Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Gigantyczne utrudnienia na europejskich lotniskach. Przygotujcie się na nagłą zmianę planów
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 08.07.2024 10:49

Gigantyczne utrudnienia na europejskich lotniskach. Przygotujcie się na nagłą zmianę planów

Pasażerowie na lotnisku
Fot. Oleg Elkov/Shutterstock

Podróżni planujący wakacje za granicą muszą być przygotowani, że na lotniskach napotkają spore utrudnienia. To wszystko przez strajki sektora lotniczego i kolejowego w niemal całej Europie. Lipiec nie zapowiada się dobrze. Gdzie i kiedy będą odbywać się strajki? 

Strajki na lotniskach we Włoszech i Irlandii

5 lipca rozpoczęły się strajki pracowników na wielu włoskich lotniskach. Utrudnienia napotkali pasażerowie w: Bolonii, Crotone, Lamezii Terme, Mediolanie, Reggio Calabrii, Rzymie oraz Wenecji. Niektóre z lotów zostało całkiem odwołanych.

Podobna sytuacja w Irlandii, natomiast tam strajki rozpoczęły się już 26 czerwca. Do 7 lipca zostało odwołanych już ok. 400 lotów. Podróżnym zaleca się, by regularnie sprawdzali statusy swoich lotów. Najbliższe dni także nie zapowiadają się optymistycznie. Strajki obejmą miasta, do których turyści często podróżują latem.

Utrudnienia w Wielkiej Brytanii, Turcji i na wielu innych europejskich lotniskach

W terminie 12-14 i 18-21 lipca strajki zaplanowane są na lotnisku Gatwick w Wielkiej Brytanii. W Szkocji utrudnienia pojawią się od 14 lipca i obejmą lotniska w Edynburgu i Glasgow. W Holandii, na lotniskach w Amsterdamie i Rotterdamie pracownicy będą strajkować od 10 lipca.

W Turcji z kolei strajki potrwają do 14 lipca i mogą dotknąć nawet 50 proc. lotów. Ci, którzy planują wakacje w Antalyi, mogą m.in. dłużej oczekiwać na swój lot, czy bagaż. Muszą być też przygotowani na nagłą zmianę swoich podróżniczych planów.

Pracownicy sektora lotniczego mają dość

Zatrudnieni w sektorze lotniczym wyrażają skrajne niezadowolenie z warunków pracy, ale i swoich wynagrodzeń. Mają nadzieje, że szereg protestów, który niestety wpłynie na podróże turystów, poskutkuje na korzyść pracowników.
 

Za: fly4free.pl