Turysci.pl > Lotnisko

Lotnisko

kontrola lotnisko
03.07.2023 20:27 "Celnik doznał ataku paniki". Zobaczył, co turysta zabrał do samolotu

Podczas rutynowych kontroli bagażu, służba celna poszukuje przedmiotów, które z pewnością nie powinny znaleźć się na pokładzie samolotu. Z reguły są to zbyt duże ilości papierosów, nieodpowiednia żywność, a w najgorszym przypadku broń. Tym razem służby zszokowało to, co udało się przewieźć turyście. Po tej kontroli, celnik potrzebował pomocy lekarza!Podczas prześwietlenia, wykryto dziwne "ruchy" w bagażu. Turysta został natychmiast aresztowany.

Samolot Emirates
03.07.2023 15:15 Alarm na lotnisku. Pasażerowie opuszczali pokład w kłębach dymu

Lipiec nie zaczął się szczęśliwie dla pasażerów Emirates. W wyniku problemów technicznych, w nocy z 30 czerwca na 1 lipca ewakuowano wszystkich ludzi z samolotu. Początkowo nie było wiadomo, co było przyczyną opuszczenia pokładu.Okazało się, że samolot Emirates zapalił się i konieczna była natychmiastowa reakcja straży pożarnej.

Straż Graniczna
03.07.2023 10:45 Wysyp interwencji na polskich lotniskach. Turyści wciąż ignorują przepisy

Straż Graniczna przedstawiła zachowania turystów, przez które dochodziło do interwencji ze strony służb. Turystom niejednokrotnie przychodziła ochota na żarty typu przewożenie niebezpiecznych materiałów w bagażu podręcznym, co zazwyczaj skutkowało niepotrzebnym wprowadzaniem procedur bezpieczeństwa. Niestety nie były to jedyne powody interwencji.W pierwszym półroczu roku 2023 Straż Graniczna musiała reagować aż 279 razy na zgłoszenia w samolotach i terminalach lotniczych.

Samolot LOT
02.07.2023 15:33 Podróż samolotem po Polsce tańsza niż PKP? Możliwa, gdyby nie ten jeden szczegół

Czy to możliwe, aby podróże samolotem były tańsze od PKP? Taki wniosek wysnuł pewien ekonomista, który podzielił się screenshotem ze swoimi obserwującymi. Porównał na nich ceny biletów za podróż z Wrocławia do Warszawy.Co prawda cena za lot wyniosła kilka złotych mniej, lecz internauci wytknęli ekonomiście pewne szczegóły, które mogą mieć znaczny wpływ na wybór środka transportu.

Toaleta dla psów
02.07.2023 11:08 Coraz popularniejszy trend na lotniskach. Psiaki dostają swoje toalety

Przed długą podróżą samolotem wyprowadzamy swoje pupile na spacer, aby w jej trakcie nie sprawiły “przykrej” niespodzianki obsłudze lotniska. Jednak w pewnych miejscach właściciele nie muszą się martwić o pęcherze swoich podopiecznych, gdyż przed lotem mogą… skorzystać z toalety.Nietypowe toalety dla psów można już znaleźć w kilku miejscach na świecie. Na TikToku pojawił się krótki film, który pokazał, jak wyglądają w rzeczywistości.

Wnętrze samolotu
01.07.2023 11:01 Zapomnij o tej garderobie w samolocie. Stewardessa tłumaczy, dlaczego

Podczas długich podróży samolotem pasażerowie chcą zaznać komfortu. Aby go osiągnąć, dobierają bardziej swobodny strój. Okazuje się, że ubiór ma znaczenie i zbyt casualowy wygląd może zostać źle odebrany przez załogę.Była stewardessa zdradziła, w jakich okolicznościach lepiej jest zadbać o swój strój i czego nie zakładać na podróż samolotem.

strzelanina lotnisko Kiszyniów
30.06.2023 18:33 Strzelanina na lotnisku. Wszystkie loty zostały wstrzymane

Tragedia w międzynarodowym porcie. Na lotnisku w Kiszyniowie, stolicy Mołdawii, doszło dziś do strzelaniny. Lokalna policja mówi o dwóch śmiertelnych ofiarach ataku. Wszystkie loty są obecnie odwołane.Mołdawskie media donoszą, że z terminalu ewakuowano pasażerów. Mężczyzna, który oddał strzały, miał się zabarykadować w jednym z pomieszczeń na terenie lotniska - podaje agencja Reutera.

Lotnisko w Tajlandii
30.06.2023 15:01 Koszmarny wypadek na lotnisku. Lekarze musieli amputować kobiecie nogę

29 czerwca doszło do makabrycznego zdarzenia na lotnisku. Noga 57-letniej kobiety utknęła w ruchomym chodniku. Wymagała natychmiastowej pomocy służb ratowniczych. Władze próbują ustalić, w jaki sposób doszło do wypadku.Po akcji ratunkowej trafiła do szpitala. W wyniku tego zdarzenia ratownicy musieli amputować kobiecie nogę. 

porwanie samolotu
29.06.2023 17:12 Chciał uprowadzić samolot. Jego plany usłyszeli współpasażerowie

Co zrobić, kiedy siedząc wygodnie na fotelu w samolocie słyszymy, jak współtworzysz omawia przez telefon…plan porwania maszyny? Przed taką sytuacją stanęli turyści podróżujący liniami Vistara Airlines. Rozmowa wywołała panikę wśród współpasażerów podczas lotu. Ostatecznie mężczyznę szybko wyprowadziła policja.Z niecodziennych zdarzeń na pokładzie samolotów wymienić można awantury, bójki czy silne turbulencje. Nie da się chyba jednak tego porównać do stresu związanego z wizją porwania samolotu.

odwołane loty ryanair
29.06.2023 14:08 Panika na wielu lotniskach w Polsce. Linia lotnicza na ostatnią chwilę odwołuje loty

Po raz kolejny strajki we Francji poważnie utrudniają życie pasażerom, nie tylko w kraju, ale i w całej Europie. Tylko dziś, sam Ryanair odwołał  aż 130 lotów, w tym część również do Polski. Irlandzki przewoźnik jest wściekły i apeluje do rządu oraz Unii Europejskiej. A to nie jedyna linia, która musiała pozostawić dziś swoich pasażerów na lodzie.Pasażerowie muszą dziś skrupulatnie sprawdzać statusy lotów. Francuskie media mówią, że odwołany może być nawet co drugi lot! Strajki we Francji trwają już niemal od początku roku i po raz kolejny tworzą niemałe zamieszanie w siatce rozkładów połączeń w całej Europie.

Ewakuacja samolotu
29.06.2023 12:01 Samolot lądował bez podwozia. Pasażerowie w popłochu awaryjnie opuszczali pokład

W środę 28 czerwca Internet obiegły zdjęcia z bardzo nietypowego lądowania samolotu. Maszyna bowiem zetknęła się z ziemią bez otwartego przedniego koła. Na pokładzie znajdowało się ponad 100 pasażerów. Do niebywałego incydentu doszło na lotnisku w amerykańskim Charlotte w Karolinie Północnej. Boeing 717 bezpiecznie wylądował na pasie lotniskowym, uwagę jednak przykuwa brak wysuniętego przedniego koła. 

Lotnisko w Modlinie
29.06.2023 10:01 Nowe trasy Ryanaira z Modlina jasnym sygnałem. Lotnisko prowadzi negocjacje z nowymi liniami

Lotnisko w Modlinie zmienia się na naszych oczach. Po otwarciu saloniku biznesowego, do dyspozycji gości została oficjalnie oddana również strefa gastronomiczna. To wygoda dla pasażerów, ale również nowe szanse na poprawę rentowności dla lotniska.Przy okazji otwarcia ok. 400-metrowej powierzchni gastronomicznej, redakcja Turyści.pl miała okazję porozmawiać z Tomaszem Szymczakiem, p.o. prezesa lotniska o przyszłości portu – negocjacjach z Ryanairem, a także ewentualnych nowych przewoźnikach.

Tiktokerka
28.06.2023 14:27 Nie uwierzysz, gdzie podróżniczka ukryła dodatkowy bagaż. Na ten trik mało kto się odważy

Linie lotnicze nakładają pewne ograniczenia bagażowe na swoich klientów. Pasażerowie zaś próbują wielu sposobów, by przechytrzyć zakazy i zapakować na pokład więcej, niż przewiduje to dozwolona waga bagażu. Określona waga i wymiary bagażu dla wielu pasażerów są prawdziwą zmorą. Nie tylko należy ściśle przestrzegać wytycznych nakazanych przez linie lotnicze, ale również pamiętać, że nie wszystkie przedmioty można wnieść na pokład.

Samolot LOT
28.06.2023 12:37 Śmierć w polskim samolocie. Sprawę bada prokuratura

28 czerwca, w godzinach porannych, doszło do tragedii. Na pokładzie samolotu LOT zmarła jedna z pasażerek. Na miejscu zjawiła się policja i prokuratura.Na trasie z Chicago do Krakowa zmarła 76-letnia pasażerka. Okoliczności zdarzenia będą badać policja i prokuratura.

