Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Nowa linia lotnicza w Polsce. Egzotyczny kierunek już od czerwca
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 18.04.2024 18:30

Nowa linia lotnicza w Polsce. Egzotyczny kierunek już od czerwca

Samolot Ethiopian Airlines
fot. Oscar Espinosa/ Shutterstock

Nowa linia lotnicza jeszcze podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego pojawi się w Polsce. To świetna wiadomość dla miłośników egzotyki. Podróżni będą mogli polecieć do jednego z najbardziej niezwykłych krajów Afryki i co ważne, bilety już są dostępne do kupienia. Jakie są ceny i ile trwa lot? Spieszymy z odpowiedziami.

Nowa linia lotnicza na warszawskim lotnisku. Polacy polecą do Afryki Wschodniej

Jeszcze w styczniu tego roku informowaliśmy o nowym przewoźniku, który podjął współpracę z krakowskim lotniskiem. Już 29 czerwca Polacy będą mogli polecieć stamtąd do Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie linia lotnicza ma swoją siedzibę. Loty mają być realizowane do 1 września 2024, kiedy kończy się sezon wakacyjnych podróży. Sam lot ma trwać ok. 5 godzin i 40 minut, jednak dla tamtejszych egzotycznych klimatów, warto.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla Polaków. Portal fly4free.pl podaje, że już niebawem w kraju pojawi się kolejna linia lotnicza - Ethiopian Airlines. Tym razem na warszawskim lotnisku, skąd pasażerowie będą mogli polecieć do kraju w Afryce Wschodniej. 

Lot z Warszawy do Etiopii. Kiedy nowa linia lotnicza pojawi się w Polsce?

Ethiopian Airlines zacznie latać już od 17 czerwca. Trasa jest zaskakująca, bowiem z Lotniska Warszawa-Chopin dolecimy do Addis Abeby w Etiopii. Trzeba mieć jednak na uwadze, że połączenia będą realizowane cztery razy w tygodniu (poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty) z międzylądowaniem w Atenach.

Podróżni muszą być przygotowani na dość długi lot, który potrwa osiem godzin i 55 min z uwzględnieniem ok. godzinny postój w Grecji. Boeingi 737 MAX 8 afrykańskiego przewoźnika wystartują o godz. 21:00 i w miejscu docelowym wylądują ok. godziny 6:55 czasu lokalnego następnego dnia. 

Przewoźnik Ethiopian Airlines rozpoczął sprzedaż biletów lotniczych

Na oficjalnej stronie już dostępne są do kupienia bilety lotnicze. Niestety ich cena może nieco wykraczać poza możliwości finansowe Polaków. Przykładowo lot w terminie 22 czerwca kosztuje 1902 zł, z kolei 23 czerwca aż 2579 zł.

Źródło: fly4free, rynek-lotniczy.pl