Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Roszczeniowa matka nie miała wstydu w samolocie. “Zasługuję na to…”
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 02.03.2024 12:10

Roszczeniowa matka nie miała wstydu w samolocie. “Zasługuję na to…”

Mama z dziećmi na lotnisku
NadyaEugene-shutterstock.jpg

Mama chciała usiąść w samolocie obok dziecka, ale inny pasażer nie zgodził się na zmianę miejsca. W zamian zrobiła coś niespodziewanego.

Kłótnie na temat rodzin siedzących razem w samolotach powróciły, gdy podróżujący podzielił się swoją historią o odmowie zamiany miejsc z rodzicem i jej dzieckiem. Mama poprosiła, aby usiąść razem, ale turystka pozostała na miejscu, zostawiając mamę i dziecko rozdzielone. 
 

Matka musi usiąść obok dziecka

23-latka podzieliła się swoimi przeżyciami na Reddicie, opisując, jak to wszystko się zaczęło: “Kiedy weszliśmy do samolotu, od razu poszłam na swoje miejsce, które było środkowe, usiadłam i wyjęłam słuchawki, gdy przyszła matka z synem. Mieli miejsca przy oknie i przy przejściu. Kobieta od razu zażądała, że MUSI usiąść obok jej syna i JA MUSZĘ usiąść przy przejściu, żeby ona mogła usiąść obok niego”.

Samotna pasażerka powiedziała, że nie lubi siedzieć przy przejściu, dlatego powiedziała mamie, że nie będzie zmieniać miejsca. Twierdziła, że matka zaczęła krzyczeć, że ma prawo siedzieć obok syna.
 

Krytyczne zachowanie matki

“Powiedziałam jej grzecznie, że chętnie zamienię się miejscami z jej synem (który zajmował miejsce przy oknie), a ona w dalszym ciągu krzyczała, że POTRZEBUJE tego miejsca i że nie akceptuje faktu, że jej syn musi ustąpić miejsca, ponieważ jest dzieckiem i zasługuje na miejsce przy oknie” - powiedziała pasażerka.

Stewardessa została poinformowana o sytuacji i podeszła do pasażera, stwierdzając, że kobieta ma rację mówiąc, że środkowe miejsce należy do niej. Napięta sytuacja społeczna jednak jeszcze się nie skończyła. Podczas lotu mama “przypadkowo” kopała ją. Kiedy poszła do toalety, turystka ze środkowego siedzenia wróciła i zastała kobietę na swoim miejscu, z jej własnymi rzeczami wyrzuconymi do przejścia.

Stewardessa była zmuszona wrócić, aby ponownie przywrócić spokój. Zdecydowana większość sugerowała, że młoda kobieta miała rację. Jedna z osób powiedziała: “Poradziłaś sobie z tą sytuacją z wielkim wdziękiem. Dałaś kobiecie wybór i pozwoliłaś stewardom wykonywać swoją pracę”.

Burza w internecie

Kolejni pisali: “Szczerze mówiąc, gdyby zachowała się tak wobec mnie, prawdopodobnie zrobiłbym to samo lub jeszcze gorzej. Gdyby ktoś rzucił moje rzeczy na przejście, nalegałbym, żeby załoga lotnicza zgłosiła to. Mimo to wolałbym spędzić przez cały lot w łazience, niż sobie z tym radzić.”

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w Dino. Wystartowała wyjątkowa oferta

Jeden z internautów zdradził, że są ludzie, którzy specjalnie zajmują tak siedzenia. “Niektórzy celowo rezerwują miejsca przy oknie i przy przejściu, mając nadzieję, że nikt nie zajmie środka, aby mieć cały rząd dla siebie. Osobiście uważam, że taka praktyka jest po prostu chciwa. Mogę się założyć, że tak jest. dokładnie to samo zrobiła i wkurzyła się, że przyniosło to odwrotny skutek.”

Źródło: mirror.co.uk