Turysci.pl

twitter.com/somsakjeam/status

Wszyscy myśleli, że nie żyje. Wyciekło jednak zdjęcie, które zmieniło wszystko. Księżniczka Tajlandii ma smutną historię

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Na zdjęciu widzimy byłą żonę króla. Ma ogolone włosy i w białym stroju pracuje w ogrodzie. Jeszcze do niedawna myślano, że kobieta nie żyje. Te fotografie obalają taką teorię. Ustalono też, gdzie znajduje się posiadłość, w której przebywa. Z Bangkoku miała wybrać się w podróż. 

Zdjęcie byłej żony króla Tajlandii

Srirasmi Suwadee to była żona króla Ramy X. W 2014 roku została wygnana z pałacu z powodu oskarżeń wobec jej rodziny. Kobieta została rozdzielona ze swoim synem księciem Dipangkornem Rasmijoti. Od tamtej pory nie pojawiała się publicznie. Spekulowano więc, że zmarła.

Krewni Srirasmi zostali oskarżeni o liczne nadużycia, w tym korupcję i obrazę majestatu. Jej rodzice zostali umieszczeni w więzieniu na ponad dwa lata, a jej wuj na ponad pięć. Z kolei były szef Centralnego Biura Śledczego dostał aż 36 lat pozbawienia wolności za oszustwa finansowe. 

Była żona króla nie tylko została wygnana oraz pozbawiona kontraktu z dzieckiem. Odebrano jej także wszelkie tytuły. Niektórzy uważali, że cała sytuacja była tylko pretekstem do usunięcia kobiety z dworu. Zarzucano jej niskie pochodzenie, które miało osłabiać wizerunek księcia, a potem króla. 

Jak się okazuje, Srirasmi Suwadee żyje. Udowodniły to zdjęcia, które pojawiły się w mediach społecznościowych. Można jednak zauważyć znaczną zmianę w wyglądzie. Włosy kobiety zostały zgolone. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie zostały wykonane zdjęcia.

Udało się jednak ustalić, gdzie przebywa kobieta. Okazuje się, że mieszka na prowincji o nazwie Ratchaburi. Miejscowość nie znajduje się daleko od stolicy kraju, czyli Bangkoku. Kobieta musiała przejechać jedynie kilkadziesiąt kilometrów.

Ratchaburi to nieduże miasto położone w zachodniej części Tajlandii, nad rzeką Klong. Od strony Bangkoku trzeba jechać w stronę zachodnią. W miejscowości mieszka około 90 tysięcy osób. Miasto jest ośrodkiem administracyjnym. 

Siedziba tajskiej rodziny królewskiej znajduje się w Bangkoku. Rodzina mieszka w Pałacu Chitralada. Jednak budynek jest to siedzibą dopiero od 1946 roku. Po śmierci króla Anandy Mahidola jego następa Bhumidol Adulyadej zmienił lokalizację.

Wcześniej król i jego rodzina mieszkali w Wielkim Pałacu Królewskim, Jest kompleksem budynków. Najważniejsze to Wat Phra Kaew, czyli "świątynia szmaragdowego Buddy" oraz Chakri Mahaprasad Hall, która jest budowlą w stylu włoskiego odrodzenia.

Wielki Pałac Królewski jest dostępny dla turystów. Warto się tam wybrać podczas wakacji w Tajlandii, która staję się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym wśród Polaków. Wstęp na teren kompleksu jest płatny i możliwy tylko w wyznaczonych godzinach.

Źródło: Onet, Wikipedia

Tagi:

TajlandiaAzja

Podobne artykuły

Świat

Katastrofa kolejowa w Indiach. Zginęło ponad 300 osób
Czytaj więcej >

Świat

Znamy najmniej turystyczne kraje świata. Niewiele osób miało okazję je odwiedzić
Czytaj więcej >

Świat

Wielka katastrofa kolejowa. Ranne są setki osób. Trwa akcja ratunkowa
Czytaj więcej >

Świat

Celnikom "zaparło dech w piersiach", kiedy zobaczyli to na prześwietleniu. Nigdy nie pakuj tego do bagażu podręcznego
Czytaj więcej >

Świat

Wakacje all inclusive zmieniły się w horror. Wyjazd zrujnował "czarny cień" przechodzący przez pokój
Czytaj więcej >

Świat

Pod żadnym pozorem nie bierz tego do Egiptu. Złamanie zakazu grozi więzieniem
Czytaj więcej >
Adrian Rybak

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Świat

Świat

Magda Antoł

Stewardessy zostaną uziemione, bo mają “nadwagę”. “Dyskryminacja w zatrudnieniu”
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Przeżyły prawdziwe piekło. Od ponad miesiąca dzieci walczyły o przetrwanie
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Płonie wschodnia część Kanady. Dym z pożarów dotarł już do USA
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Fatalna awaria podczas lotu. Zamiast na słonecznym wybrzeżu, samolot wylądował w Rosji
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Zaatakowała pracownika linii lotniczej. Pasażerka trafiła do więzienia
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Nawet 1000 zł mandatu. W tym kraju lepiej nie śmiecić
Czytaj więcej >