Zdjęcie z Filipin wywołało skandalPexels/ pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Zdjęcie skandalicznej ceremonii obiegło cały świat. Nie mieści się w głowie. W ich egzotycznej kulturze to norma

Zdjęcie, które pojawiło się w Internecie wywołało skandal. Zostało wykonane na filipińskim ślubie, na którym 48-letni mężczyzna poślubił 13-latkę. Okazuje się, że to często zdarza się w tym kraju. Głos w sprawie zabrało ONZ.

Zdjęcie zostało udostępnione przez media na całym świecie. Wywołało międzynarodowy skandal. Ustalono jednak, że to nic nowego w filipińskiej kulturze.Turyści powinni być przygotowani na zetknięcie się z takim zjawiskiem w czasie wakacji na Filipinach. ONZ skrytykowało tę sytuację.

Wiemy, kiedy zapadnie decyzja, wiceminister zabrał głos. Ważą się losy zimowego sezonu urlopowegoWiemy, kiedy zapadnie decyzja, wiceminister zabrał głos. Ważą się losy zimowego sezonu urlopowegoCzytaj dalej

Zdjęcie z Filipin wywołało oburzenie

O szokującej sprawie poinformował DailyMail. Ceremonia odbyła się na Filipinach. Na zdjęciu można zobaczyć zaślubiny 13-letniej dziewczynki z 48-letnim mężczyzną. Ślub odbył się 22 października w miejscowości Mamasapano.

Jak udało się ustalić, dziewczynka została piątą żoną Abdulrzaka Ampatuana. Mężczyzna ma mieć wobec niej konkretne plany. Mówił, że jego planem jest zapewnienie żonie zdobycie dobrego wykształcenia.

Agnieszka Włodarczyk kupiła bilet w jedną stronę. Wszystko wyjawiła, nie wie, kiedy wróci, jest na egzotycznej wyspieAgnieszka Włodarczyk kupiła bilet w jedną stronę. Wszystko wyjawiła, nie wie, kiedy wróci, jest na egzotycznej wyspieCzytaj dalej

Dzieci chce mieć dopiero, gdy dziewczynka skończy 20 lat. Ampatuana ma już dzieci z innych małżeństw. Jego 13-letnia żona będzie musiała się nimi opiekować. - Zapłacę za jej szkołę, bo chcę, żeby zdobyła wykształcenie - miał powiedzieć Filipińczyk.

Sprawa została przekazana do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Oceniono, że zostały naruszone prawa człowieka. Według ONZ sytuacja zagraża życiu i zdrowiu dziecka. Ma też ograniczać perspektywy na przyszłość. Dane Girls Not Brides wskazują, że około 15 procent dziewcząt na Filipinach wychodzi za mąż przed ukończeniem 18. roku życia.

O takich przerażających zwyczajach powinni pamiętać turyści, którzy wybierają się na wakacje na Filipiny. Często mogą zauważyć takie małżeństwa albo nawet stać się świadkami takiej ceremonii.

Choć największą religią na Filipinach jest chrześcijaństwo, istnieje też duża mniejszość muzułmańska. To właśnie z tej kultury pochodzi taki zwyczaj. Według badań około 5 procent Filipińczyków wyznaje islam.

Pomimo skandalicznych dla nas zwyczajów, Filipiny są krajem, który warto odwiedzić. Spodoba się fanom egzotycznych miejsc i gorących plaż. Warto odwiedzić także stolicę kraju, czyli Manilę. Turyści uwielbiają też lasy tropikalne.

Skandaliczne zwyczaje na świecie

Świat jest bardzo zróżnicowany. W różnych zakątkach świata można spotkać się z nieoczywistymi kulturami i zwyczajami. Niektóre z nich są wykorzystywane jako atrakcje turystyczne. Warto ich jednak unikać, ponieważ zazwyczaj łamią one prawa człowieka lub zwierząt.

Dzisiaj grzeje: 1. Zrobił zdjęcie w Tatrach, niewiarygodne co uwiecznił. Widok, o którym wielu może tylko pomarzyć
2. Kultowy i uwielbiany produkt może niebawem zniknąć z półek. 70 lat działalności pogrążone przez lockdown
3. Rodzice Martyny Wojciechowskiej podjęli niewiarygodną decyzję, gdy była dzieckiem. Wielu osobom trudno będzie uwierzyć

Do takich atrakcji należą wycieczki do slumsów, tak zwane ludzkie zoo oraz seksturystyka. Jakiś czas temu przygotowaliśmy listę miejsc, których warto unikać. Można o tym przeczytać tutaj.

Jak podczas zwiedzania nosicie torbę lub plecak? Test wyjawi, jakim typem turystów jesteścieJak podczas zwiedzania nosicie torbę lub plecak? Test wyjawi, jakim typem turystów jesteścieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierogi na święta mrozić surowe czy ugotowane? Zdradzamy najlepszy sposób mistrzów kuchni
  2. Rząd kupił dla ARiMR 100 luksusowych aut. Trudno uwierzyć, ile kosztowały
  3. Zenek Martyniuk pokazał swoją posiadłość. Mieszka jak prawdziwy gwiazdor w regionie, który przyciąga setki wczasowiczów przez cały rok
  4. Nagranie z Tatr jest hitem sieci. Poszli w góry, nagle ściągnęli spodnie i weszli na lód
  5. Potwierdzili, będzie zakaz. Dotknie też turystów z Polski, za granicą koniec z kontrowersyjną atrakcją
  6. Moskwa: Pożar szpitala covidowego. Chmura dymu nad budynkiem. Wyciekło nagranie
  7. Różal zarzuca Świerzyńskiemu, że porzucił chorego konia. "Złotówki na jego leczenie nie przeznaczył"

Źródło: o2.pl

Następny artykuł