Turysci.pl > Lotnisko

Lotnisko

lotnisko chopina zamknięte
21.07.2023 11:23 Lotnisko Chopina w Warszawie zostanie zamknięte. Zapadła oficjalna decyzja

To koniec spekulacji. Zapadła oficjalna decyzja o zamknięciu głównego warszawskiego portu. Lotnictwo cywilne zniknie z Lotniska Chopina w Warszawie po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego .To jedno z założeń opublikowanego niedawno projektu rządowej strategii dla branży lotniczej. Jakie inne decyzje się w nim znajdują?

Ryanair
20.07.2023 15:19 Błyskawiczna wyprzedaż Ryanaira. Loty za bezcen z jednego polskiego miasta

Ryanair lubi zaskakiwać swoich klientów promocjami niespodziankami. Tym razem informację o wyjątkowej promocji przekazała Alicja Wójcik-Gołębiowska. Na kupienie tańszych biletów jest tylko chwila.W tym roku Łódź świętuje swoje 600 urodziny. Do hucznych obchodów tej rocznicy postanowił dołączyć Ryanair. Turyści tylko przez kilka godzin będą mieli szansę na kupienie biletów lotniczych w bardzo niskich cenach.

Kontrola paszportowa
20.07.2023 11:21 Dwie tożsamości i trzy paszporty. Podejrzany mężczyzna próbował wtargnąć na terytorium Polski

Straż Graniczna poinformowała o bardzo nietypowym incydencie, jaki miał miejsce na Lotnisku Chopina. Pewien Irakijczyk próbował dostać się na teren Polski z trzema wizami i podwójną tożsamością. Mężczyzny nie wpuszczono do kraju. Wszczęto postępowanie w sprawie przekroczenia granicy państwowej podstępem. 

Katastrofa w Chrcynnie
18.07.2023 14:00 Katastrofa Cessny w Chrcynnie. Na miejscu zginął pilot PLL LOT

Przyczyny katastrofy samolotu szkoleniowego Cessna na razie nie są znane. Na miejscu cały czas trwają prace, których celem jest zebranie jak największej liczby dowodów. Śledczy mają aż trzy hipotezy.Od godziny 11 na lotnisku w Chrcynnie trwają prace prokuratorów i przedstawicieli Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych. Prokuratura w Pułtusku przekazała jednak kilka nowych faktów na temat tragicznego zdarzenia.

Przemyt narkotyków
18.07.2023 13:06 Polka próbowała przemycić narkotyki za 4,5 tys. zł. Kobieta wpadła na lotnisku

18 gramów - tyle kokainy próbowała przemycić na lotnisku 43-letnia Polka przed swoimi wakacjami w bułgarskim Burgas. Teraz czeka ją dochodzenie pod nadzorem prokuratury.Kobieta wpadła 12 lipca w środę w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin podczas rutynowej kontroli. 

Lotnisko w Radomiu
17.07.2023 18:02 Turcy zabiorą Polaków na zimowe wakacje ukraińskimi samolotami. Wszystko z lotniska w Radomiu

Choć w kalendarzach mamy pełnię lata, biura podróży i linie lotnicze już teraz prężnie pracują nad zimową ofertą. Anex Tour, nowy gracz na polskim rynku właśnie poinformował, że będzie latał z Radomia.Anex Tour to tureckie biur podróży, które od kilku lat prężnie rozwija się na europejskim rynku. Wiosną tego roku wszedł na polski rynek i od razu sporo na nim namieszał. Zainteresowanie wakacjami jest ogromne, a zimowa oferta może być równie ciekawa.

pożar lotnisko
17.07.2023 12:55 Pożar na popularnym lotnisku. Odwołane loty Wizz Aira, Ryanaira i wakacyjne czartery

Popularne wśród polskich turystów lotnisko zostanie natychmiast zamknięte. Wszystko przez pożar, do którego doszło w nocy. Strażacy walczyli z nim dziś aż do 6 rano.Pasażerowie wybierający się na Sycylię muszą zwrócić szczególną uwagę - wszystkie loty, w tym wakacyjne czartery do Katanii są odwołane lub przeniesione na inne lotniska.

Lufthansa
17.07.2023 10:31 Linia lotnicza zepsuła wakacje Polakom. Po dwóch dniach wrócili do kraju

Jak podało radio rmf24.pl, w sobotę grupa 40 polskich turystów miała wylecieć na wakacje do Szkocji z biurem podróży ITAKA. Ze względu na opóźnienie pierwszego połączenia, nie zdążyli na drugi lot. Noc spędzili na lotnisku w Niemczech.Biuro podróży miało sprowadzić wczasowiczów autokarami do Polski.

Samolot Ryanair
16.07.2023 11:03 Ryanair odwołuje loty z Polski. Wielkie zmiany dla pasażerów

Kilka dni temu pojawił się zimowy rozkład lotów Ryanaira z Polski. Pojawiły się w nim nowe trasy do krajów europejskich, ale jednocześnie czasowo lub na stałe zrezygnowano z połączeń krajowych. I to takich, które cieszyły się popularnością wśród polskich pasażerów.Ryanair zrezygnował z kilku krajowych tras. Niektóre z nich na stałe znikną z oferty przewoźnika. Zmiany wejdą w życie już jesienią. O których trasach mowa?

Pożar na lotnisku
15.07.2023 09:42 Kłęby czarnego dymu nad lotniskiem w Gdańsku. Służby w akcji

W piątek 14 lipca wybuchł pożar na jednym z polskich lotnisk. Na pobliskim parkingu zapaliło się kilkanaście samochodów. Do pożaru przyjechało pięć zastępów straży pożarnej i przez najbliższą godzinę strażacy próbowali szybko opanować ogień.Służbom udało się opanować sytuację. W wyniku pożaru spłonęło 11 samochodów.

Lotnisko Chopina
14.07.2023 17:05 Chciał przewieźć ostrą amunicję do Paryża. Polak miał duże kłopoty

W czwartek 13 lipca na Lotnisku Chopina doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z pasażerów próbował przewieźć aż 12 sztuk ostrej amunicji w bagażu podręcznym. Mimo tłumaczeń, mężczyzna nie uniknął kary.Przy okazji Straż Graniczna przypomniała o zasadach przewodu broni palnej i amunicji

Terminal lotniska
14.07.2023 16:12 Podejrzany bagaż w toalecie na polskim lotnisku. Interweniowali pirotechnicy

Podejrzany bagaż w toalecie na polskim lotnisku. Interweniowali pirotechnicy  W piątek 14 lipca na lotnisku w Łodzi doszło do ewakuacji. Jak czytamy na stronie Straży Granicznej, powodem był niezabezpieczony bagaż w toalecie. Właścicielka została ukarana mandatem. Straż Graniczny po raz kolejny przypomina, aby na lotnisku nie pozostawiać bagażu bez nadzoru. 

Samolot Enter Air
13.07.2023 20:30 Chwile grozy w przestworzach. Pasażerowie myśleli, że lecą uszkodzonym samolotem

Późną nocą w poniedziałek 10 lipca doszło do bardzo dziwnej sytuacji w polskim samolocie. Miał on ulec nieoczekiwanej awarii na lotnisku. Według załogi usterka była poważna i pasażerowie musieli czekać na nowy samolot. Ten jednak nie pojawił się i ostatecznie podróżni wrócili tą samą maszyną. Załoga nie powiedziała pasażerom, czy usterka została naprawiona.O sprawie dowiedział się Kontakt 24. Redaktorzy próbowali wyjaśnić przyczynę całego zamieszania i to, co mogło spowodować tajemniczą awarię.

Wizz Air
13.07.2023 18:22 Wizz Air zostawił na lodzie 250 polskich turystów. Od kilku dni próbują wrócić do kraju

Aż 250 Polaków od 11 lipca usiłuje wrócić do kraju. Wizz Air odwołał dwa loty, przez co rodacy zaczęli szukać alternatyw “na własną rękę”. Nadal nie wiadomo, czy i kiedy przewoźnik podstawi samolot.Turyści narzekają, że Wizz Air pozostawił ich na lodzie bez konkretnej informacji, co dalej. 

Lotnisko w Hamburgu
13.07.2023 17:01 Przykleili się do płyty lotniska. Cały ruch lotniczy został sparaliżowany

W czwartek 13 lipca lotnisko zostało sparaliżowane. W godzinach porannych samoloty nie mogły wystartować, gdyż na płytę główną wtargnęły nieupoważnione osoby. Okazało się, że byli to aktywiści klimatyczni.W ramach protestu przeciwko zanieczyszczaniu środowiska, aktywiści postanowili przykleić swoje dłonie do płyty lotniska. Na miejsce zostały wezwane służby.

