pixabay.com/ninaboots

Źródło: tanie-loty.com.pl

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >