Turysci.pl > Lotnisko

Lotnisko

Lotnisko w Radomiu
17.08.2023 14:41 Lotnisko w Radomiu zostanie zamknięte zaledwie cztery miesiące po otwarciu. Samoloty będą lądować w Warszawie

Lotnisko w Radomiu zostało oficjalnie otwarte 27 kwietnia 2023. Od tego czasu port sukcesywnie poszerza siatkę swoich połączeń. Jak się okazuje, niebawem będzie musiało zostać zamknięte.W Radomiu dużą popularnością cieszą się loty czarterowe realizowane na trasach tj. Rzym, Paryż, Warna, Preweza, Tirana i Antalya. Niektóre z nich będą musiały zostać przeniesione do Warszawy. 

Wnętrze samolotu
17.08.2023 11:01 Urządził libację na pokładzie samolotu. W pewnym momencie miarka się przebrała

Podróżowanie samolotem nie zawsze przebiega zgodnie z planem. I to nie tylko z uwagi na nieprzygotowanie czy błąd ze strony linii lotniczych. Czasami wystarczy tylko alkohol, aby popsuć sobie i innym pasażerom komfort podróżowania.We wtorek 15 sierpnia pewien pijany pasażer zakłócił spokój w samolocie. Nie stosował się do poleceń załogi, co poskutkowało interwencją Straży Granicznej.

Etna
14.08.2023 16:38 Ogromny wulkan znów dał o sobie znać. Popularne europejskie lotnisko zamknięte

Wakacje w pełni, ale niestety nie każdy może cieszyć się urlopem. Wczasowiczom na drodze stawały już pożary, powodzie i upały. Tym razem dziesiątki lotów zostały odwołane z powodu erupcji wulkanu.Włochy to niezmiennie jeden z najpopularniejszych kierunków na wakacje. Polacy uwielbiają ten kraj za jego kulturę, kuchnię i cudowne plaże. Niestety wiele osób, które planowały wylot w poniedziałek 14 sierpnia, czeka rozczarowanie.

Lotnisko w Modlinie
14.08.2023 16:01 Nawet za kanapkę możesz dostać mandat. Kary dla nieostrożnych są bardzo wysokie

Przed podróżą samolotem turyści powinni upewnić się, czy przewożone przez nich przedmioty są na liście zakazanych. Niestety nie wszyscy stosują się do tych zaleceń. W rezultacie narażają się na poważne kary ze strony celników. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nawet z pozoru zwykłe produkty spożywcze mogą przysporzyć mnóstwa kłopotów.O tym, co pasażerowie wwożą na lotniska i jakie konsekwencje za to ponoszą, porozmawiał portal money.pl z rzecznikami administracji skarbowych. Niektóre sytuacje kończyły się nie tylko na pouczeniach, ale też na sowitych mandatach.

Samolot Ryanair
14.08.2023 11:39 Ten trik sprawi, że unikniesz dodatkowej opłaty w Ryanairze. Nie wszystkim się spodoba

Przygotowanie bagażu rejestrowanego do samolotu nie zawsze przebiegnie zgodnie z planem. Wystarczy pośpiech i zabieganie, aby nie upewnić się, czy walizka spełnia normy wagowe. A o tym, że przekroczyła z góry ustalone limity, pasażer dowie się podczas odprawy. W takim przypadku najczęściej czeka go dodatkowa opłata za nadbagaż.Taki scenariusz może spotkać pasażerów lecących samolotami Ryanaira. Jednak, czy istnieje szansa na to, aby obejść konieczność płacenia za nadbagaż?

Wi-Fi na pokładzie
13.08.2023 12:08 Zapytała, czy w samolocie można korzystać z internetu. Odpowiedź zaskoczy nawet najbardziej doświadczonych podróżnych

Powszechnie wiadomo, że lecąc samolotem w urządzeniach mobilnych tj. w telefonie czy tablecie należy włączyć "tryb samolotowy". Z tego powodu będąc w przestworzach nie możemy wykonywać połączeń telefonicznych ani korzystać z danych komórkowych. Jedna z internautek zapytała, czy na pokładzie samolotu jest możliwość dostępu do internetu. Zaskakujące, czego się dowiedziała.Pewna internautka zapytała na forum dot. tanich lotów na Facebooku, czy jest możliwość korzystania z internetu w samolocie. Posypały się komentarze.

strajk ryanair
11.08.2023 07:34 Odwołane połączenia z polskich lotnisk. Strajkują piloci Ryanaira

W najbliższych dniach pasażerowie linii Ryanair będą się musieli liczyć z odwołanymi lotami. Dotyczy to największych polskich lotnisk i popularnych kierunków. Wszystko przez kolejny w te wakacje strajk pilotów tego przewoźnika. Choć obsługa strajkuje na lotnisku Charleroi w Belgii, protest paraliżuje wiele połączeń na całym kontynencie.

