Turysci.pl > Lotnisko

Lotnisko

Lotnisko we Frankfurcie
28.07.2023 11:39 Zakażenie malarią u sąsiada Polski. Przypadków może być więcej

Na popularnym lotnisku wykryto przypadek zakażenia człowieka malarią. Chorobę miał przenieść komar na przełomie czerwca i lipca. Nie wiadomo, skąd pochodził owad.Zakażoną okazała się pracownica portu lotniczego we Frankfurcie. Lotnisko to jest również bardzo popularne wśród Polaków. Wiele połączeń Lufthansy ma swój punkt przesiadkowy właśnie w największym niemieckim porcie.

Lotnisko Chopina
27.07.2023 12:51 Narkotyki zamiast akcesoriów samochodowych na Lotnisku Chopina. Chcieli przemycić 34 kg towaru

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała o próbie przemytu 34 kg marihuany w przesyłce lotniczej. Paczka została namierzona na Lotnisku Chopina. Szacuje się, że wartość rynkowa towaru to ok. 630 tys. zł.  

 Lotnisko w Bydgoszczy
27.07.2023 09:10 Dwuletnie dziecko straciło przytomność na lotnisku. Wstrząsające chwile rodziców w Bydgoszczy

24 lipca w poniedziałek na lotnisku w Bydgoszczy dwuletnie dziecko nagle straciło przytomność. Na pomoc ruszył Brytyjczyk lecący do Bristolu. Dziecko udało się uratować. Bohater apeluje do internautów o pomoc w odnalezieniu rodziców chłopca.Cała sytuacja rozegrała się w poniedziałek przed południem. 

Wnętrze samolotu
21.07.2023 17:20 Dlaczego samoloty się spóźniają? Odpowiedź stewarda rozwścieczy turystów

Opóźnienia lotów to prawdziwa zmora podróżnych. Niekiedy na wejście na pokład trzeba czekać godzinami. Jednak jak podkreśla polski steward, loty bywają opóźnione nie tylko z powodów technicznych.Kolejne wakacje upływają pod znakiem opóźnień. Choć nie jest tak źle jak przed rokiem, to liczne strajki, a także bardzo ciasna siatka połączeń sprawiają, że samoloty startują i lądują później, niż powinny. Jak się okazuje, w wielu przypadkach winni są pasażerowie.

Ryanair
21.07.2023 13:57 Ryanair rozgrzeje podróżujących z Wrocławia. Te trasy staną się hitem

Wakacje trwają w najlepsze, a wiele osób właśnie pakuje walizki, żeby ruszyć w wymarzoną podróż. Jednak linie lotnicze już teraz dopracowują swoją jesienno-zimową ofertę. Nowymi kierunkami zaskoczy m.in. Ryanair.Ryanair niezmiennie pozostaje najczęściej wybieraną linią lotniczą w Europie. Na podróże z irlandzkim przewoźnikiem decyduje się również wielu Polaków. Za sprawą nowych tras z Wrocławia chętnych na latanie może być jeszcze więcej.

lotnisko chopina zamknięte
21.07.2023 11:23 Lotnisko Chopina w Warszawie zostanie zamknięte. Zapadła oficjalna decyzja

To koniec spekulacji. Zapadła oficjalna decyzja o zamknięciu głównego warszawskiego portu. Lotnictwo cywilne zniknie z Lotniska Chopina w Warszawie po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego .To jedno z założeń opublikowanego niedawno projektu rządowej strategii dla branży lotniczej. Jakie inne decyzje się w nim znajdują?

Ryanair
20.07.2023 15:19 Błyskawiczna wyprzedaż Ryanaira. Loty za bezcen z jednego polskiego miasta

Ryanair lubi zaskakiwać swoich klientów promocjami niespodziankami. Tym razem informację o wyjątkowej promocji przekazała Alicja Wójcik-Gołębiowska. Na kupienie tańszych biletów jest tylko chwila.W tym roku Łódź świętuje swoje 600 urodziny. Do hucznych obchodów tej rocznicy postanowił dołączyć Ryanair. Turyści tylko przez kilka godzin będą mieli szansę na kupienie biletów lotniczych w bardzo niskich cenach.

