szczepionki prawdziwy hitFot. Pixabay.com @Walkerssk (zdjęcie ilustracyjne)

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Do wielu krajów krajów na całym świecie dotarły już szczepionki. Turyści, którzy czekają na preparat, liczą, że wreszcie będą mogli wrócić do swobodnego podróżowania. Okazuje się, że na podróżników otwierają się już rajskie wyspy. Seszele czekają na przyjezdnych, ale tylko tych zaszczepionych na koronawirusa.

Szczepionki mogą sprawić, że podróżowanie stanie się nieco łatwiejsze, choć jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o powrocie do normalności. Seszele dołączyły do krajów, które przyjmują turystów, ale wczasowicze będą musieli okazać dokument potwierdzający, że otrzymali preparat przeciwko koronawirusowi. Podróżować na rajskie wyspy można od czwartku 14 stycznia.

Chociaż szczepionki dotarły już do wielu krajów, branża turystyczna jeszcze długo będzie czekała na powrót do stanu sprzed pandemii koronawirusa. Władze Seszeli potwierdziły, że są otwarte na zaszczepionych podróżnych, ale na wyspach nadal obowiązują ograniczenia sanitarne.

Szczepionki mogą umożliwić swobodniejsze podróżowanie, ale do normalności daleko

Warto podkreślić, że podróżni, którzy przyjmą odpowiednią dawkę szczepionki na koronawirusa, nie będą całkowicie zwolnieni z sanitarnych restrykcji, jakie panują na Seszelach. Turyści mogą wybrać się w tym kierunku od 14 stycznia, a po przyjeździe będą zwolnieni z 14-dniowej kwarantanny.

Zwraca się też uwagę, że aby bezpiecznie podróżować na Seszele, konieczne jest przyjęcie dwóch dawek szczepionki na SARS-CoV-2. Minister turystyki, Sylvestre Radegonde, ma nadzieję, że otwarcie na zaszczepionych podróżnych pomoże zminimalizować straty branży.

Wierzymy, że wprowadzone zmiany ożywią branżę turystyczną, która mocno ucierpiała wskutek pandemii. To bardzo ważne szczególnie w kontekście małych hoteli, które „walczą o przetrwanie” na wyspach La Digue, Praslin czy Mahe – słowa ministra turystyki Seszeli cytuje serwis Radio Zet.

Co ciekawe, zaszczepieni turyści przed podróżą na Seszele i tak mają obowiązek wykonania testów PCR, jak donosi Radio Zet. Oznacza to, że nie obejdzie się bez dodatkowych kosztów. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Fly4Free szacuje się, że w marcu Seszele uzyskają odporność zbiorową.

Do marca w tym regionie szczepienia ma przejść około 70 procent społeczeństwa. Wówczas władze chcą otworzyć się na wszystkich turystów, a do przekroczenia granicy będzie wystarczył negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Szczepionki umożliwią wjazd

Seszele, Fot. Pixabay.com @ninaboots

Szczepionki umożliwiają już podróż do niektórych krajów

Z informacji przekazywanych przez władze poszczególnych krajów wynika, że po przyjęciu szczepionki będzie można wjechać nie tylko na teren Seszeli. Otwarcie się na zaszczepionych wczasowiczów zapowiedziały także Cypr, Singapur oraz Izrael.

Kwestia szczepień wywołuje wiele kontrowersji – także w świecie turystyki. Niedawno stanowisko w tej sprawie zajęła prezes Światowej Rady Podróży i Turystyki. Zdaniem Glorii Guevary wymaganie przyjęcia preparatu na SARS-CoV-2 może być odebrane jako dyskryminacja osób, które nie chcą się szczepić.

Prezes Światowej Rady Podróży i Turystyki zwróciła uwagę na to, że jest zbyt wcześnie na podejmowanie tego typu decyzji, ponieważ nadal zaszczepiło się zbyt mało osób. W dodatku z podróży w dużej mierze korzystają przede wszystkim ludzie, którzy znajdują się daleko w kolejce do przyjęcia preparatu. Dyskusja na ten temat z pewnością będzie jeszcze powracała.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o planach Polaków na wakacje w 2021 roku. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł