Turysci.pl
Zdjęcie z Filipin wywołało skandal

Pexels/ pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Zdjęcie skandalicznej ceremonii obiegło cały świat. Nie mieści się w głowie. W ich egzotycznej kulturze to norma

18 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Zdjęcie, które pojawiło się w Internecie wywołało skandal. Zostało wykonane na filipińskim ślubie, na którym 48-letni mężczyzna poślubił 13-latkę. Okazuje się, że to często zdarza się w tym kraju. Głos w sprawie zabrało ONZ.

Zdjęcie zostało udostępnione przez media na całym świecie. Wywołało międzynarodowy skandal. Ustalono jednak, że to nic nowego w filipińskiej kulturze. Turyści powinni być przygotowani na zetknięcie się z takim zjawiskiem w czasie wakacji na Filipinach. ONZ skrytykowało tę sytuację. 

Zdjęcie z Filipin wywołało oburzenie

O szokującej sprawie poinformował DailyMail. Ceremonia odbyła się na Filipinach. Na zdjęciu można zobaczyć zaślubiny 13-letniej dziewczynki z 48-letnim mężczyzną. Ślub odbył się 22 października w miejscowości Mamasapano. 

Jak udało się ustalić, dziewczynka została piątą żoną Abdulrzaka Ampatuana. Mężczyzna ma mieć wobec niej konkretne plany. Mówił, że jego planem jest zapewnienie żonie zdobycie dobrego wykształcenia.

Dzieci chce mieć dopiero, gdy dziewczynka skończy 20 lat. Ampatuana ma już dzieci z innych małżeństw. Jego 13-letnia żona będzie musiała się nimi opiekować. - Zapłacę za jej szkołę, bo chcę, żeby zdobyła wykształcenie - miał powiedzieć Filipińczyk. 

Sprawa została przekazana do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Oceniono, że zostały naruszone prawa człowieka. Według ONZ sytuacja zagraża życiu i zdrowiu dziecka. Ma też ograniczać perspektywy na przyszłość. Dane Girls Not Brides wskazują, że około 15 procent dziewcząt na Filipinach wychodzi za mąż przed ukończeniem 18. roku życia.

O takich przerażających zwyczajach powinni pamiętać turyści, którzy wybierają się na wakacje na Filipiny. Często mogą zauważyć takie małżeństwa albo nawet stać się świadkami takiej ceremonii.

Choć największą religią na Filipinach jest chrześcijaństwo, istnieje też duża mniejszość muzułmańska. To właśnie z tej kultury pochodzi taki zwyczaj. Według badań około 5 procent Filipińczyków wyznaje islam. 

Pomimo skandalicznych dla nas zwyczajów, Filipiny są krajem, który warto odwiedzić. Spodoba się fanom egzotycznych miejsc i gorących plaż. Warto odwiedzić także stolicę kraju, czyli Manilę. Turyści uwielbiają też lasy tropikalne.

Skandaliczne zwyczaje na świecie

Świat jest bardzo zróżnicowany. W różnych zakątkach świata można spotkać się z nieoczywistymi kulturami i zwyczajami. Niektóre z nich są wykorzystywane jako atrakcje turystyczne. Warto ich jednak unikać, ponieważ zazwyczaj łamią one prawa człowieka lub zwierząt. 

Do takich atrakcji należą wycieczki do slumsów, tak zwane ludzkie zoo oraz seksturystyka. Jakiś czas temu przygotowaliśmy listę miejsc, których warto unikać. Można o tym przeczytać tutaj.

Źródło: o2.pl

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Pola pojechała do Rzymu z koleżanką z pracy. Wakacji nie będzie wspominać dobrze

Czytaj więcej >

Na topie

Dzisiaj wchodzi w życie unijny certyfikat covidowy. Dokument umożliwia swobodne przemieszczanie po UE

Czytaj więcej >

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >