Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Dantejskie sceny podczas lotu. Związali i zakneblowali pasażera
Natalia Księżak
Natalia Księżak 22.02.2024 17:35

Dantejskie sceny podczas lotu. Związali i zakneblowali pasażera

wnętrze samolotu
Twitter(X)

Pasażerowie lecący do Chicago z pewnością nie spodziewali się, że już za chwilę przeżyją prawdziwy koszmar. Chwilę po starcie, maszyna musiała lądować awaryjnie. Wszystko przez nieobliczalnego mężczyznę, który otworzyć drzwi w trakcie lotu. Sieć szybko obiegło nagranie udostępnione w mediach społecznościowych przez jednego z pasażerów.

Ten incydent jest kolejnym z serii niedawnych “zakłóceń” w lotach, które postawiły służby na lotnisku stan najwyższej gotowości. Rosnąca liczba podobnych przypadków jest alarmująca…

Dantejskie sceny na pokładzie samolotu

Do zdarzenia doszło we wtorek na pokładzie American Airlines, zaledwie dwadzieścia minut po starcie samolotu. „Słyszałem, jak ludzie krzyczą z tyłu… Myślałem, że pasażerowie głośno się kłócili, ale to był mężczyzna próbujący otworzyć drzwi podczas lotu”  – powiedział CNN pasażer Zach Etkind. Samolot znajdował się wówczas na na wysokości prawie 8000 metrów

Według świadków, mężczyzna, który siedział przy wyjściu awaryjnym nagle „rozbił szybkę chroniące klamkę w drzwiach" . „Zerwał klamkę w miejscu, w którym odsłoniła się część wyjścia awaryjnego, a wszyscy na pokładzie odczuli nagłą zmianę ciśnienia w kabinie ” – powiedział Etkind. Pasażerowie z obawy o własne życie wzięli sprawy w swoje ręce i sami poradzili sobie z kłopotliwym mężczyzną. 

Zobacz też: Sześć samolotów nie wylądowało w Gdańsku. Piloci bez uprawnień

Mężczyzna próbował otworzyć drzwi samolotu podczas lotu

Na nagraniu można zobaczyć brutalne sceny, gdzie  podróżni najpierw odciągają mężczyznę od drzwi, a następnie powalają go na ziemię. Stewardesy unieruchomiły go taśmą klejącą i elastycznymi kajdankami.  Inni pasażerowie,  znajdujący się najbliżej, mieli słyszeć “gwizd” wynikający z różnicy ciśnień po rozszczelnieniu drzwi

Unieruchomionego mężczyznę umieszczono w pustym rzędzie siedzeń z tyłu samolotu. „Kiedy wylądowaliśmy, wszyscy wysiedliśmy i natychmiast zobaczyliśmy policję podjeżdżającą do samolotu” – powiedział pasażer Etkind.

Związali i zakneblowali pasażera na pokładzie

Z powodu niebezpiecznego incydentu samolot American Airlines zaledwie 30 minut po starcie musiał zawrócić do Nowego Meksyku i wylądował z powrotem na lotnisku w Albuquerque, z którego maszyna wystartowała.  Jak wynika z oświadczeń obu agencji, FAA (Federalna Administracja Lotnictwa) i wydział FBI w Albuquerque prowadzą dochodzenie w tej sprawie.
 


Niepokojąca jest także rosnąca liczba podobnych przypadków. Tylko w tym roku amerykańskie załogi lotnicze zgłosiły  ponad 250 incydentów związanych z niesfornymi pasażerami . Według danych FAA liczba takich zgłoszeń wzrosła rekordowe 6000 w 2021 roku. 

Zobacz też: Polak zaatakował funkcjonariuszy na pokładzie samolotu. Bulwersujące nagranie