Kontrola paszportowa
20.07.2023 11:21 Dwie tożsamości i trzy paszporty. Podejrzany mężczyzna próbował wtargnąć na terytorium Polski

Straż Graniczna poinformowała o bardzo nietypowym incydencie, jaki miał miejsce na Lotnisku Chopina. Pewien Irakijczyk próbował dostać się na teren Polski z trzema wizami i podwójną tożsamością. Mężczyzny nie wpuszczono do kraju. Wszczęto postępowanie w sprawie przekroczenia granicy państwowej podstępem. 

Katastrofa w Chrcynnie
18.07.2023 14:00 Katastrofa Cessny w Chrcynnie. Na miejscu zginął pilot PLL LOT

Przyczyny katastrofy samolotu szkoleniowego Cessna na razie nie są znane. Na miejscu cały czas trwają prace, których celem jest zebranie jak największej liczby dowodów. Śledczy mają aż trzy hipotezy.Od godziny 11 na lotnisku w Chrcynnie trwają prace prokuratorów i przedstawicieli Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych. Prokuratura w Pułtusku przekazała jednak kilka nowych faktów na temat tragicznego zdarzenia.

Przemyt narkotyków
18.07.2023 13:06 Polka próbowała przemycić narkotyki za 4,5 tys. zł. Kobieta wpadła na lotnisku

18 gramów - tyle kokainy próbowała przemycić na lotnisku 43-letnia Polka przed swoimi wakacjami w bułgarskim Burgas. Teraz czeka ją dochodzenie pod nadzorem prokuratury.Kobieta wpadła 12 lipca w środę w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin podczas rutynowej kontroli. 

Lotnisko w Radomiu
17.07.2023 18:02 Turcy zabiorą Polaków na zimowe wakacje ukraińskimi samolotami. Wszystko z lotniska w Radomiu

Choć w kalendarzach mamy pełnię lata, biura podróży i linie lotnicze już teraz prężnie pracują nad zimową ofertą. Anex Tour, nowy gracz na polskim rynku właśnie poinformował, że będzie latał z Radomia.Anex Tour to tureckie biur podróży, które od kilku lat prężnie rozwija się na europejskim rynku. Wiosną tego roku wszedł na polski rynek i od razu sporo na nim namieszał. Zainteresowanie wakacjami jest ogromne, a zimowa oferta może być równie ciekawa.

pożar lotnisko
17.07.2023 12:55 Pożar na popularnym lotnisku. Odwołane loty Wizz Aira, Ryanaira i wakacyjne czartery

Popularne wśród polskich turystów lotnisko zostanie natychmiast zamknięte. Wszystko przez pożar, do którego doszło w nocy. Strażacy walczyli z nim dziś aż do 6 rano.Pasażerowie wybierający się na Sycylię muszą zwrócić szczególną uwagę - wszystkie loty, w tym wakacyjne czartery do Katanii są odwołane lub przeniesione na inne lotniska.

Lufthansa
17.07.2023 10:31 Linia lotnicza zepsuła wakacje Polakom. Po dwóch dniach wrócili do kraju

Jak podało radio rmf24.pl, w sobotę grupa 40 polskich turystów miała wylecieć na wakacje do Szkocji z biurem podróży ITAKA. Ze względu na opóźnienie pierwszego połączenia, nie zdążyli na drugi lot. Noc spędzili na lotnisku w Niemczech.Biuro podróży miało sprowadzić wczasowiczów autokarami do Polski.

Samolot Ryanair
16.07.2023 11:03 Ryanair odwołuje loty z Polski. Wielkie zmiany dla pasażerów

Kilka dni temu pojawił się zimowy rozkład lotów Ryanaira z Polski. Pojawiły się w nim nowe trasy do krajów europejskich, ale jednocześnie czasowo lub na stałe zrezygnowano z połączeń krajowych. I to takich, które cieszyły się popularnością wśród polskich pasażerów.Ryanair zrezygnował z kilku krajowych tras. Niektóre z nich na stałe znikną z oferty przewoźnika. Zmiany wejdą w życie już jesienią. O których trasach mowa?

