Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Z tego lotniska Wizz Air zniknął lata temu. Teraz szykuje wielki powrót
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 24.06.2024 10:42

Z tego lotniska Wizz Air zniknął lata temu. Teraz szykuje wielki powrót

Wizz Air
Fot. Canva/Markus Winkler

Obecnie jedyne regularne loty na warszawskim lotnisku obsługuje Ryanair. Prezes portu Tomasz Szymczak w rozmowie z WNP.pl zdradził jednak, że trwają rozmowy z drugą, uwielbianą przez Polaków tanią linią lotniczą. Niewykluczone, że całkiem niedługo z Modlina podróżni będą mogli polecieć Wizz Airem.

- To rozmowy, co zrozumiałe, lubią ciszę, ale są obiecujące. Jesteśmy już na etapie szczegółowych ustaleń - mówi prezes portu w rozmowie z serwisem. 

Wielki powrót Wizz Aira na lotnisko Warszawa-Modlin

Na warszawskim lotnisku węgierskie linie lotnicze są już nieobecne od lat. Na chwilę obecną pasażerowie mogą zarezerwować podróż wyłącznie z Ryanairem, bądź przewoźnikiem, który realizuje połączenia sezonowe. Choć wielu nad tym ubolewa, ma to również swoje plusy. Jeżeli chcemy uniknąć gigantycznych kolejek i tłumów, mniejsze lotnisko będzie dobrą opcją.

Podróżni, którzy czekali na wielki powrót Wizz Aira będą natomiast zachwyceni. Prezes portu Tomasz Szymczak w rozmowie z WNP.pl opowiedział o planach, jakie mają być zrealizowane na lotnisku. To nie tylko remont obiektu. Możliwe, że w Modlinie zawita uwielbiany przez Polaków węgierski przewoźnik. - Rozmawiamy z Wizz Airem. To merytoryczne i szczegółowe rozmowy - powiedział. 

Kiedy Wizz Air wróci na warszawskie lotnisko?

- Nie mamy potwierdzonej jeszcze dokładnej liczby samolotów. Modlin nie zabiera nikomu maszyny Wizz Aira ani innego przewoźnika. Z tego, co nam wiadomo, węgierska firma realizuje po prostu strategię wzmacniania swojej oferty w wybranych aglomeracjach w Europie - dodaje.

Prezes portu przyznał, że kładzie nacisk na rozwój całego lotniska. Chce poszerzyć oferty połączeń niskokosztowych. Wszystko jednak wskazuje, że na lot Wizz Airem podróżni będą musieli trochę poczekać. Tomasz Szymczak nie podał potencjalnego terminu, kiedy przewoźnik wróci na lotnisko. Zdradził natomiast, że w przyszłym roku rusza dawno planowana rozbudowa terminala.

Gdzie można polecieć z Modlina?

Z warszawskiego lotniska można zarezerwować bezpośredni lot do Włoch, Bułgarii, Francji, Grecji, do Hiszpanii, Portugalii, Szwecji czy Norwegi. Wśród połączeń, które są najbardziej rozchwytywane, szczególnie w sezonie letnim są: Cypr, Malta, Teneryfa, Majorka, Korfu i Rodos.

Za: WNP.pl