Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Maja z Gdyni poślubiła pakistańskiego "księcia”. Opowiedziała, jak wygląda tradycyjna rodzina w Pakistanie
Adrian Rybak
Adrian Rybak 12.01.2021 11:06

Maja z Gdyni poślubiła pakistańskiego "księcia”. Opowiedziała, jak wygląda tradycyjna rodzina w Pakistanie

Maja z mężem z Pakistanu
Instagram.com/miloscwczasachstrefowych

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wygląda wesele w Pakistanie

  • Jakie perspektywy mają pakistańskie kobiety

  • Kto w tamtejszej kulturze opiekuje się rodzicami

Pakistan ciekawi turystów z całego świata. Jedna z Polek nie tylko odwiedziła ten kraj turystycznie, ale także poślubiła mężczyznę, który stamtąd pochodzi. Maja Klemp opowiedziała o tym w książce "Pakistańskie wesele" oraz w wywiadzie dla portalu ofeminin.pl. Relacje prowadzi także na Instagramie na profilu miloscwczasachstrefowych

Pakistańskie życie Mai Klemp 

Jak powiedziała Maja, kiedy poznała swojego przyszłego męża, był on niezwykle rozpieszczony jak na dorosłego mężczyznę. Nie potrafił nawet samodzielnie wstawić prania. Bieliznę wyrzucał i kupował nową. Jak się jednak okazuje, pochodził z pakistańskiej elity, przez co był przyzwyczajony do służby.

Już na samym wstępie kobieta zaznaczyła, że nie została częścią stereotypowej rodziny z Pakistanu. Jej teściowie żyją pomiędzy Pakistanem a Nowym Jorkiem. Cała najbliższa rodzina jej męża ma podwójne obywatelstwo. Udało jej się jednak poznać tamtejszą kulturę.

Na Instagramie Mai można zobaczyć przepiękne zdjęcia z pakistańskiego wesele. Jak się jednak okazuje, nie było to wesele bohaterki artykułu, a kuzynki jej męża. W wywiadzie dla Dzień Dobry TVN Maja opowiedziała o policji, która wtargnęła na wesele. Akcja służb była związana z ówczesnym prawem, które zakazywało zabawy po 22. 

Faktycznie, większość kobiet ze starszego pokolenia poświęciła swoje życie dla prowadzenia gospodarstwa domowego. Jednak współcześnie wiele młodych Pakistanek decyduje się na studia i karierę zawodową. Trzeba jednak zaznaczyć, że w pracy nadal występuje szowinizm. Wynika to jednak też z kultury.

W Pakistanie mężczyzna musi utrzymać całą rodzinę, dlatego też musi zarabiać dużą sumę pieniędzy. Kobieta to, co zarobi, zachowuje dla siebie. Maja zauważa jeszcze inny problem, przez który pakistańskie kobiety nie pracują. 

- Ja obserwuję dziewczyny z tych wyższych klas i widzę, że niektóre po prostu nie są ambitne. Wystarcza im zakończenie liceum, wyjście za mąż, urodzenie dzieci. I nawet jeżeli ktoś z rodziny męża zachęca je, aby kontynuowały edukację, wolą zostać w domu, oglądać seriale, plotkować i chodzić na zakupy - mówi w wywiadzie dla ofeminin.pl. 

Nie zamieszka z teściami 

Maja opowiedziała również o tym, kto musi zajmować się rodzicami, gdy zostaną seniorami. Wiele osób myśli, że ten obowiązek spoczywa na kobietach. Nic bardziej mylnego. Mężczyzna jako nowa głowa rodziny musi zająć się rodzicami.

- Kiedy dziewczyna wychodzi za mąż, staje się częścią rodziny swojego męża. Prędzej zajmie się więc teściami, niż swoimi rodzicami. W islamie kobieta dziedziczy mniejszą część, niż mężczyzna, ale to, co odziedziczy, należy się tylko jej. Mężczyzna musi swoim spadkiem dzielić się ze swoją rodziną, którą musi utrzymać - wyjaśnia Maja. 

Dodała, że w jej przypadku jest inaczej. Razem ze swoim mężem mieszkają w oddzielnym mieszkaniu. Maja od samego początku zaznaczała, że nie zamieszka z teściami. - Nawet kwestia tego, że nie mogłabym chodzić po domu w szortach. Nie ukamienowali by mnie za to, ale po co miałabym kogoś szokować. To nie byłaby dla mnie sytuacja komfortowa. Dla mojej teściowej też nie. Nie ma więc co się do tego zmuszać - tłumaczy. Więcej o Pakistanie można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: ofeminin.pl