Alarm bombowy
13.07.2023 16:01 Groził, że ma w bagażu bombę. 52-letni Polak słono zapłacił za swój żart

Od czasu do czasu na lotniskach zdarzają się nieodpowiedzialni żartownisie, którzy myśląc, że są zabawni, zgłaszają obsłudze pokładowej przewożenie np. bomby. Nie inaczej było w środę 12 lipca na lotnisku w Bydgoszczy.Straż Graniczna poinformowała o ukaraniu żartownisia wysokim mandatem. 

dziecko na lotnisku
13.07.2023 08:31 8-latek zatrzymany na lotnisku w Krakowie. Nie polecieli na wymarzone wakacje do Bułgarii

W niedzielę straż graniczna zatrzymała na krakowskim lotnisku 8-latka wraz z matką. Przez jedno małe niedopatrzenie, rodzina nie mogła wyjechać na wymarzone wakacje. Samolot do Warny odleciał bez nich.Podróżowanie za granicę z dzieckiem może stanowić poważne wyzwanie dla niejednego rodzica. Aby uniknąć niepotrzebnych trudności, warto dobrze się przygotować i zaopatrzyć we wszystkie niezbędne dokumenty.

Lotnisko w Amsterdamie
11.07.2023 20:01 Koniec z dużym bagażem rejestrowanym na lotnisku. Turyści nie będą zadowoleni

W sezonie wakacyjnym turyści chętniej wyjeżdżają na dłuższy czas. W związku z tym zabierają ze sobą większe bagaże rejestrowane, aby zmieścić w nich najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak pewne lotnisko ma zamiar pokrzyżować plany pasażerom i “skutecznie” odwieźć ich od zabierania tego typu bagaży.Według nieoficjalnych doniesień, lotnisko Schiphol w Amsterdamie planuje zmniejszyć limit bagaży rejestrowanych. Zmiana miałaby nastąpić już tej jesieni.

Los Angeles
11.07.2023 17:03 Katastrofa na lotnisku. Pilot cudem uniknął śmierci

W poniedziałek 10 lipca doszło do niecodziennego wypadku. Na lotnisku samolot wbił się w dach hangaru. Na pokładzie był jedynie mężczyzna sterujący maszyną. Służby szybko przystąpiły do akcji ratunkowej, aby uwolnić z wraku uwięzionego pilota.W wyniku zdarzenia pilot odniósł niewielkie obrażenia. Okoliczności wypadku są nieznane.

modlin lotnisko ewakuacja
11.07.2023 11:17 Ewakuacja lotniska w Modlinie. Służby postawione w stan gotowości

Wczoraj wieczorem pasażerowie oczekujący na warszawskim Modlinie znaleźli się w bardzo stresującej sytuacji. Dyżurny portu zarządził natychmiastową ewakuację terminala i dróg dojazdowych do parkingu lotniska. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze grup interwencyjnych, specjalny robot oraz straż pożarna.To był pracowity dzień dla służb w Warszawie. Tego samego dnia rano ewakuacja została ogłoszona również na Lotnisku Chopina. 

lotnisko chopina ewakuacja
10.07.2023 17:25 Ewakuacja na Lotnisku Chopina. Służby natychmiast zamknęły hale przylotów

Dzisiejszy dzień na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie zaczął się bardzo nerwowo. W godzinach porannych w hali przylotów lotniska zarządzono ewakuację pasażerów. Powodem był podejrzany bagaż.Część pasażerów musiała opuścić miejsce, w którym oczekiwała na wyjście z portu. Do akcji wkroczyli pirotechnicy i policja. 

Unclaimed Baggage
08.07.2023 13:11 Tu sprzedają rzeczy z zagubionych bagaży lotniczych. Markowe ciuchy, Rolexy czy iPhone’y kupisz za bezcen

Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z zagubionym bagażem na lotnisku? Dokąd trafiają przedmioty, które nie przejdą kontroli bezpieczeństwa na bramkach i gdzie szukać rzeczy, które zgubiliście na pokładzie samolotu?W samej Wielkiej Brytanii liczba zagubionych bagaży i rzeczy osobistych liczona jest w milionach. Często z powodu opóźnień samolotu czy zamieszania na lotnisku dochodzi do zagubienia czyjejś należności. 