Lotnisko w Helsinkach
28.06.2023 10:07 Rewolucja dzieje się na naszych oczach. Uwielbiane przez Polaków lotnisko zniosło limit płynów

Do listy lotnisk znoszących wymagany limit 100 ml płynów w bagażu podręcznym trafiło kolejne miejsce. Od roku jedno z ulubionych lotnisk Polaków testowało nowe rozwiązania, dzięki którym było możliwe zniesienie tego limitu.Po udanych testach lotnisko w Helsinkach zdecydowało, że zniesie limit płynów do 100 ml w bagażu podręcznym.

Piorun uderzył w samolot
27.06.2023 19:34 Piorun trafił w samolot z pasażerami na pokładzie. Nagranie mrozi krew w żyłach

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać moment uderzenia pioruna w samolot znajdujący się na płycie lotniska. Pasażerowie na pokładzie maszyny przeżyli chwile grozy ze względu na warunki atmosferyczne. Pewnych rzeczy nie da się przewidzieć. Z pewnością do takich należy zmienna pogoda. Zdarza się, że lotniska nie mogą obsługiwać pasażerów ze względu na niesprzyjające warunki tj. burze czy bardzo porywiste wiatry. 

Lotnisko w Modlinie
27.06.2023 08:36 Mieli lecieć na idealne wakacje do Turcji, a zostali na lotnisku. To może spotkać każdego

Sezon wakacyjny ruszył pełną parą. Na lotniskach w całym kraju panuje zgiełk, a pasażerowie tłoczą się w oczekiwaniu na wejście na pokład samolotów. Jednak część z nich nie poleci na wymarzony urlop. Wszystko przez błąd związany z dokumentami.O tym, jak czujnym trzeba być przed urlopem, przypominają strażnicy graniczni z lotniska w Katowicach. W miniony weekend czterech pasażerów, zamiast polecieć na wymarzone wakacje w Turcji i Bułgarii musiało zostać na lotnisku. Wszystkiemu winne były ich dowody osobiste.

wypadek na lotnisku
26.06.2023 18:37 Horror na lotnisku. Mężczyzna wessany przez silnik samolotu

Pracownik obsługi naziemnej został wessany przez silnik samolotu linii lotniczych Delta Air. Mężczyzna zginął na miejscu. Przewoźnik umywa ręce i twierdzi, że tragiczny wypadek nie jest związany z ich procedurami. Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu już wszczęła  śledztwo w tej sprawie.Wypadek miał miejsce tuż po lądowaniu maszyny. Według pośrednika Delta Air wypadek nie był wynikiem naruszenia zasad bezpieczeństwa na płycie lotniska.  

malta air modlin
26.06.2023 17:46 Nowy przewoźnik oficjalnie wszedł do Modlina. Ryanair doczekał się towarzystwa

26 czerwca na jednym z polskich lotnisk pojawił się całkiem nowy przewoźnik. Jak dotąd nie oferował swoich usług w naszych kraju, więc można powiedzieć, że jest to jego debiut. Przez całe wakacje będzie zabierał Polaków na europejską wyspę.Na lotnisku Warszawa-Modlin pojawił się maltański przewoźnik, który w tegoroczne wakacje będzie wykonywał rejsy czarterowe do Valletty, stolicy Malty.

Ludzie na lotnisku
26.06.2023 07:28 Europejski gigant odwołuje setki lotów z Polski. Ucierpią wszystkie największe lotniska

Choć w kalendarzach dopiero zagościło lato, a wraz z nim sezon wakacyjny, linie lotnicze już teraz prowadzą gorączkowe przygotowania do jesieni i zimy. Podczas gdy jedni przewoźnicy planują otwierać nowe połączenia z Polski, inni zmniejszają liczbę lotów.Lufthansa jest prawdziwą potęgą na europejskim niebie. Na jej pokładach latają miliony pasażerów. Niestety pewne jest, że już jesienią niemiecki przewoźnik zmniejszy liczbę połączeń z i do Polski. I to drastycznie.

Agadir
25.06.2023 14:42 Wizz Air i Ryanair zabiorą nas do egzotycznego raju. To nadal tani kierunek

To kolejna opcja, żeby uciec od szarej, chłodnej jesieni lub zimy. Irlandzki przewoźnik zabierze Polaków do ciepłego Maroka. Do tego kraju poleci także Wizz Air. Rozpoczyna się zacięta walka o lotniczy sezon jesienno-zimowy.Ryanair nie ogłosił jeszcze oficjalnie tej informacji, ale na stronie można już zarezerwować bilety. To jednak nie koniec niespodzianek. 

