Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Z tego polskiego lotniska nie polecicie już Wizz Airem. A to nie koniec złych wieści
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 18.06.2024 17:14

Z tego polskiego lotniska nie polecicie już Wizz Airem. A to nie koniec złych wieści

Wizz Air
Fot. Shutterstock/Tupungato

Wizz Air uchodzi z jednego z tańszych przewoźników, z którego usług często korzystają Polacy. Szczególnie w wakacje, gdy planuje się długo wyczekiwane urlopy. Niestety wielu turystów będzie niepocieszonych tym, co w ostatnim czasie ogłosił. Podróż z jednego z polskich lotnisk nie będzie już możliwa.

Wizz Air znika z lotniska w Bydgoszczy

Wiz Air w Polsce cieszy się ogromną popularnością i wcale nietrudno się temu dziwić. Bilety lotnicze w okazyjnych cenach wprost zachęcają do rezerwacji kolejnych podróży. Jak to u wielu przewoźników bywa, niektóre decyzje są jednak niekiedy nieuknione. Oficjalnie lotnisko w Bydgoszczy jako trzecie w ostatnich miesiacach przestanie gościć Wizz Aira.

Do tej pory podróżni mogli polecieć stamta do Londynu-Luton. Już pod koniec tegorocznego lata, będą musieli zaplanować lot z innego portu. Jak podaje portal fly4free.pl, władze lotniska w Bydgoszczy wciąż prowadzą z linią lotniczą rozmowy dot. przywrócenia połączeń w przyszłości. 

Problemy techniczne Wizz Aira

“Wizz Air od pewnego czasu boryka się z problemami technicznymi dotyczącymi swojej floty statków powietrznych. Kilkadziesiat samolotów zostało uziemionych. Taka sytuacja jest przyczyną anulacji rejsów w siatce połączeń, które prowadzone są przez węgierską linię lotniczą od wielu miesięcy, na lotniskach w całej Europie” - wyjaśnia Mateusz Dul, specjalista ds. PR bydgoskiego lotniska.

“Zostaliśmy poinformowani przez przewoźnika, iż ze względu na wcześniej wymienione problemy, od września z rozkładu lotów zostaną zawieszne połączenia do Londynu Luton realizowane przez Wizz Air” - dodaje. 

Kolejne utrudnienia dla pasażerów linii Wizz Air

Niestety to nie koniec złych wieści. Przewoźnik poinformował, że połączenie do Londynu-Luton zniknie też z lotniska w Łodzi. Oprócz tego jeszcze w marcu tego roku zostały usunięte dwie trasy z Olsztyna do Londynu oraz Dortmundu. Niewykluczone, że gdy tylko samoloty, które były serwisowane, wrócą do użytku, sytuacja się zmieni.