Samolot Wizz Air
09.08.2023 13:17 Mieli całą rodziną polecieć na Islandię. Przez skandaliczną politykę Wizz Air nie chciał wpuścić ojca na pokład

Kiedy turyści docierają na lotnisko z biletami i wykonaną wcześniej odprawą, nie spodziewają się znacznych utrudnień na miejscu. Bardziej myślą o opóźnieniu lotu niż o innych możliwych niedogodnościach. Jedna z nich może przytrafić się każdemu i to nie z winy pasażera.Mowa tutaj o pewnej praktyce, która może popsuć wielu turystom wymarzone wakacje. Niedawno jej ofiarą padł Marek Krząkała wraz z rodziną. Swoją historię opowiedział na łamach Gazety Wyborczej.

Lotnisko w Modlinie
08.08.2023 14:12 Ryanair odwołuje kilkanaście lotów z i do Modlina. Na liście są ulubione kierunki Polaków

Ryanair i lotnisko w Modlinie stale prowadzą rozmowy, których celem jest podpisanie nowej umowy. Jednak odwołania lotów nie mają żadnego związku z trwającymi negocjacjami. Przyczyna leży gdzie indziej.Modlin ma za sobą kilka świetnych miesięcy. Już w czwartek 10 sierpnia powita 25-milionowego pasażera. Przed portem jest również kilka trudnych dni, a w zasadzie nocy. Z powodu remontu odwołanych będzie wiele lotów Ryanaira.

Ryanair
08.08.2023 12:06 Najdłuższe połączenia lotnicze Ryanaira są z Polski. Trudno tyle wysiedzieć w samolocie

Loty na pokładzie tanich linii lotniczych tj. Ryanair czy Wizz Air zazwyczaj kojarzą się z krótkimi podniebnymi rejsami. Okazuje się jednak, że irlandzki przewoźnik ma w swojej siatce też bardzo długie - jak na warunki europejskie - trasy. Trzy z nich są z Polski. Ryanair przyzwyczaił nas do krótkich lotów trwających zazwyczaj ok. 2 godzin. W siatce połączeń przewoźnika znajdują się też i dłuższe połączenia. 

Kontrola graniczna
08.08.2023 10:55 14 różnych dokumentów nie wystarczyło by wjechać do Polski. Mężczyznę spotka surowa kara

4 sierpnia Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę, który usiłował dostać się na terytorium Polski poprzez Lotnisko Chopina w Warszawie. 48-latek nie spodziewał się takiej reakcji służb. W trakcie kontroli granicznej obywatel Kazachstanu przedstawił aż 14 różnych dokumentów. 

Straż Graniczna
07.08.2023 07:20 Chciał polecieć z tatą do Norwegii. 14-latek nie został wpuszczony do samolotu w Gdańsku

Trwa sezon wakacyjny. W związku z tym Polacy częściej i chętniej latają za granicę. Niektórzy jednak nadal podczas kontroli bezpieczeństwa czy odprawy bagażowo-biletowej próbują być na siłę zabawni, przez co nie zostają wpuszczeni na pokład samolotu. Wszystko przez głupie żarty nt. posiadania niebezpiecznych przedmiotów w bagażu. 

Lotnisko Chopina
04.08.2023 16:30 43-latek chciał polecieć na wakacje do Turcji. Przez głupi żart nie wpuścili go do samolotu

Straż Graniczna poinformowała o kolejnych incydentach, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na Lotnisku Chopina w Warszawie. Zarówno w środę 2 sierpnia, jak i w piątek 4 sierpnia dwóch pasażerów nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu. 

Lotnisko Barcelona
04.08.2023 10:21 Wielki skok kieszonkowców w Barcelonie. Walizka była warta prawie 40 mln zł

Na lotnisku Barcelona El Prat doszło do zdarzenia, które zostało nazwane przez media historycznym napadem. W środę 2 sierpnia dwóch sprawców dokonało zuchwałej kradzieży. W ich posiadaniu znalazła się torba z przedmiotami wartymi prawie 40 mln zł.Kieszonkowcy mieli wykorzystać sytuację i szybko zbiec z miejsca zdarzenia. W pościg za zbiegami wysłano patrol policji. Jak podaje portal La Vanguardia, ofiarami kradzieży byli Rosjanie.

Zapis lotu Lufthansy
04.08.2023 08:52 Niemiecki pilot w 16 minut dał upust swojej złości. Wszystko widać na radarze

Praca pilota wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i stresem. Czasami nawet oni nie są w stanie utrzymać nerwów na wodzy. Dowodem na to jest "wyczyn" pilota niemieckiej Lufthansy.Zmiany lotów, przekierowania i opóźnienia są kłopotliwe i irytujące nie tylko dla pasażerów, ale również dla załogi. Samolot Lufthansy musiał w piątek 28 lipca zawrócić po tym, jak nie pozwolono mu wylądować na Sycylii. Swoje niezadowolenie wyraził w bardzo wymowny sposób.

poznan lotnisko
01.08.2023 08:04 Nie pojechali na all inclusive do Turcji. Wszystko przez pijanych rodziców

Dwójka małych dzieci zakończyła swoje wymarzone wakacje jeszcze przed startem samolotu z lotniska w Poznaniu. Ich rodzice zaczęli się awanturować, obrażać innych turystów, a później było tylko gorzej.Ostatecznie 43-latka i 45 latek skończyli w kajdankach. O całej sytuacji informuje Nadodrzański oddział straży granicznej.

Lotnisko Chopina
31.07.2023 16:01 Polak nie poleciał na wakacje do Turcji. Pilot kazał mu opuścić pokład

W sobotę 29 lipca na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło do incydentu, którego bohaterem był pewien pijany mężczyzna. 47-letni podróżny chciał polecieć na wakacje do Turcji, jednak służby nie pozwoliły mu wejść na pokład. W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzny, na lotnisku musieli interweniować funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

Lotnisko
29.07.2023 17:02 Tak oszukują nas lotniska. Kluczowa jest "złota godzina"

Nie jest tajemnicą, że ceny produktów na lotniskach są bardzo wygórowane. Właściciele portów korzystają z tego, że pasażerowie spędzają w hali odlotów po kilka godzin. Nie wszyscy mają ze sobą prowiant, co skłania ich do skorzystania z oferty gastronomicznej na lotniskach. Pasażerowie zwykle przyjeżdżają na lotnisko kilka godzin przed lotem. Zapachy z restauracji i spoglądające z półek przekąski aż się proszą, by ich spróbować. Według ekspertów najważniejsza jest “złota godzina”.

Kokpit pilota
29.07.2023 14:03 Pijany pilot za sterami samolotu. Na pokładzie blisko 300 pasażerów

63-letni pilot przyszedł do pracy pijany. Wieczór wcześniej miał wypić dwa kieliszki wina. Alkomat wykrył u mężczyzny 1,3 promila alkoholu. Pilot został skazany na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu.We wtorek 25 lipca francuski sąd skazał pilota na pół roku więzienia w zawieszeniu. 

lotnisko katowice
28.07.2023 20:18 9-latek wraz z mamą nie poleciał na egzotyczne wakacje. Zatrzymali ich na lotnisku w Katowicach

9-letni chłopiec wraz z mamą miał spędzić wymarzone wakacje w Tunezji. Ich podróż skończyła się jednak na katowickim lotnisku. Pracownicy lotniska nie wpuścili chłopca na pokład samolotu. Wszystko przez jeden ważny szczegół. Straż Graniczna wystosowała specjalny apel do pasażerów. Podobne przypadki zdarzają się regularnie. 

Lotnisko we Frankfurcie
28.07.2023 11:39 Zakażenie malarią u sąsiada Polski. Przypadków może być więcej

Na popularnym lotnisku wykryto przypadek zakażenia człowieka malarią. Chorobę miał przenieść komar na przełomie czerwca i lipca. Nie wiadomo, skąd pochodził owad.Zakażoną okazała się pracownica portu lotniczego we Frankfurcie. Lotnisko to jest również bardzo popularne wśród Polaków. Wiele połączeń Lufthansy ma swój punkt przesiadkowy właśnie w największym niemieckim porcie.

Lotnisko Chopina
27.07.2023 12:51 Narkotyki zamiast akcesoriów samochodowych na Lotnisku Chopina. Chcieli przemycić 34 kg towaru

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała o próbie przemytu 34 kg marihuany w przesyłce lotniczej. Paczka została namierzona na Lotnisku Chopina. Szacuje się, że wartość rynkowa towaru to ok. 630 tys. zł.  

 Lotnisko w Bydgoszczy
27.07.2023 09:10 Dwuletnie dziecko straciło przytomność na lotnisku. Wstrząsające chwile rodziców w Bydgoszczy

24 lipca w poniedziałek na lotnisku w Bydgoszczy dwuletnie dziecko nagle straciło przytomność. Na pomoc ruszył Brytyjczyk lecący do Bristolu. Dziecko udało się uratować. Bohater apeluje do internautów o pomoc w odnalezieniu rodziców chłopca.Cała sytuacja rozegrała się w poniedziałek przed południem. 

Wnętrze samolotu
21.07.2023 17:20 Dlaczego samoloty się spóźniają? Odpowiedź stewarda rozwścieczy turystów

Opóźnienia lotów to prawdziwa zmora podróżnych. Niekiedy na wejście na pokład trzeba czekać godzinami. Jednak jak podkreśla polski steward, loty bywają opóźnione nie tylko z powodów technicznych.Kolejne wakacje upływają pod znakiem opóźnień. Choć nie jest tak źle jak przed rokiem, to liczne strajki, a także bardzo ciasna siatka połączeń sprawiają, że samoloty startują i lądują później, niż powinny. Jak się okazuje, w wielu przypadkach winni są pasażerowie.

Ryanair
21.07.2023 13:57 Ryanair rozgrzeje podróżujących z Wrocławia. Te trasy staną się hitem

Wakacje trwają w najlepsze, a wiele osób właśnie pakuje walizki, żeby ruszyć w wymarzoną podróż. Jednak linie lotnicze już teraz dopracowują swoją jesienno-zimową ofertę. Nowymi kierunkami zaskoczy m.in. Ryanair.Ryanair niezmiennie pozostaje najczęściej wybieraną linią lotniczą w Europie. Na podróże z irlandzkim przewoźnikiem decyduje się również wielu Polaków. Za sprawą nowych tras z Wrocławia chętnych na latanie może być jeszcze więcej.

lotnisko chopina zamknięte
21.07.2023 11:23 Lotnisko Chopina w Warszawie zostanie zamknięte. Zapadła oficjalna decyzja

To koniec spekulacji. Zapadła oficjalna decyzja o zamknięciu głównego warszawskiego portu. Lotnictwo cywilne zniknie z Lotniska Chopina w Warszawie po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego .To jedno z założeń opublikowanego niedawno projektu rządowej strategii dla branży lotniczej. Jakie inne decyzje się w nim znajdują?

Ryanair
20.07.2023 15:19 Błyskawiczna wyprzedaż Ryanaira. Loty za bezcen z jednego polskiego miasta

Ryanair lubi zaskakiwać swoich klientów promocjami niespodziankami. Tym razem informację o wyjątkowej promocji przekazała Alicja Wójcik-Gołębiowska. Na kupienie tańszych biletów jest tylko chwila.W tym roku Łódź świętuje swoje 600 urodziny. Do hucznych obchodów tej rocznicy postanowił dołączyć Ryanair. Turyści tylko przez kilka godzin będą mieli szansę na kupienie biletów lotniczych w bardzo niskich cenach.

Kontrola paszportowa
20.07.2023 11:21 Dwie tożsamości i trzy paszporty. Podejrzany mężczyzna próbował wtargnąć na terytorium Polski

Straż Graniczna poinformowała o bardzo nietypowym incydencie, jaki miał miejsce na Lotnisku Chopina. Pewien Irakijczyk próbował dostać się na teren Polski z trzema wizami i podwójną tożsamością. Mężczyzny nie wpuszczono do kraju. Wszczęto postępowanie w sprawie przekroczenia granicy państwowej podstępem.