Turysci.pl
korea

fot. Google Maps (screen)

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Korea Północna buduje ogromny kurort dla zagranicznych turystów. W Wonsan-Kalma znajdzie się tysiące pokoi hotelowych, wiele centrów handlowych, parków wodnych i dziesiątki innych atrakcji.

Korea Północna już wkrótce może otworzyć ogromny kurort turystyczny stworzony z myślą o turystach z zagranicy. Kim Dzong Un początkowo domagał się otwarcia w kwietniu 2019 r., jednak termin ten uległ przesunięciu.

W Korei Północnej powstaje olbrzymi kurort turystyczny

Kim Dzong Un bardzo interesuje się tym kurortem. Jest to coś w rodzaju osobistego projektu najwyższego przywódcy – powiedział w rozmowie z serwisem NK Pro Fiodor Tertitski z uniwersytetu Kookmin w Seulu.

Wydawał na ten temat instrukcje i dużo o nim mówił w państwowych mediach – dodał.

Kurort początkowo miał wystartować już w kwietniu 2019, jednak ze względu na m.in. pandemię koronawirusa projekt opóźnił się o dwa lata. W ostatnich miesiącach budowa poszła jednak znacznie do przodu.

airport-1503332 1280 (4)

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazał Onet, w listopadzie 2020 r. zainstalowano nowe pokrycie dachowe na krytym parku wodnym w kształcie piramidy, znajdującym się na północnym krańcu strefy wypoczynkowej.

Chociaż Kim Dzong Un nie wspomniał bezpośrednio o projekcie od końca 2019 r., w swoim ostatnim przemówieniu z 2021 r. wskazał, że nadal jest to najwyższy priorytet.

Jak podkreślił chce „upiększyć obszary przybrzeżne kraju, jak przystało na naród morski". Dodał również, że pobudzenie turystyki jest „ważnym przedsięwzięciem", które wpłynie na poprawę życia Koreańczyków, ale również na wizerunek całego państwa.

O przyspieszeniu prac nad projektem świadczy również przyjęcie w tym miesiącu przez przywódców Najwyższego Zgromadzenia Ludowego „planu generalnego" dotyczącego rozwoju terenów we wschodniej części kraju.

Pojawiły się również oznaki planów realizacji wielu dużych projektów turystycznych na południe od Wonsan-Kalma. Podczas przemówienia na Ósmym Kongresie Partyjnym w styczniu, Kim wspomniał o planach dotyczących obszaru Mount Kumgang, znajdującego się niedaleko granicy z Koreą Południową.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >
Roztoczański Park Narodowy zamknięty

Świat

Zamykają Roztoczański Park Narodowy, występuje potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Wiadomość od władz rezerwatu

Czytaj więcej >