Lotnisko w Radomiu
23.06.2023 15:38 Radom wyrobił już prawie 200 proc. normy. Próg opłacalności jest nadal daleko

Lotnisko w Radomiu obsługuje pasażerów już od blisko dwóch miesięcy. Choć ruch na lotnisku stale rośnie, to do progu opłacalności wynoszącego ponad 80 tys. pasażerów miesięcznie jest jeszcze daleko. Nie zmienia to jednak faktu, że liczba podróżnych rośnie tu bardzo dynamicznie.Już od dawna nic nie wzbudziło tylu emocji, co otwarcie portu lotniczego w Radomiu. Statystyki lotniska z wypiekami na twarzy śledzą zarówno jego zwolennicy, jak i przeciwnicy. Jedno jest pewne, o Radomiu już od dawna nie mówiło się tyle, co w ostatnich kilku miesiącach.

Influencerka plus size
19.06.2023 15:03 Kobieta plus size grzmi o dyskryminacji w samolotach. Stawia żądania

Podróżowanie samolotem może być bardzo stresujące dla niektórych osób. Aktywistka plus size Jaelynn Chaney wezwała Federalną Administrację Lotnictwa do nakazania wszystkim liniom lotniczym jednolitej polityki dla wszystkich podróżnych, niezależnie od rozmiaru. Influencerka Jaelynn Chaney domaga się dodatkowych darmowych miejsc w samolotach dla osób o większych rozmiarach. Dotychczas wiele linii lotniczych pobiera opłatę za wykupienie drugiego miejsca dla pasażera plus size. 

Lotnisko Chopina
19.06.2023 12:04 LOT zabierze Polaków do uwielbianego miasta. Takiej oferty nie ma nikt inny

Polskie Linie Lotnicze LOT planują nowe połączenie z Lotniska Chopina na lotnisko Mediolan-Linate. Narodowy przewoźnik zgłosił chęć realizacji połączeń na tej trasie i wszystko wskazuje na to, że pierwsze samoloty wystartują już w jesienno-zimowym rozkładzie. Loty mogłyby odbywać się nawet 2 razy dziennie!Koordynator Lotniska Chopina przyznał 566 slotów na uruchomienie takich połączeń. Obecnie LOT oferuje rejsy tylko do mediolańskiego portu Malpensa.

Ryanair
17.06.2023 17:16 Ryanair ma ambitne plany wobec polskiego lotniska. Nowa trasa będzie hitem zimy!

Za tydzień rozpoczną się wakacje, jednak linie lotnicze już teraz ciężko pracują nad dopracowaniem zimowej siatki połączeń. Polskich pasażerów niebawem może zaskoczyć Ryanair.Niewykluczone, że jeszcze w czerwcu Ryanair odsłoni rąbka tajemnicy w kwestii zimowej siatki połączeń. Na razie jednak media z zapartym tchem śledzą dane dotyczące zezwoleń na wykonywanie niektórych tras. A te wyglądają bardzo ciekawie.

Lotnisko Chopina
16.06.2023 12:40 Pasażerowie koczują na Lotnisku Chopina. Odmówili opuszczenia samolotu

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce, który rocznie obsługuje kilkanaście milionów pasażerów z całego świata. Jednak w czwartek grupa podróżnych z RPA odmówiła opuszczenia samolotu.W piątek 16 czerwca na profilu Straży Granicznej na Twitterze pojawił się nietypowy komunikat. Z informacji przekazanych przez funkcjonariuszy wynika, że grupa obywateli RPA, która przyleciała na Lotnisko Chopina w czwartek 15 czerwca, odmówiła opuszczenia pokładu i czeka na nim na odlot.

Lotnisko
15.06.2023 18:30 Miała spędzić wakacje marzeń na "europejskich Malediwach". Przez kilka słów została w Katowicach

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia sezonu wakacyjnego. Niektórzy próbują wykorzystać ostatnie chwile przed sezonem, aby uniknąć tłumów na plażach. Wśród nich miała być 66-latka z Sosnowca, ale przez własną głupotę została na lotnisku.Przepisy lotniskowe bywają bezlitosne. Gorzko przekonała się o tym 66-letnia turystka, która postanowiła rzucić bardzo słabym żartem podczas odprawy bagażowo-biletowej na lotnisku w Katowicach. W konsekwencji nie wsiadła do samolotu.

None
15.06.2023 15:30 "Nie chcemy latać z Radomia, nawet za darmo". Prezes Ryanair nie ma litości

Po raz kolejny wraca pytanie o trafność inwestycji, jaką jest lotnisko w Radomiu. Według Michael O'Leary, prezesa Ryanaira lotnisko nie "działa", tylko po prostu "jest otwarte". Takich absurdów zauważa jeszcze więcej.O'Leary nie pozostawia również suchej nitki na planowanym porcie CPK. Oberwało się też polskiemu przewoźnikowi LOT. W rozmowie z serwisem Money.pl, szef największej taniej linii lotniczej w Europie ostro krytykuje działania państwowej spółki Polskie Porty Lotnicze.