Turysci.pl
korea

fot. Google Maps (screen)

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Korea Północna buduje ogromny kurort dla zagranicznych turystów. W Wonsan-Kalma znajdzie się tysiące pokoi hotelowych, wiele centrów handlowych, parków wodnych i dziesiątki innych atrakcji.

Korea Północna już wkrótce może otworzyć ogromny kurort turystyczny stworzony z myślą o turystach z zagranicy. Kim Dzong Un początkowo domagał się otwarcia w kwietniu 2019 r., jednak termin ten uległ przesunięciu.

W Korei Północnej powstaje olbrzymi kurort turystyczny

Kim Dzong Un bardzo interesuje się tym kurortem. Jest to coś w rodzaju osobistego projektu najwyższego przywódcy – powiedział w rozmowie z serwisem NK Pro Fiodor Tertitski z uniwersytetu Kookmin w Seulu.

Wydawał na ten temat instrukcje i dużo o nim mówił w państwowych mediach – dodał.

Kurort początkowo miał wystartować już w kwietniu 2019, jednak ze względu na m.in. pandemię koronawirusa projekt opóźnił się o dwa lata. W ostatnich miesiącach budowa poszła jednak znacznie do przodu.

airport-1503332 1280 (4)

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazał Onet, w listopadzie 2020 r. zainstalowano nowe pokrycie dachowe na krytym parku wodnym w kształcie piramidy, znajdującym się na północnym krańcu strefy wypoczynkowej.

Chociaż Kim Dzong Un nie wspomniał bezpośrednio o projekcie od końca 2019 r., w swoim ostatnim przemówieniu z 2021 r. wskazał, że nadal jest to najwyższy priorytet.

Jak podkreślił chce „upiększyć obszary przybrzeżne kraju, jak przystało na naród morski". Dodał również, że pobudzenie turystyki jest „ważnym przedsięwzięciem", które wpłynie na poprawę życia Koreańczyków, ale również na wizerunek całego państwa.

O przyspieszeniu prac nad projektem świadczy również przyjęcie w tym miesiącu przez przywódców Najwyższego Zgromadzenia Ludowego „planu generalnego" dotyczącego rozwoju terenów we wschodniej części kraju.

Pojawiły się również oznaki planów realizacji wielu dużych projektów turystycznych na południe od Wonsan-Kalma. Podczas przemówienia na Ósmym Kongresie Partyjnym w styczniu, Kim wspomniał o planach dotyczących obszaru Mount Kumgang, znajdującego się niedaleko granicy z Koreą Południową.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >