Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Zagroziła, że wysadzi lotnisko w Katowicach. Straż graniczna nie miała litości dla 15-latki
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 02.04.2024 17:53

Zagroziła, że wysadzi lotnisko w Katowicach. Straż graniczna nie miała litości dla 15-latki

Lotnisko w Katowicach
fot. Straż Graniczna Canva

Podróżowanie samolotem dla wielu osób jest bardzo stresujące. Niektórzy, by wyładować negatywne emocje i gonitwę myśli, uciekają się do - na pierwszy rzut oka - niewinnych żartów. Pewna 15-letnia Amerykanka ze względu na swój dowcip na długo zapamięta pobyt na lotnisku w Katowicach. 

15-letnia Amerykanka leciała do Frankfurtu

Jak poinformował Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego 1 kwietnia w Prima Aprilis pewna 15-letnia Amerykanka postanowiła zażartować na lotnisku w Katowicach. 

Nastolatka wybrała się wówczas do Frankfurtu w Niemczech i podczas odprawy biletowo-bagażowej pozwoliła sobie na niestosowny komentarz. 

Materiały wybuchowe w bagażu

15-latka powiedziała powiem pracownikom lotniska, że w swoim bagażu rejestrowanym posiada materiały wybuchowe. 

"Niezwłocznie na ten primaaprilisowy żarcik, jak zawsze w takich sytuacjach, zareagowali funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych, którzy wylegitymowali młodą pasażerkę oraz sprawdzili posiadane przez nią bagaże pod kątem ujawnienia przedmiotów niedozwolonych" - czytamy na stronie straży granicznej. 

Amerykanka nie została wpuszczona na pokład samolotu

W bagażu dziewczyny nie znaleziono niczego podejrzanego. Na szczęście zaistniałą sytuacja nie wpłynęła na problemy na lotnisku, nie było przez to utrudnień w odprawie granicznej ani opóźnień lotów. 

Pozornie niewinny żart miał też swoje poważne konsekwencje. Kapitan nie dopuścił 15-letniej Amerykanki do lotu. 

Czytaj więcej:  Zbliża się najpiękniejszy festiwal kwiatów w Polsce. Lista atrakcji jest długa