Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Skorzystał ze słynnego triku z poduszką. Z lotniska zabrała go policja
Ewa  Falak
Ewa Falak 22.06.2024 07:33

Skorzystał ze słynnego triku z poduszką. Z lotniska zabrała go policja

Lotnisko (zdjęcie poglądowe)
fot. Marlena Kaczmarek

Ostatnimi czasy rekordy popularności bije trik z poduszką, który został rozpowszechniony w internecie. Jak się jednak okazuje, nie zawsze jest to dobry pomysł, o czym brutalnie przekonał się jeden z podróżnych. 
 

Trik z poduszką na lotnisku

W internecie od kilku tygodni krążą filmiki na temat triku z poduszką, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Na czym on polega? 

Chodzi o wypełnienie poszewki na poduszkę prywatnymi przedmiotami, w efekcie czego nie trzeba dokupować dodatkowego bagażu. W wielu liniach lotniczych można wziąć ze sobą właśnie poduszkę, stąd też taki sposób wydaje się "zbrodnią doskonałą". 

Wpadł na gorącym uczynku na lotnisku

Jeden z pasażerów na międzynarodowym lotnisku w Orlando na Florydzie brutalnie przekonał się jednak o tym, że nie zawsze warto ryzykować. Współpasażerowie przekazali załodze, że ten chce "przemycić" dodatkowe przedmioty w poszewce. Po wszystkim pracownicy lotniska mieli nawet wezwać na miejsce policję. 

Jak donoszą świadkowie, mężczyzna został poinformowany przez pracowników, że może zapłacić za nadbagaż, ten jednak tego nie uczynił. 

Czytaj więcej: Brak parawanów i tłumów turystów nad Bałtykiem? Ta miejscowość to prawdziwa perełka

Internauci podzieleni

Pod filmikiem opublikowano następujący opis: "przestańcie pozwalać, aby media społecznościowe dawały wam porady i wskazówki, bo czasami to nie zadziała. Ten koleś próbował wziąć poszewkę pełną ubrań i innych przedmiotów, która, jak twierdzi, była po prostu poszewką na poduszkę i udawał, że jest inaczej niż w rzeczywistości". 

Niektórzy internauci byli zdania, że obsługa nie powinna się tak zachować. Inni zaś twierdzili, iż takie zachowania i wszelkie próby oszustwa powinny być surowo karane.