Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Włochy przedłużyły restrykcje dla przekraczających granicę. Będą obowiązywać do 30 kwietnia
Ania Radke
Ania Radke 05.04.2021 13:14

Włochy przedłużyły restrykcje dla przekraczających granicę. Będą obowiązywać do 30 kwietnia

Włochy
fot. Unsplash/ Gabriella Clare Marino

Media przekazały z samego rana informację o przedłużenia restrykcji na granicy Włoch. Początkowo miały one obowiązywać do Wielkanocy, jednak zdecydowano się na ich wydłużenie do końca kwietnia. Po przyjeździe wciąż obowiązuje tam nakaz 5-dniowej kwarantanny.

We Włoszech restrykcje dotyczące przyjazdów i powrotów z krajów UE. Ograniczenia będą obowiązywać do 30 kwietnia. Do tego czasu każda osoba przybywająca do kraju ma obowiązek odbycia 5-dniowej kwarantanny.

Włochy przedłużają restrykcje do końca kwietnia

Zgodnie z rozporządzeniem podpisanym przez ministra zdrowia Roberto Speranzę rozszerzono ograniczenia dla przyjeżdżających i wracających do Włoch o Wielką Brytanię i Izrael. Włosi mogą tam jednak podróżować bez ważnego powodu, podobnie jak do państw UE.

Osoby przybywające lub powracające do Włoch z państw UE, z Wielkiej Brytanii i Izraela zobowiązane są do poddania się testowi molekularnemu lub antygenowemu na 48 godz. przed podróżą. Podróżni muszą również odbyć obowiązkową 5-dniową kwarantannę, a po jej zakończeniu muszą wykonać następne badanie.

Natomiast osoby podróżujące do Włoch z krajów spoza UE w dalszym ciągu zobowiązane są do odbycia 14-dniowej kwarantanny. Zwalniają z niej jednak tzw. loty wolne od COVID-19, kursujące w ruchu z USA.

O czym należy pamiętać podróżując do Włoch z Polski

Podróżni wybierający się do Włoch z Polski muszą przygotować się zatem na liczne utrudnienia. Przede wszystkim należy wypełnić odpowiednie oświadczenie (autodichiarazione).

Na granicy Polacy zobowiązani są do okazania zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa. Badanie nie może zostać wykonane wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem na terytorium Włoch. Akceptowane są tam jedynie testy wymazowe: molekularne i antygenowe.

Po wjeździe na terytorium Włoch przyjezdni z Polski muszą odbyć 5-dniową kwarantannę, po której upływie ponownie muszą wykonać test wymazowy (molekularny lub antygenowy).

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina również, że osoby wjeżdżające do Włoch muszą zgłosić swój przyjazd do przychodni lokalnej właściwej dla miejsca pobytu (Dipartimento di Prevenzione dell'Azienda Sanitaria).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, MSZ