Pożar na lotnisku
15.07.2023 09:42 Kłęby czarnego dymu nad lotniskiem w Gdańsku. Służby w akcji

W piątek 14 lipca wybuchł pożar na jednym z polskich lotnisk. Na pobliskim parkingu zapaliło się kilkanaście samochodów. Do pożaru przyjechało pięć zastępów straży pożarnej i przez najbliższą godzinę strażacy próbowali szybko opanować ogień.Służbom udało się opanować sytuację. W wyniku pożaru spłonęło 11 samochodów.

Lotnisko Chopina
14.07.2023 17:05 Chciał przewieźć ostrą amunicję do Paryża. Polak miał duże kłopoty

W czwartek 13 lipca na Lotnisku Chopina doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z pasażerów próbował przewieźć aż 12 sztuk ostrej amunicji w bagażu podręcznym. Mimo tłumaczeń, mężczyzna nie uniknął kary.Przy okazji Straż Graniczna przypomniała o zasadach przewodu broni palnej i amunicji

Terminal lotniska
14.07.2023 16:12 Podejrzany bagaż w toalecie na polskim lotnisku. Interweniowali pirotechnicy

Podejrzany bagaż w toalecie na polskim lotnisku. Interweniowali pirotechnicy  W piątek 14 lipca na lotnisku w Łodzi doszło do ewakuacji. Jak czytamy na stronie Straży Granicznej, powodem był niezabezpieczony bagaż w toalecie. Właścicielka została ukarana mandatem. Straż Graniczny po raz kolejny przypomina, aby na lotnisku nie pozostawiać bagażu bez nadzoru. 

Samolot Enter Air
13.07.2023 20:30 Chwile grozy w przestworzach. Pasażerowie myśleli, że lecą uszkodzonym samolotem

Późną nocą w poniedziałek 10 lipca doszło do bardzo dziwnej sytuacji w polskim samolocie. Miał on ulec nieoczekiwanej awarii na lotnisku. Według załogi usterka była poważna i pasażerowie musieli czekać na nowy samolot. Ten jednak nie pojawił się i ostatecznie podróżni wrócili tą samą maszyną. Załoga nie powiedziała pasażerom, czy usterka została naprawiona.O sprawie dowiedział się Kontakt 24. Redaktorzy próbowali wyjaśnić przyczynę całego zamieszania i to, co mogło spowodować tajemniczą awarię.

Wizz Air
13.07.2023 18:22 Wizz Air zostawił na lodzie 250 polskich turystów. Od kilku dni próbują wrócić do kraju

Aż 250 Polaków od 11 lipca usiłuje wrócić do kraju. Wizz Air odwołał dwa loty, przez co rodacy zaczęli szukać alternatyw “na własną rękę”. Nadal nie wiadomo, czy i kiedy przewoźnik podstawi samolot.Turyści narzekają, że Wizz Air pozostawił ich na lodzie bez konkretnej informacji, co dalej. 

Lotnisko w Hamburgu
13.07.2023 17:01 Przykleili się do płyty lotniska. Cały ruch lotniczy został sparaliżowany

W czwartek 13 lipca lotnisko zostało sparaliżowane. W godzinach porannych samoloty nie mogły wystartować, gdyż na płytę główną wtargnęły nieupoważnione osoby. Okazało się, że byli to aktywiści klimatyczni.W ramach protestu przeciwko zanieczyszczaniu środowiska, aktywiści postanowili przykleić swoje dłonie do płyty lotniska. Na miejsce zostały wezwane służby.

Alarm bombowy
13.07.2023 16:01 Groził, że ma w bagażu bombę. 52-letni Polak słono zapłacił za swój żart

Od czasu do czasu na lotniskach zdarzają się nieodpowiedzialni żartownisie, którzy myśląc, że są zabawni, zgłaszają obsłudze pokładowej przewożenie np. bomby. Nie inaczej było w środę 12 lipca na lotnisku w Bydgoszczy.Straż Graniczna poinformowała o ukaraniu żartownisia wysokim mandatem. 

dziecko na lotnisku
13.07.2023 08:31 8-latek zatrzymany na lotnisku w Krakowie. Nie polecieli na wymarzone wakacje do Bułgarii

W niedzielę straż graniczna zatrzymała na krakowskim lotnisku 8-latka wraz z matką. Przez jedno małe niedopatrzenie, rodzina nie mogła wyjechać na wymarzone wakacje. Samolot do Warny odleciał bez nich.Podróżowanie za granicę z dzieckiem może stanowić poważne wyzwanie dla niejednego rodzica. Aby uniknąć niepotrzebnych trudności, warto dobrze się przygotować i zaopatrzyć we wszystkie niezbędne dokumenty.

Lotnisko w Amsterdamie
11.07.2023 20:01 Koniec z dużym bagażem rejestrowanym na lotnisku. Turyści nie będą zadowoleni

W sezonie wakacyjnym turyści chętniej wyjeżdżają na dłuższy czas. W związku z tym zabierają ze sobą większe bagaże rejestrowane, aby zmieścić w nich najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak pewne lotnisko ma zamiar pokrzyżować plany pasażerom i “skutecznie” odwieźć ich od zabierania tego typu bagaży.Według nieoficjalnych doniesień, lotnisko Schiphol w Amsterdamie planuje zmniejszyć limit bagaży rejestrowanych. Zmiana miałaby nastąpić już tej jesieni.

Los Angeles
11.07.2023 17:03 Katastrofa na lotnisku. Pilot cudem uniknął śmierci

W poniedziałek 10 lipca doszło do niecodziennego wypadku. Na lotnisku samolot wbił się w dach hangaru. Na pokładzie był jedynie mężczyzna sterujący maszyną. Służby szybko przystąpiły do akcji ratunkowej, aby uwolnić z wraku uwięzionego pilota.W wyniku zdarzenia pilot odniósł niewielkie obrażenia. Okoliczności wypadku są nieznane.

modlin lotnisko ewakuacja
11.07.2023 11:17 Ewakuacja lotniska w Modlinie. Służby postawione w stan gotowości

Wczoraj wieczorem pasażerowie oczekujący na warszawskim Modlinie znaleźli się w bardzo stresującej sytuacji. Dyżurny portu zarządził natychmiastową ewakuację terminala i dróg dojazdowych do parkingu lotniska. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze grup interwencyjnych, specjalny robot oraz straż pożarna.To był pracowity dzień dla służb w Warszawie. Tego samego dnia rano ewakuacja została ogłoszona również na Lotnisku Chopina. 

lotnisko chopina ewakuacja
10.07.2023 17:25 Ewakuacja na Lotnisku Chopina. Służby natychmiast zamknęły hale przylotów

Dzisiejszy dzień na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie zaczął się bardzo nerwowo. W godzinach porannych w hali przylotów lotniska zarządzono ewakuację pasażerów. Powodem był podejrzany bagaż.Część pasażerów musiała opuścić miejsce, w którym oczekiwała na wyjście z portu. Do akcji wkroczyli pirotechnicy i policja. 

Unclaimed Baggage
08.07.2023 13:11 Tu sprzedają rzeczy z zagubionych bagaży lotniczych. Markowe ciuchy, Rolexy czy iPhone’y kupisz za bezcen

Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z zagubionym bagażem na lotnisku? Dokąd trafiają przedmioty, które nie przejdą kontroli bezpieczeństwa na bramkach i gdzie szukać rzeczy, które zgubiliście na pokładzie samolotu?W samej Wielkiej Brytanii liczba zagubionych bagaży i rzeczy osobistych liczona jest w milionach. Często z powodu opóźnień samolotu czy zamieszania na lotnisku dochodzi do zagubienia czyjejś należności. 

Wizualizacja lotniska CPK
06.07.2023 16:38 Tak ma wyglądać port lotniczy w Baranowie. "Chyba tylko w snach"

Już wkrótce w Baranowie powstanie nowe lotnisko przesiadkowe. Dla jednych jest to przełomowa polska inwestycja, a dla drugich kolejny powód do śmiechu i porównań z lotniskiem w Radomiu. Czy projekt ma szansę się udać? Czas pokaże.Tymczasem brytyjska firma odpowiedzialna za projekt lotniska w Baranowie przedstawiła wizualizację przyszłego terminala pasażerskiego. Prezentuje się iście imponująco i… drogo.