Turysci.pl
bangladesz

Salim/Xinhua News/East News

W Bangladeszu wprowadzili zakaz podróży, ludzie chcieli uciekać. Doszło do katastrofy promu

28 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Nie żyje co najmniej 26 osób po kolizji promu pasażerskiego z kontenerowcem na rzece Shitalakshya. Do zdarzenia doszło w niedzielę na południe od stolicy kraju Dhaki - poinformowały w poniedziałek władze. Łącznie promem podróżowało 50 osób.

Prom pasażerski zderzył się z kontenerowcem na rzece Shitalakshya na południe od stolicy kraju Dhaki. Do zdarzenia doszło dzień przed wprowadzeniem ogólnokrajowego lockdownu, w związku z którym część pasażerów próbowała pospiesznie opuścić Narajangondźo.

Przepełniony prom pasażerski zderzył się z kontenerowcem

Bangladesz ma żeglowne rzeki, a transport rzeczny jest tam dobrze rozwinięty. Niestety, jak zauważa Reuters, tamtejsze promy często nie spełniają jednak podstawowych wymogów bezpieczeństwa.

Do katastrofy promu, który zderzył się ze statkiem transportowym, doszło niedługo po opuszczeniu portu w Narajangondźo. Na dno poszedł około 20 km na południe od Dhaki. Do poniedziałku ekipa ratownicza wyłowiła 20 ciał, a 6 osób wciąż jest poszukiwanych.

- Większość ciał znaleziono pod pokładem promu, który szybko poszedł na dno i został następnie przyciągnięty do nabrzeża przez ekipę ratowniczą - poinformował szef administracji dystryktu Narajangondźo, Mustain Billah.

Włochy

Włochy przedłużyły restrykcje dla przekraczających granicę. Będą obowiązywać do 30 kwietnia

CZYTAJ DALEJ

Części pasażerów udało się bezpiecznie dopłynąć do brzegu. Jak poinformowała policja, trwają poszukiwania ciał przez nurków. W nocy niedzieli na poniedziałek akcja poszukiwawcza musiała zostać zawieszona z powodu gwałtownej burzy. Została następnie wznowiona z samego rana.

Jak przekazuje Onet, na pokładzie promu znajdowały się osoby, które próbowały pośpiesznie opuścić Narajangondźo z powodu obowiązującego od dzisiaj ogólnokrajowego lockdownu. Restrykcje zostały zaostrzone w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

Bangladesz ogłosił tygodniowy lockdown. Zawieszony został, m.in. transport rzeczny, kolejowy, a także loty krajowe. Zakazane zostały również podróże ze wszystkich krajów europejskich z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, a także 12 innych krajów. Mieszkańcy nie będą mogli również przemieszczać się między godziną 18 a 6 rano.

Ministerstwo Zdrowia Bangladeszu poinformowało w niedzielę o 7087 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Od początku pandemii stwierdzono tam 637 364 zakażenia SARS-CoV-2, a z powodu COVID-19 zmarło łącznie 9266 osób.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Tagi:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

19-latka straciła rękę podczas wakacji w Egipcie. Teraz zbiera na bioniczną protezę

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Nepalu. Rozbił się samolot z 22 osobami na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Pilot zareagował na opóźniony lot. Pasażerowie byli bardzo zdziwieni jego zachowaniem

Czytaj więcej >

Świat

7 rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

Czytaj więcej >

Świat

Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Czytaj więcej >
Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >