Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Od miesiąca nie może opuścić lotniska. Staruszka leciała do domu
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 15.03.2024 18:41

Od miesiąca nie może opuścić lotniska. Staruszka leciała do domu

Starsza kobieta na lotnisku
Fot. Canva/ugurhan, X-/DuvarEnglish

Choć takie historie na pracownikach lotnisk nie robią większego wrażenia, to u podróżujących wciąż wywołują szok. Tym razem podróż do rodzinnego kraju skończyła się zupełnie inaczej, niż zaplanowała to kobieta w podeszłym wieku. Utknęła w porcie na wiele dni, co bardzo niekorzystnie wpłynęło na jej zdrowie.

Naukowczyni od miesiąca żyje w terminalu odlotów. W rozmowie z mediami przyznała, że nie może zaspokoić swoich podstawowych potrzeb, chociażby wyspać się czy wziąć prysznic. Dodatkowo ma trudności z jedzeniem ze względu na to, że na co dzień ma dietę wegetariańską. 

Pasażerka utknęła na miesiąc na lotnisku. To starsza kobieta

Jak podaje turecki portal Duvar English, naukowczyni od miesiąca żyje w terminalu odlotów. Dr. Shiva Kaviani pochodzi z Iranu. Po tym jak ukończyła studia na Uniwersytecie w Teheranie, przeprowadziła się do Toronto. Niedawno postanowiła odwiedzić swój rodzinny kraj, ale gdy próbowała wrócić, napotkała spore problemy.

Cała historia brzmi niczym wyjęta z filmu “Terminal” z Tomem Hanksem. Inspiracją były prawdziwe przeżycia pewnego Irańczyka. Okazuje się, że taka sytuacja rzeczywiście może się wydarzyć. W przypadku dr Kaviani, na jej drodze do samolotu i powrocie do Toronto stanęła biurokracja. 

Czytaj też: Tańsze rachunki za prąd? To możliwe, trzeba się pospieszyć

Problem z wizą. Staruszka nie może wrócić do Kanady

Tureckie media podają, że Iran wydał dla naukowczyni polityczny zakaz powrotu do kraju , dlatego ta postanowiła wrócić do Kanady przez Turcję. Udało jej się przekroczyć granicę lądową w Gürbulak i pojechać na lotnisko w Stambule, skąd planowała polecieć.

Niestety na miejscu okazało się, że nie może uzyskać kanadyjskiej wizy. Dlaczego? Powodem miało być wygaśnięcie pozwolenia na pobyt w tym kraju. Z powodów nieuregulowanego statusu prawnego jej powrót do Toronto obecnie zdaje się niemożliwy. 

Stan zdrowia podróżniczki się pogarsza

Jak sama przyznała, miesięczny pobyt na lotnisku wiele ją kosztuje pod względem zdrowotnym. Ma trudności z jedzeniem, bo wielu produktów nie toleruje, ale też nie może zaspokoić swoich podstawowych potrzeb jak np. wzięcie prysznica. Do tego co noc usypia na twardych krzesłach i skarży się na rany na stopach.

Źródło: Duvar English