Wizualizacja lotniska CPK
06.07.2023 16:38 Tak ma wyglądać port lotniczy w Baranowie. "Chyba tylko w snach"

Już wkrótce w Baranowie powstanie nowe lotnisko przesiadkowe. Dla jednych jest to przełomowa polska inwestycja, a dla drugich kolejny powód do śmiechu i porównań z lotniskiem w Radomiu. Czy projekt ma szansę się udać? Czas pokaże.Tymczasem brytyjska firma odpowiedzialna za projekt lotniska w Baranowie przedstawiła wizualizację przyszłego terminala pasażerskiego. Prezentuje się iście imponująco i… drogo. 

Ewakuacja
05.07.2023 11:30 Polak chciał wyjechać na wymarzone wakacje. Chwilę później ewakuowano 300 osób

W sezonie wakacyjnym na lotniskach może się zdarzyć wiele rzeczy, które spotkają się z reakcją funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wszystko zależy od tego, czy pasażerowie dbają nie tylko o przestrzeganie przepisów panujących w portach lotniczych, co pilnują, aby każdy szczegół w dokumentach czy biletach zgadzał się ze stanem faktycznym.Na stronie internetowej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej opisano dwa incydenty z udziałem pasażerów, które miały miejsce w niedzielę 2 lipca. Przy okazji zwrócono uwagę na to, co robić, aby do nich nie dochodziło.

Pasażer w Ryanair
05.07.2023 08:10 Ryanair zakpił z pasażera lecącego do Polski. Zawstydził go przed ponad 1,6 mln osób

Ryanair upokorzył pasażera lecącego do Polski. Ludzie wyśmiewają go w sieciOd czasu do czasu Ryanair dokazuje w mediach społecznościowych i wdaje się w dyskusję z internautami. Znane są przypadki, kiedy linia lotnicza tworzyła humorystyczne obrazki z wizerunkiem pasażerów. Nie inaczej było tym razem.Irlandzki przewoźnik zażartował sobie z jednego z pasażerów na Twitterze, co wywołało mały skandal w mediach społecznościowych Ryanaira. Nie wszystkim spodobał się wpis linii lotniczej.

Samolot Wizz Air
04.07.2023 11:01 Nie mieści się w głowie, jak Wizz Air potraktował matkę z chorą córką. Przeżyły koszmar na odprawie

Zaplanowanie podróży samolotem nie należy do najprostszych zadań. Szczególnie, gdy rodzic podróżuje wraz z chorym dzieckiem, wymagającym stałej opieki. W takiej sytuacji trzeba zadbać niemal o każdy szczegół, aby lot odbył się bezstresowo dla rodziny.Niestety dla Anny ostatnia podróż samolotem przebiegła bardzo nieprzyjemnie. Końcem maja razem z chorą córką Emilią leciały z Gdańska do Paryża liniami Wizz Air. Jak wyjawiła w mailu do Dziennika Bałtyckiego, na odprawie spotkała się z dużymi problemami.

kontrola lotnisko
03.07.2023 20:27 "Celnik doznał ataku paniki". Zobaczył, co turysta zabrał do samolotu

Podczas rutynowych kontroli bagażu, służba celna poszukuje przedmiotów, które z pewnością nie powinny znaleźć się na pokładzie samolotu. Z reguły są to zbyt duże ilości papierosów, nieodpowiednia żywność, a w najgorszym przypadku broń. Tym razem służby zszokowało to, co udało się przewieźć turyście. Po tej kontroli, celnik potrzebował pomocy lekarza!Podczas prześwietlenia, wykryto dziwne "ruchy" w bagażu. Turysta został natychmiast aresztowany.

Samolot Emirates
03.07.2023 15:15 Alarm na lotnisku. Pasażerowie opuszczali pokład w kłębach dymu

Lipiec nie zaczął się szczęśliwie dla pasażerów Emirates. W wyniku problemów technicznych, w nocy z 30 czerwca na 1 lipca ewakuowano wszystkich ludzi z samolotu. Początkowo nie było wiadomo, co było przyczyną opuszczenia pokładu.Okazało się, że samolot Emirates zapalił się i konieczna była natychmiastowa reakcja straży pożarnej.