Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > To już oficjalne. Wizz Air ucieka z polskiego lotniska
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 02.04.2024 17:53

To już oficjalne. Wizz Air ucieka z polskiego lotniska

Wizz Air
fot. Igor Salnikov Shutterstock

Jak podaje portal Fly4free.pl, fanów węgierskiego przewoźnika czeka spore zaskoczenie. Wizz Air usunął ze swojej siatki połączeń aż 103 trasy, z czego aż 28 z Polski. To nie koniec zmian. Linia lotnicza ucieka z jednego z polskich lotnisk. 

Wizz Air usuwa trasy z siatki połączeń

Jak poinformował portal Fly4free, aż 103 trasy zostaną usunięte z siatki połączeń Wizz Aira. Dotyczy to również 28 połączeń z Polski. 

Jak podaje portal, Wizz Air usunął 8 tras z Wrocławia (w tym m.in. połączenia z Birmingham, Burgas czy Dubrownikiem), 2 a Warszawy (Akaba, Birmingham), 7 z Katowic (m.in. Castellon, Bergen, Leeds, Ibiza), 8 z Krakowa (m.in. Sztokholm, Walencja, Katania) 1 z Gdańska (Kutaisi) oraz 2 z Olsztyna (Luton, Dortmund). 

Wizz Air ucieka z lotniska Olsztyn-Mazury

To właśnie ucięcie tras z lotniska Olsztyn-Szymany najprawdopodobniej zwiastuje zakończenie współpracy między portem a Wizz Airem. 

W systemie rezerwacyjnym próżno szukać połączenia z tego lotniska i jak zwiastują eksperci - prędko Wizz Aira nie zobaczymy na lotnisku w Szymanach. 

Serwisowanie samolotów Wizz Aira

Od kilku miesięcy flota Wizz Aira jest znacznie okrojona. Ponad 40 samolotów ma serwisowane silniki, co znacząco wpływa na liczbę wykonywanych połączeń. Warto dodać, że wiele z tych maszyn znajduje się obecnie w Polsce. Nie wiadomo, jak długo potrwa uziemienie serwisowanych samolotów. 

Czytaj więcej:  Zbliża się najpiękniejszy festiwal kwiatów w Polsce. Lista atrakcji jest długa