Turysci.pl
Włochy

fot. Unsplash/ Gabriella Clare Marino

Włochy przedłużyły restrykcje dla przekraczających granicę. Będą obowiązywać do 30 kwietnia

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Media przekazały z samego rana informację o przedłużenia restrykcji na granicy Włoch. Początkowo miały one obowiązywać do Wielkanocy, jednak zdecydowano się na ich wydłużenie do końca kwietnia. Po przyjeździe wciąż obowiązuje tam nakaz 5-dniowej kwarantanny.

We Włoszech restrykcje dotyczące przyjazdów i powrotów z krajów UE. Ograniczenia będą obowiązywać do 30 kwietnia. Do tego czasu każda osoba przybywająca do kraju ma obowiązek odbycia 5-dniowej kwarantanny.

Włochy przedłużają restrykcje do końca kwietnia

Zgodnie z rozporządzeniem podpisanym przez ministra zdrowia Roberto Speranzę rozszerzono ograniczenia dla przyjeżdżających i wracających do Włoch o Wielką Brytanię i Izrael. Włosi mogą tam jednak podróżować bez ważnego powodu, podobnie jak do państw UE.

Osoby przybywające lub powracające do Włoch z państw UE, z Wielkiej Brytanii i Izraela zobowiązane są do poddania się testowi molekularnemu lub antygenowemu na 48 godz. przed podróżą. Podróżni muszą również odbyć obowiązkową 5-dniową kwarantannę, a po jej zakończeniu muszą wykonać następne badanie.

Natomiast osoby podróżujące do Włoch z krajów spoza UE w dalszym ciągu zobowiązane są do odbycia 14-dniowej kwarantanny. Zwalniają z niej jednak tzw. loty wolne od COVID-19, kursujące w ruchu z USA.

Piontkowski mówi o koloniach dla dzieci

Wakacyjne kolonie dla dzieci? Piontkowski: Łatwiejsze do zorganizowania niż rok temu

CZYTAJ DALEJ

O czym należy pamiętać podróżując do Włoch z Polski

Podróżni wybierający się do Włoch z Polski muszą przygotować się zatem na liczne utrudnienia. Przede wszystkim należy wypełnić odpowiednie oświadczenie (autodichiarazione).

Na granicy Polacy zobowiązani są do okazania zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa. Badanie nie może zostać wykonane wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem na terytorium Włoch. Akceptowane są tam jedynie testy wymazowe: molekularne i antygenowe.

Po wjeździe na terytorium Włoch przyjezdni z Polski muszą odbyć 5-dniową kwarantannę, po której upływie ponownie muszą wykonać test wymazowy (molekularny lub antygenowy).

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina również, że osoby wjeżdżające do Włoch muszą zgłosić swój przyjazd do przychodni lokalnej właściwej dla miejsca pobytu (Dipartimento di Prevenzione dell'Azienda Sanitaria).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, MSZ

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >