Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Park Timanfaya Lanzarote
03.06.2024 08:33 Dramat w turystycznym raju. Kobieta i jej 6-letni syn ranni podczas zwiedzania słynnej atrakcji

Lanzarote bardzo często wybierają turyści na wakacje. Wśród wielu tamtejszych atrakcji, jedną z chętniej odwiedzanych jest wulkaniczny Park Timanfaya. To właśnie tam można obserwować gejzery. Dwoje turystów, którzy wybrali się tam 30 maja, zostało poparzonych parą. To kobieta i jej 6-letni syn. Natychmiast zostali przetransportowani do najbliższego szpitala. 

Wulkan
30.05.2024 13:47 Potwór ponownie przebudził się na wyspie. Wezwano mieszkańców do ewakuacji

Na Islandii na półwyspie Reykjanes ponownie doszło do wybuchu wulkanu. Strumienie lawy dotarły już do murów, które chroniły Grindavik. Niektórzy z mieszkańców postanowili zostać w swoich domach, teraz wzywa się ich do ewakuacji. Troje z nich wciąż odmawia opuszczenia miasta. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta.Jak twierdzą lokalne służby, najnowsza erupcja była znacznie silniejsza, niż wszystkie poprzednie. 

Pilne
23.05.2024 12:40 26-latek miał zaatakować podczas olimpiady. Policja ujawnia szczegóły

Policja zatrzymała mężczyznę, który miał wtargnąć na uroczystość związaną ze sztafetą olimpijską i dokonać “brutalnej akcji - poinformował na platformie X Gerald Darmanin, minister spraw wewnętrznych Francji. 

Autostrada
19.05.2024 14:37 Ogromna kula niebieskiego światła przecięła nocne niebo. Niezwykłe widowisko

Nocne niebo potrafi zachwycić różnymi zjawiskami. To, co z soboty na niedzielę pojawiło się nad głowami mieszkańców Portugalii, przeraziło niejednego. Straż pożarna odebrała mnóstwo niepokojących zgłoszeń. Niecodzienne zjawisko udało się zarejestrować na wielu kamerach. 

samolot na lotnisku
17.05.2024 17:54 Wypadł z samolotu prosto na betonową płytę. Obsługa o niczym nie wiedziała

Zadbanie o bezpieczeństwo na lotnisku to priorytet dla pracujących tam osób. Czasami jednak dochodzi do różnych incydentów, których z pewnością dałoby się uniknąć. Na TikToku pojawił się krótki materiał wideo, na którym widać wyraźnie, do czego nie raz prowadzi niedbałość personelu. Niestety na własnej skórze przekonał się o tym jeden z pracowników. Wychodząc z samolotu, nie zauważył, że w ciągu niemal sekundy zniknęły schody, po których miał zejść. 

Taxi
09.05.2024 17:10 Nocny kurs w Rzeszowie zamienił się w horror. Gdy zobaczyła, co ma w dłoni, zamarła

Kierowcy taksówek doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie zawsze będą mieli do czynienia z przyjaznymi klientami. Jednak to, co przeżyła 36-latka za kierownicą, z pewnością zapamięta na długo. W późnych godzinach wieczornych wiozła młodego mężczyznę, ale jak tylko jazda dobiegła końca, zaczęły się problemy. Klient oznajmił, że nie ma przy sobie pieniędzy, więc pójdzie po nie do domu i wróci. Dotrzymał słowa, jednak zamiast pieniędzy kobieta zobaczyła, że to, co trzyma, przypomina broń. 

pasażer w pociągu Intercity
08.05.2024 18:31 Rodzina została uwięziona w wagonie Intercity. “Byliśmy zmuszeni...”

W pociągach nieraz odbywały się dantejskie sceny. Często też pasażerowie doświadczali wielu nieprzyjemnych sytuacji. Tym razem jeden z podróżnych, Pan Tomasz, który wraz z rodziną wsiadł do pociągu Intercity, przeżył przygodę, którą z pewnością zapamięta na długo. Kiedy dotarł na swoją stację, on i jego bliscy nie mogli wysiąść. Zwyczajnie utknęli w wagonie i musieli jechać dalej.“Tam konduktor na peronie jeszcze na nas nakrzyczał, stwierdził, że to nie jego wina, był bardzo niekulturalny” - relacjonuje mężczyzna dla portalu rzeszow-news.pl. 

policjant
30.04.2024 18:48 Mieli złapać egzotycznego węża na wolności. Gdy dotarli na miejsce, odjęło im mowę

Pamiętacie historię z jeżem, którego uratowała mieszkanka Wielkiej Brytanii? Kiedy zaniepokojona tym, że zwierzę nic nie je, udała się do weterynarza. Na miejscu okazało się, że był to…pompon. Tym razem podobna sytuacja wydarzyła się w Polsce. Policjanci z Małopolski, którzy otrzymali zgłoszenie o wężu, wprost nie mogli uwierzyć, w to, co zobaczyli. 

rynek miasta Legnica
30.04.2024 17:49 Wrzucili martwe zwierzę na teren restauracji w Legnicy. Zarejestrowała ich kamera

Miejskie monitoringi zarejestrowały niejedno skandaliczne zachowanie. Tym razem para, która spędzała wieczór na rynku w Legnicy, zupełnie się nie spodziewała, że tuż nad nimi znajduje się kamera. Na nagraniu widać, jak kobieta i mężczyzna wrzucili martwe zwierzę do ogródka piwnego, znajdującego się przy jednym z tamtejszych lokali. 

Straż Graniczna w lesie
29.04.2024 18:39 Koszmarny koniec wycieczki rowerowej turystów. Straż Graniczna nie miała wyjścia

O tym, jak często turyści lekceważą wszelkie ostrzeżenia czy zakazy, nie trzeba zbyt wiele mówić. Mieszkańcy Mazowsza, którzy 28 kwietnia wybrali się na rowery, całkiem zignorowali tablice informacyjne, jakie pojawiły się na ich drodze. Wjechali na pas drogi granicznej. Funkcjonariusze nie byli dla nich łaskawi. 

Policjanci
19.04.2024 10:36 Alert RCB w polskim mieście. Służby muszą reagować natychmiast

Mieszkańcy Szczecina otrzymali alert z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Został znaleziony niewybuch z II wojny światowej. W piątek służby podejmą się jego neutralizacji. Wyznaczono strefę zagrożenia. Osoby znajdujące się w okolicy ostrzega się o zachowanie bezpiecznego dystansu. 

statek na morzu
19.04.2024 07:43 Błyskawiczna akcja na Bałtyku. Dla 72-latka liczyła się każda minuta

W środę, w godzinach wieczornych Inspektor Morskiego Ratownictwa Centrum Koordynacji otrzymał niepokojące zgłoszenie ze Statku Stena Ebba na Bałtyku. 72-latek, który znalazł się na pokładzie, potrzebował pilnej opieki medycznej. Na pomoc pasażerowi ruszyli ratownicy SAR oraz lotnicy z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego. Czas odgrywał tutaj kluczową rolę.

wilk
18.04.2024 07:41 Alarm w polskiej wsi. Wilk poluje niedaleko szkoły

Nieraz byliśmy świadkami sytuacji, w których to ciekawskie lub szukające pożywienia dzikie zwierzęta odwiedzały miasta. Tym razem w centrum polskiej miejscowości pojawił się wilk. Ochotnicza Straż Pożarna w Uściu Gorlickim ostrzega mieszkańców radzi, by byli ostrożni.W sieci pojawiło się nagranie z udziałem wilka. Widać na nim, jak poluje w pobliżu lokalnej szkoły. 

nocne niebo
13.04.2024 19:33 Obsypią kwietniowe niebo nad Polską. Kulminacja wyjątkowego zjawiska

Choć najbardziej wyczekiwane przez wielu są spadające gwiazdy w okresie letnim, to kwietniowe niebo zaskoczy nas równie mocno. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, czeka nas iście piękne widowisko. Co ważne, lornetka czy teleskop nie będą nam wcale potrzebne. 

Straż Pożarna
11.04.2024 18:04 Na Śląsku rozległ się huk. Wcześniej w powietrzu znajdował się samolot

W środę wieczorem straż pożarna otrzymała niepokojące zgłoszenie. Czy to możliwe, że w okolicach Gorzyc na Śląsku mógł spaść samolot? Obecnie sprawą zajmuje się Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. 

Basen hotelowy
11.04.2024 15:32 Próbował przekupić policjantów. Zatrzymano 37-latka w Kolbudach

W niedzielę 9 kwietnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który awanturował się w jednym z hoteli na obszarze Gminy Kolbudy. Funkcjonariusz skierował na miejsce patrol.Na miejscu policjanci zastali agresywnego mężczyznę, który pił alkohol na terenie basenu hotelowego. Mężczyzna konfliktował się z personelem i nie reagował na prośby opuszczenia obiektu.

Granica Polski
11.04.2024 13:39 Rzucali kamieniami i byli agresywni. 200 osób chciało wedrzeć się do Polski

Ponad 200 obcokrajowców próbowało nielegalnie przekroczyć granicę i wejść na teren Polski. Ich zachowanie było skrajnie agresywne, m.in. rzucali kamieniami w stronę patrolu Straży Granicznej - informuje Komenda Główna Straży Granicznej.Całe zdarzenie zostało nagrane i opublikowane w sieci. Widać na nim natychmiastową reakcję ze strony funkcjonariuszy. 

Niedźwiedź
05.04.2024 19:24 Kolejny atak niedźwiedzia w pobliżu Tatr. Mężczyzna jest ciężko ranny

To już kolejny atak niedźwiedzia na Słowacji. Tym razem zwierzę mocno poturbowało leśnika. Obrażenia były na tyle poważne, że mężczyzna trafił do szpitala.Od soboty w okolicach miejscowości Straniavy trwają poszukiwania zwierzęcia, które wcześniej zostało postrzelone przez jednego z grzybiarzy. Jak twierdzą eksperci, niedźwiedzie mogą atakować szczególnie w okresie na przełomie marca i kwietnia. Wtedy to budzą się z zimowej hibernacji. 

Niedźwiedź
02.04.2024 14:24 Atak niedźwiedzia na tatrzańskim szlaku. Drugi dzień z rzędu

To już drugi atak niedźwiedzia na Słowacji w ciągu 48 godzin. Tym razem zwierzę rzuciło się na małżeństwo z psem. Incydent miał miejsce na szlaku turystycznym, który znajduje się zaledwie 7 km od pobliskiej wsi.Niedzielne zdarzenie potwierdziła następnego dnia podległa resortowi środowiska Państwowa Ochrona Przyrody. 

Zniszczone budynki, Izrael
02.04.2024 09:11 Zginęli podczas niesienia pomocy. Wśród wolontariuszy był Polak

W nalocie w Strefie Gazy zginęli pracownicy międzynarodowej pomocy humanitarnej. Okazało się, że wśród ofiar był Polak - podaje Associated Press, powołując się na przekazane przez Palestynę informacje.Wszyscy byli wolontariuszami, którzy pracowali na rzecz organizacji charytatywnej World Central Kitchen. 

Straż pożarna
01.04.2024 16:22 W Tatrach tragedia za tragedią. Zginęło już pięć osób

Podmuch silnego wiatru w Zakopanem powalił drzewo, które przygniotło dziecko. Wcześniej drzewo upadło na samochód, którym jechała młoda kobieta. Spacery po górach są niewskazane. W Poniedziałek Wielkanocny Tatrzański Park Narodowy zakazał sprzedaży biletów na wszystkie szlaki w Tatrach.Przypadki śmiertelne odnotowane także niedaleko Zakopanego, w miejscowości Rabka-Zdrój. 

dolina chochołowska pożar
29.03.2024 16:33 Pożar w Chochołowskiej. Pierwsza na pomoc rzuciła się pani Bronisława

Pani Bronisława jako pierwsza zobaczyła pożar bacówki na Siwej Polanie. Bez żadnego zawahania złapała za wiadro z wodą i ruszyła, by go ugasić. Sama przy tym lekko ucierpiała, jednak gdyby nie ona, ogień szybko mógłby by rozprzestrzenić się w pobliżu szlaku do Doliny Chochołowskiej w Tatrzańskim Parku Narodowym.Na miejsce przyjechali strażacy, którzy docenili poświęcenie mieszkanki Podhala. - Pani została bohaterką, ponieważ udało się pani zgasić pierwszą część budynku - mówi reporter “Tygodnika Podhalańskiego” z miejsca zdarzenia. 

Helikopter w górach
26.03.2024 18:10 Tragedia w Tatrach. Żołnierz zginął pod lawiną śniegu

Podczas szkolenia górskiego niedaleko Niżnych Rysów zeszła lawina, pod którą zginął młody komandos z jednostki NIL. Obecnie Żandarmeria Wojskowa bada okoliczności zdarzenia. To już piąty żołnierz, który uległ śmiertelnemu wypadkowi podczas szkoleń w marcu br.- Dziś mamy niewyszkolonych instruktorów i niewyszkolonych żołnierzy. A efektem jest pięć martwych osób. Jeśli to się nie zmieni, to szefowie MON nadal będą na wyścigi pisać kondolencję dla rodzin - mówi doświadczony wojskowy szkoleniowiec cytowany przez portal Onet. 

Balon
20.03.2024 11:47 Runął na ziemię z wysokości 500 metrów. Chwilę przed podziwiał widoki

Tragiczne wieści obiegły zagraniczne media. Mężczyzna wypadł z gondoli balonu podczas lotu widokowego. W środku znajdowało się ok. 10 pasażerów, którzy byli świadkiem upadku. Ciało znaleziono na przedmieściach australijskiego miasta.Do sieci trafiło nagranie, na którym widać cieszącego się z atrakcji i podziwiającego widoki mężczyznę. Nikt nie spodziewał się, co zaraz ma się wydarzyć. 

Niedźwiedź brunatny
19.03.2024 16:45 Obława na niedźwiedzia. Pod Tatrami wprowadzono stan nadzwyczajny

W niedzielę, 17 marca w miejscowości na skraju Tatr mieszkańcy zaobserwowali biegnącego po ulicach niedźwiedzia. W wyniku ataku pięć osób zostało rannych, w tym 10-letnia dziewczynka. Zwierzęcia do tej pory nie udało się namierzyć, więc lokalne władze postanowiły podjąć radykalne kroki.W słowackim mieście wprowadzono stan nadzwyczajny. Tereny są stale monitorowane. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają patrole ze sprzętem oraz bronią. Władze apelują, by powstrzymywali się od samotnego wychodzenia z domu. 

wypadek
18.03.2024 19:03 Samochód zderzył się z pociągiem. Na miejscu pięć zastępów straży

Wydarzenia z ostatniej chwili. Samochód osobowy zderzył się z pociągiem Kolei Wielkopolskich - podaje RMF FM. Do wypadku doszło w Adamowie (woj. wielkopolskie).Auto wjechało prosto pod nadciągający pociąg. Na miejsce niezwłocznie przybyła straż pożarna.

Kobieta w ciąży
18.03.2024 17:51 Pasażerka nagle zaczęła rodzić. Dramatyczne chwile na pokładzie

Takie sytuacje na pokładzie samolotu są rzadkością. Zwykle załoga ma do czynienia z awanturującymi się pasażerami. Tym razem oczy wszystkich także skierowane były na jedną osobę jednak z zupełnie innego powodu. Pewna kobieta nagle zaczęła rodzić.Załoga od razu postanowiła działać. Samolot znajdował się wysoko w powietrzu, więc potrzebna była osoba, która odbierze poród, a także zadba o bezpieczeństwo matki i dziecka. 

Islandzka policja
17.03.2024 12:21 Nagła ewakuacja na wyspie. Polacy podróżują tam zimą

W sobotę, 16 marca w godzinach wieczornych doszło do kolejnej erupcji wulkanu na Islandii. To już czwarta od grudnia ubiegłego roku. Jak informuje islandzki Instytut Meteorologiczny, zaczęło się od wstrząsów sejsmicznych.Lokalna telewizja publiczna RUV na bieżąco relacjonuje wydarzenia. Na udostępnionych zdjęciach widać tryskającą lawę, ale i kłęby gęstego dymu. Władze podjęły decyzję o ewakuacji mieszkańców.