Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Eksplozja na pokładzie samolotu. Pasażer niemal doprowadził do tragedii
Natalia Księżak
Natalia Księżak 28.02.2024 07:46

Eksplozja na pokładzie samolotu. Pasażer niemal doprowadził do tragedii

samolot
Shutterstock_Try_my_best.

Nagła eksplozja podczas lotu Royal Air Philippine zmroziła krew w żyłach pasażerów. Wypadek na pokładzie doprowadził do awaryjnego lądowania w Hongkongu. Okazało się, że jeden z pasażerów mógł nieświadomie doprowadzić do katastrofy…

Incydent zarejestrowali inni podróżni – na nagraniu widać, jak samolot wypełnia się dymem.

Eksplozja na pokładzie samolotu

Niedługo po starcie, pasażerowie samolotu Royal Air Philippines lotu RW602, lecącego z idyllicznych wybrzeży Boracay do tętniącego życiem Szanghaju, znaleźli się w poważnym zagrożeniu.  Kabina zasnuła się dymem, wywołując przerażenie wśród osób na pokładzie.

Wszystko na nagraniu uchwycił jeden z pasażerów. 

Pasażer niemal doprowadził do tragedii w samolocie

Szybko okazało się, że w trakcie lotu eksplodował powerbank, którego jeden z pasażerów używał do ładowania iPada. Nie jest do końca  jasne, co było przyczyną eksplozji, ale media wskazują, że zewnętrzna bateria nie powinna znajdować się w schowku nad głową. Na szczęście, nie odnotowano żadnych obrażeń wśród pasażerów.

Pomimo paniki, załodze lotniczej i pasażerom udało się zachować względny spokój, a niektórzy z turystów przesunęli się w stronę tyłu samolotu, aby uciec  od źródła dymu. 

Zobacz też: Kosztowny błąd pilota. Na płycie lotniska zaroiło się od służb

Samolot musiał awaryjnie lądowoać

W tych pełnych napięcia chwilach kapitan RW602 wykazał się godnym pochwały opanowaniem i umiejętnościami, szybko kierując samolot do Hongkongu, w celu awaryjnego lądowania. To zdecydowane działanie odegrało kluczową rolę w zapobiegnięciu sytuacji, która mogła przerodzić się w poważniejszy incydent.

Zdarzenie doprowadziło do trzygodzinnego opóźnienia – przed dalszą podróżą służby lotniskowe musiały posprzątać i przewietrzyć wnętrze maszyny. 
 

Zobacz też: Linie lotnicze Ryanair i darmowe bilety. Nowe oszustwo. Nie daj się nabrać