Zdjęcie byłej żony królatwitter.com/somsakjeam/status

Wszyscy myśleli, że nie żyje. Wyciekło jednak zdjęcie, które zmieniło wszystko. Księżniczka Tajlandii ma smutną historię

Zdjęcie, które zostało opublikowane na Twitterze szokowało wiele osób. Można na nim zobaczyć byłą żonę króla Tajlandii, która w 2014 została wygnana z pałacu. Okazuje się, że kobieta żyje skromnie w posiadłości na tajlandzkiej prowincji.

Na zdjęciu widzimy byłą żonę króla. Ma ogolone włosy i w białym stroju pracuje w ogrodzie. Jeszcze do niedawna myślano, że kobieta nie żyje. Te fotografie obalają taką teorię. Ustalono też, gdzie znajduje się posiadłość, w której przebywa. Z Bangkoku miała wybrać się w podróż.

Zdjęcie byłej żony króla Tajlandii

Srirasmi Suwadee to była żona króla Ramy X. W 2014 roku została wygnana z pałacu z powodu oskarżeń wobec jej rodziny. Kobieta została rozdzielona ze swoim synem księciem Dipangkornem Rasmijoti. Od tamtej pory nie pojawiała się publicznie. Spekulowano więc, że zmarła.

Krewni Srirasmi zostali oskarżeni o liczne nadużycia, w tym korupcję i obrazę majestatu. Jej rodzice zostali umieszczeni w więzieniu na ponad dwa lata, a jej wuj na ponad pięć. Z kolei były szef Centralnego Biura Śledczego dostał aż 36 lat pozbawienia wolności za oszustwa finansowe.

Była żona króla nie tylko została wygnana oraz pozbawiona kontraktu z dzieckiem. Odebrano jej także wszelkie tytuły. Niektórzy uważali, że cała sytuacja była tylko pretekstem do usunięcia kobiety z dworu. Zarzucano jej niskie pochodzenie, które miało osłabiać wizerunek księcia, a potem króla.

Jak się okazuje, Srirasmi Suwadee żyje. Udowodniły to zdjęcia, które pojawiły się w mediach społecznościowych. Można jednak zauważyć znaczną zmianę w wyglądzie. Włosy kobiety zostały zgolone. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie zostały wykonane zdjęcia.

Udało się jednak ustalić, gdzie przebywa kobieta. Okazuje się, że mieszka na prowincji o nazwie Ratchaburi. Miejscowość nie znajduje się daleko od stolicy kraju, czyli Bangkoku. Kobieta musiała przejechać jedynie kilkadziesiąt kilometrów.

Ratchaburi to nieduże miasto położone w zachodniej części Tajlandii, nad rzeką Klong. Od strony Bangkoku trzeba jechać w stronę zachodnią. W miejscowości mieszka około 90 tysięcy osób. Miasto jest ośrodkiem administracyjnym.

Siedziba tajskiej rodziny królewskiej znajduje się w Bangkoku. Rodzina mieszka w Pałacu Chitralada. Jednak budynek jest to siedzibą dopiero od 1946 roku. Po śmierci króla Anandy Mahidola jego następa Bhumidol Adulyadej zmienił lokalizację.

Wcześniej król i jego rodzina mieszkali w Wielkim Pałacu Królewskim, Jest kompleksem budynków. Najważniejsze to Wat Phra Kaew, czyli "świątynia szmaragdowego Buddy" oraz Chakri Mahaprasad Hall, która jest budowlą w stylu włoskiego odrodzenia.

Wielki Pałac Królewski jest dostępny dla turystów. Warto się tam wybrać podczas wakacji w Tajlandii, która staję się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym wśród Polaków. Wstęp na teren kompleksu jest płatny i możliwy tylko w wyznaczonych godzinach.

Źródło: Onet, Wikipedia

Następny artykuł